spacylemon

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 24.3.2018  09:06
    Ceny Anděl 2017 (TV pořad) (2018)

Hrůzovláda skončena! Šiško-wronkovská mafie byla vyštípána! Haleluja sláva! Ovšem vstala mafie nová - mafie Ledvinová... Člověk, který si udělal jméno na solidní desce Lenky D. (poté, co jí Jiří Černý rozpustil kapelu), dnes ovládá radiožumpálový éter v České republice svým slizkým, bezpohlavním, sterilním zvukem. Příkladem je třeba nová akvizice David Stypka, asi sympaťák, představitel dospělého inteligentního popu (ufuf), kterého Martin Červinka dohodil Ledvinovi, aby mu obrousil hrany, srovnal do beztvaré ničím neprovokující podoby, přijatelné pro široké posluchačstvo - zkrátka párek z Lidlu... Vrcholem nevkusu a muzikantské bezradnosti byla ale "pocta" Wabi Daňkovi, kdy jeho civilní projev, "chlápka, co už ví, jak to v životě chodí", nahradily afektované hlasy Černochové a Bendeho (plus "horký vzduch" Ivana Hlase). Zahrané bez náznaku pochopení originálu - vzdušný, čistý song, tady přeměněný na dupák zprzněný neustálými samoúčelnými exhibicemi harmoniky a houslí (opět) Petra Bendeho a Karla Holase. Hnus. (Důkaz, že Rosa na kolejích jde zahrát nově, originálně, ale kua se vkusem, je zde.) ................ Jamajka Střední Evropy sice už nemá žánrovou kategorii ska & reggae, zato má 3 nicneříkající škatulky (fskutečnosti alternativa 1 až 3) plus jazz. Při troše dobré vůle by někteří interpreti mohli být nominovaní ve všech třech kategoriích zároveň..... A co se týká průběhu ceremoniálu, tak Cenu Andyho Kaufmana získávají dvojice Franta Segrado, Jan Simon a Samir Hauser, Jitka Zelenková, v kategorii Trapas roku se umístili Ondřej Soukup, Milan Cais a Vojta Dyk, Koťátka roku skupina Kalle, Nejupřímnější radost Beránci a vlci a Vtipálci roku Fiordmoss.

• 19.1.2018  10:47

Roky mám na svém mrzkém profilu video D. Lynche, kterak si strká stále ještě teplé růžové kalhotky své fanynky do úst za hudebního doprovodu dona Badalamentiho (vizte, vizte!) To video mě stále stejně fascinuje a určitě ne na intelektuální bázi, je to pudová záležitost; jako když kočka bojuje se svým obrazem v zrcadle... Mezi ním a Twin Peaks po 25 letech není rozdíl, je úplně stejně úchylné, absurdně legrační, nesmyslné, nepochopitelné, zmatené, dělající si srandu ze sebe i z diváka, frustrující, fascinující.

• 19.1.2018  08:30
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Na tomhle sitcomu je stejně nejvtipnější, jak si různí polovzdělanci hýčkají svůj pocit výjimečnosti založený jen na tom, že se kdysi v hodinách fyziky dobře našprtali a tak "vědí" a "rozumí"... To já si hýčkal pocit tiché spřízněnosti se spolucestujícími, kteří si ve "žluťákovi" místo BBT pustili radši Přátelé. Protože "vědí" a "rozumí".

• 17.1.2018  14:06
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Saďourskej pošuk a jeho deprivovaná postpubertální kámoška jedou na výlet... prvotní euforický pocit z útěku z všednosti se sice postupně přelomí ve slušnou depku, ale vždyť to znáte, nic netrvá věčně; noco, aspoň to zkusili :) ...... btw. je vždycky tak osvěžující, vidět v televizi taky ošklivé lidi. A sympatické, že se tvůrci nesnaží dělat z diváka pitomce zbytečně přetaženou stopáží. Pokud si k tomu ještě pořídíte f***ing hipsta lahůdkový soundtrack, tak je to skoro láska.... "Please don't let them get you down / Because you're the only superheroes in our town, lalala..."

• 5.1.2018  19:40

"pochčiju vám hrob / a budu konečně rád"

• 25.12.2017  18:22
    Muzzikanti (2017)

Šiško-wronkovská mafie opět útočí! Tentokrát na poli filmu... Stejně jako roky kurvili hudební ceny, i ten film není nic jiného, než showcase retardovaných oveček, které pasou (plus prezentace reklamních partnerů). Že se toho dobrovolně účastní i Jarek Nohavica, je pak poslední důkaz jeho absolutní ztráty soudnosti (btw. nejhorší herecký výkon ever; jakože fakt, to bolí). Neskutečné, slezští patrioti natočili film kajsyk z Beskyd/Těšínska, ve kterém se ale mluví "žižkovskou pražštinou"; tuhle zvrácenost jsem řešil už u Doktora Martina, nemá cenu se opakovat (zkrátka polskou herečku dabuje pražanda Vagnerová)... Doufal jsem aspoň, že tam bude víc parodických momentů jako z Cimrmana/Limonádového Joea ("nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn"). (No, byla to přece parodie, že jo. Že jo?!!!) Vtipný byl taky celý ten svět, ve kterém je skupina Doga hudební legendou, hahaha. Bohužel bylo toho příliš málo. Šetřím "odpad!ama", dva roky jsem ho tady neudělil a dokonce přes 9 let českému filmu. Tohle je ale ultimátní debilita.

• 25.12.2017  17:37

Že jsou to katolické vtipy teologického levelu "stará Kelišová", mi ani nevadí, bavil jsem se dobře a nic sofistikovaného jsem ani nečekal... Že ale není jasně dané, co je dobro a co zlo, že je i ten čert takový trošku "troškovsky" bezzubý, chvíli hodný, chvíli největší hajzl a nakonec mu ještě Pánbůh odpustí, to už teda moc nepobírám... Co je ale nejhorší - absolutní sketa, prodavač párků pochybné kvality Dyk (proč asi naši angličtí přátelé nazývají párky "hot dogy", hhh?). který vdově v nouzi nabídne střechu nad hlavou a zaopatření její dcery výměnou za šuk a její levnou práci. Mimochodem lautr to samé ji nabízel raný kapitalista Košťál, který za to skončil v pekle. Zatímco párkař je údajně kladná postava, přestože jeho pravá temná povaha se ukázala, když svou promrzlou hladovějící budoucí nevlastní dceru odmítl na dluh nakrmit. Tak kde to potom jako jsme?!

• 19.11.2017  12:07

Jedna hvězda za vychytralý plán jak se zbavit dědečka (a nejspíš pak podědit jeho byt a tučné úspory na knížce). Bohužel plán úplně nevyšel, jelikož dědkovi prdla pumpa v následku přeužívání Liderinu, ještě dřív než svého čmavého vnoučka poprvé uviděl... :-( Jinak typický představitel české rodinné komedie, kde všechny postavy svým blízkým neustále lžou a vůbec se chovají jako skety. Žánru, který do české kinematografie úspěšně zavedla již Marie Poledňáková se svou "komedií století" a způsobila tak nenapravitelné škody.

• 22.10.2017  20:43

A já tomu ty 4* dám..! I přes tu amatérskost, prapodivnou postmodernost, časté wtf-momenty (a výlet do Berlína úplně k pojebání)... Prostě mi to neznámo proč parádně sedlo; přehlídka zjevů v jakémsi tripu (v několika slova smyslech), kteří tam ale všichni bez výjimky pasují (včetně Vydry a Pavláska), elita mladých českých hereček a neustále jako buk koukající hlavní hrdina - mladý zmatený muž hledající své místo v životě - můj oblíbený archetyp. Jo a sympaticky neotřelý výběr hudby taky potěšil.

• 11.9.2017  21:34
    Zvrácený (2002)

takovejdle film se může líbit leda tak naprostýmu pseudointelektuálnímu úchylovi! ... já sám to musím vědět nejlíp, žejo. jakožto simulátor centrifugy je ale bezkonkurenční a pasáž z gayklubu? totální GET REKT!

• 30.3.2017  16:39

Orgie bizarnosti. Teda první část, věnující se Jodorowského dospívání; histrionská matka, despotický otec, střeva lezoucí z břicha, kácení genealogického stromu :) to jsou rány do hlavy! Bohužel druhá část o jeho vztahu s básnířkou Stellou ztrácí body. Když ona je ve své šokantnosti jen nudná. O to cennější je následující spolupráce s básníkem Enriquem - jejich průchod městem po přímé ose nebo performance se syrovým masem - čirá komedie! Závěrečné bilancování nad vlastním životem dá šanci bilancovat i divákovi... Art? Absurdní komedie? Či snad Edwoodovské neumětelství?... Sám autor nenápadně naznačuje, že z velké části platí b). A tahle varianta se líbí i mně.

• 30.3.2017  16:26

Z nekonečné řady bytových vztahových konverzaček jedna z těch lepších a zábavnějších variant.

• 30.3.2017  16:22

Naprosto průměrná balkánská černá komedie. S některými opravdu špatnými lacinými vtipy - starý strojvůdce odjebe tým drážních psychologů? Jó, to určitě... A celá ta hlavní myšlenka: "my se tady navzájem přejižídme vlakem, no a co", se rychle vyčerpá. Mladý strojvůdce tomu taky nepřidá, jelikož je k nepřežití nesnesitelný ňouma. A ta halucinační pasáž? Koji kurac?!

• 30.3.2017  16:15

Každý teenager je k nesnesení a zaslouží si trpět! A z toho důvodu já fandím filmům o trpících nesnesitelných teenagerech. A fandím i tomuto. Jedinou výtku bych měl, že z řady podobných hrdinek chybí Nadine něco navíc... V Ghost Worldu se Enid vědomě vymezovala a odmítala zařadit, v MSCL Angela vzbuzovala ochranitelské city, jaká byla k uňufání. Rory Gilmorová byla protivně dokonalá (ta ale vlastně moc netrpěla) a Eva van End z její Ztráty panenství či holka ze Solondzova Welcome to the Dollhouse byly skoro retardované brutální loserky. Nadine je jen obyčejná loserka, ničím výjimečná, ale zase snazší na ztotožnění.

• 12.3.2017  20:37

"Soud jejich manželství rozloučil pro její nepřekonatelný odpor k výškám nad 550 metrů." Takových skvělých hlášek, jen škoda, jak jsou roztahané. To je samá hluchá pasáž, samá operetní vložka, až je to skoro k nepřežití... A "21letá" Vítová? :D To snad byl taky jenom fór. Vždyť kdyby se zamlada pořádně snažila, tak mohla mít v té době sama 21letou dceru.

• 11.3.2017  13:04

Předloha mě ničila svou překombinovaností, zmateným množstvím postav a složitosti jejich motivací. Takže jsem se jen těšil, jak mi celou knihu film lehce shrne a všechno na světě už bude dobré... Hm, leda hovno, z extrému do extrému, vše je zjednodušené až na dřeň, aby to zvládli i diváci Nova Cinema, až nakonec nikdo nemá motivaci žádnou a je z toho jen ukázkový blábol. P.S.: Úvodní scéna s Eskymákem lovícím tuleně je bez debat jediný světlý moment, zbytek polární noc.

• 11.3.2017  12:48
    BioBuddy (2016)

Chramosta umí pointy. (To bylo jasné už před 8 lety v mém zbožňovaném Kouzelném mostě.) A jsou to pointy, které člověka jemně klepnou přes prsty; to cením ještě víc.

• 4.3.2017  17:16
    Pod kůží (2013)

Jak by řekl Homer Simpson: "Nůůůůůda". A nezachrání to ani těch pár povedených bizarností (pes v oceánu, "sloní muž"), ani fakt, že jde o jediný film, ve kterém se Scarlett svlíkla...

• 4.3.2017  10:12
    Paterson (2016)

K poetice všednosti mám jednoznačně sympatie. Stejně jako k New Jersey. Dokonce už sháním něco od Carlose Williama Carlose (nebo naopak). Zbožňuju buldoka Nellie a Golshifteh Farahani (no to je taky jméno jak noha), která mi jen potvrdila, že mezi peršankami jsou mimořádně krásné holky... Mám rád černobílé vzory a bavím se podivnými konverzacemi v MHD. Třešničkou na dortu jsou pak Kara Hayward a Jared Gilman (aka "boty z nedělní školy" a "mývalí ohon"), ze kterých vyrostli mladí anarchisti (jediní ve městě), což je geniální metahumor :) Takže spokojenost nadměrná.............. (Nojo, jenže ve mě tam vzadu pořád hlodá myšlenka, že je to všechno jinak... Že to byla past a já naletěl! Že jsem dvě hodiny sledoval akorát stejně nudný život netalentovaného trapáka, jeho přihlouplé holky a čokla. A že se mi teď někde za bukem Jarmusch směje... No je to možný?! Asi i jo, ale kašlu na pochyby, bylo to tak milý a osvěžující, že se pro tentokrát klidně napálit nechám :))

• 4.3.2017  09:43
    Trans (2013)

Prolog: Roky jsem si říkal, jestli to se mnou není ňáký moc jednoduchý, když sežeru i s navijákem každý film, který míchá časovými linkami a nejasností reality (Memento, Eternal Sunshine, 12 opic a pod.)... Ha! Tak konečně se ukázalo, že na vše přece jen nenalítnu.................Stať chybí.................. Epilog: Ještě během závěrečných titulků jsem byl přinucen příchozí osobě převyprávět děj. No popravdě, moc těžších úkolů jsem v životě nedostal. A z mých úst zazněly mimo jiné tyto věty: "Né, já vím, že to zní jako blbost, ale tohle se tam vážně stalo!" ... "A pak ji poznal podle vyholené frndy"... "Checheche, no moc na mě nekoukej, já si to nevymyslel"... "Jo, máš recht, zní to, jako by si z nás dělali prdel"... A taky, že jo.

• 28.2.2017  17:17

Silný příběh, bezesporu, Výborní herci, samozřejmě. Hlavně Michelle Williams si svou nominačku zasloužila, nežene. I mladej Affleck; i když jeden by moh' říct, že "dvě a čtvrt hodiny hraje, jak je mu zima" :-) (© @nastynun) Takže škoda, že to v těch vypjatých scénách, jde až moc na sílu, vzhůru za Oscary a s příšerně melodramatickou hudbou, která mě až uráží (ne poprvé)... Dojmout se dokážu i bez ní, přece nepotřebuju návod, porád...

• 26.2.2017  22:10
    Zimní host (1997)

Všechny čtyři dvojice byly svým způsobem samy o sobě úžasně zábavné. Jenže když do toho imrvére (tím svým skvělým přízvukem) pronášejí věty, jako by zrovna snědli slovník poetického blábolení a instantních mouder, tak člověku brzo dojde, v čem bude asi problém. Totiž nic proti jisté míře patosu, ale co ještě snesou (divadelní) prkna, nemusí vždycky snést i plátno, sorry. A pak to neustálé sladkobolné klavírní pižlikání, to už mě skoro až uráželo.

• 25.2.2017  23:31
    Sekretářka (2002)

Konečně zábavná sadomaso romantika! Akorát těch spanking apod. scén vlastně až tak moc není a jsou možná až moc decentní, ale zase ironicky vtipné. A Maggie Gyllenhaal v hlavní roli - no co víc si člověk může přát?!

• 25.2.2017  23:27

Konečně zábavný thriller! Mary Elizabeth Winstead je zavřená u Johna Goodmana ve sklepě a neví, čemu může věřit - no co víc si člověk může přát?!

• 19.2.2017  00:09

Podruhé louhované T. Kdybych chtěl být zlý, tak to přeženu a řeknu, že se to pohybuje skoro v rovině: "A Viky a pamatuješ, jak jsi před 25 lety řek': 'Dřepkins!'?" :-P Jenže tady jde o film, jehož jednička mi změnila život. To pak stačí ke štěstí vidět zase staré známé. Že jsou eště naživu.

• 11.2.2017  16:19
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

Jarda Konáš a jeho spasitelský syndrom se vrací! Tentokrát už nezachraňuje posluchače skupiny Turbo, ale ukazuje čtenářům Seznamu, co je to kurva ta fakt jako "kvalitní hudba"; a to prosím pěkně tím, že jim pustí nejprofláklejší songy všech dob. Z neznámého důvodu je okoření několika nezajímavými coververzemi a doplní překvapivými fakty vyčtenými z Wikipedie... Normálně, věděli jste, že Candle in the Wind byla píseň původně o Marilyn Monroe? Notyvole... Problém je v tom, že Konáš není hudební publicista, ačkoliv si to myslí a živí se tím. Tam, kde Honza Dědek dokázal ve své době do Lidovek napsat poutavě příběh o vzniku i takových pitomých Promovaných inženýrů(!), tam Konáš končí na tom, že Teen Spirit byla voňavka. :( ................. Pokračování: Jardo, sorry, máš recht. Jsi hudební publicista. Stejně jako byl Víťa Vávra zpěvák. Ten se tím taky úspěšně živil.................. Pokračování po 37 dílech od prvního hodnocení: Na Konášově fakebooku jsem byl obviněn, že ho prostě nemám rád. Ano, nemám rád jeho alibismus v Hudebních masakrech, nemám rád jeho nicneříkající recenze a nemám rád, že na kritiku reaguje úplně stejně mimózně jako všichni ti "Kotvaldové", když je jebe on (že je zkrátka druhá strana jejich mince). Jinak nejsem člověk svázaný předsudky; a když se jeho pořad zlepšuje, tak to dám taky najevo, volové! Chyby, co jsem prve vyčítal, skoro vymizely (nebudu si to brát osobně, hehe), už se víceméně vyhýbá úplným triviálnostem a off-topic výplním, cajk. A za vánoční díl s Pogues zvyšuju z 1* rovnou na 3*. P.S.: A když za rok natočí objevně a zábavně to debilní Last Christmas, tak mu dám klidně i tu čtvrtou...

• 16.1.2017  16:46

Jak básníci přicházejí o soudnost

• 14.12.2016  11:57
    Pustina (TV seriál) (2016)

Zjištění č. 1: Jan Cina je herec. A ne jen transvestita z novácké přehlídky obskurit. Zjištění č. 2: Leoš Noha je HEREC! Jo, dostal jsem záchvat smíchu, když se prvně zjevil a já čekal, že do té temnoty a deprese zahlaholí "dobjej" nebo zanotuje: "já jsem buzerant a přicházím k vám z české země", ale zvládl to s noblesou. Hraje minimalisticky, ale přesně.......... Akorát mám furt neodbytný pocit, že každou epizodu čekáme na cliffhanger, který je navíc zavádějící, ale jinak se - přes všechno to budování atmosféry - děj posouvá jen minimálně...

• 9.12.2016  23:58

... I'm in my happy place, I'm in my happy place, I'm in my... jé, ono to (pořád) funguje! (jako všestranné analgetikum)

• 5.12.2016  20:22
    Semestr (TV seriál) (2016)

... až se za 50 let budou děcka ptát: "jak asi žila omladina na začátku století?" - snad budou mít šanci pustit si Semestr. jj, takhle my si tady online žijem... (v takovejhle sračkách)... a každý závěr epizody je jak rána kladivem...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13