Casino Royale (2006)

Tak tahle renesance agentovi 007 opravdu jenom a jenom prospela. Minule dily jsem sledoval jen z ucty k serii. Ale po Casino Royale se budu na dalsi novy pribeh tesit jako deti na noveho Harry Pottera. Pribehu by sluselo nudnejsi zacatek lehce zrychlit, i kdyz na druhou stranu na to co prijde pote se opravdu vyplati cekat. Jen tak dal.

Nezvratný osud 3 (2006)

cela tato serie pro me zacina a konci u druheho dilu, vse co natocil wong je jenom zahozeny dobry namet

Nový svět (2005)

Kdyz se nekdo snazi udelat z pohadky, ktera ma bavit, neco vazneho, nemuze to dopadnout dobre. Novy svet je pojat dokonce tak vazne, ze nudi az k smrti. Hlavni problem vidim v tom, ze nema cim novym prekvapit, protoze odchylky od pocahontas tu najdeme velmi, velmi zridka. Od Farrella i Balea jsem zpocatku cekal neco uzasneho, neco co vyrazi dech, misto toho jenom chodi a hluboce se utapi ve svych myslenkach, hrozne. Navic si k tomu pridejte absolutne nejhorsi komparz, ktery jsem kdy videl, vsude jenom chodi a rozhlizi se jako by ty kulisy nikdy pred tim nevideli. Jedinou stranku filmu, kterou mohu pozdvyhnout jsou bohuzel prave jenom ty kulisy, prostredi je opravdu krasne a uzasne barevne. Hezky se mi usinalo.

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Nevim co se zde vsem nelibi, ale u me tenhle snimek rozhodne nevyhorel. Opravdu skvele sceny ve vzduchu jsou pospojovany pribehem, ktery neni nejgenialnejsi, ale co lepsiho se da vymyslet pro hodinu a pul filmu o letadlech. Je pravda ze eroticke sceny nedosahovali ani po kotniky americkym sourozencum, az vse lehce musel zachranovat sex apeal herecek, ale co na tom, kdyz jde prece spise o sceny mimo zem. A ty jak uz sem napsal na zacatku se navysost povedly. Skvely odpocinkovy film lehky na premysleni s dobrym pocitem na konci.

Renesance (2006)

Vskutku barvite vyliceny pribeh leku na nesmrtelnost. Je az neskutecne kolik emoci se da vylicit dvema barvami a lehkym odstinem. Pribeh ani chvilku nenudi a az do posledni minuty neni jiste jak vse skonci. opravdu skvele povedena animace, u ktere jsem se na vysost bavil

Nabít a zabít (2006)

krome az moc ukecaneho konce mohu hodnotit jen v superlativech, skvela kamera, hudba a josh harnett, ktery je opravdu spickovy.

Let číslo 93 (2006)

Nechapu namitky, ze tento skvele zpracovavy dokument prisel prilis brzy po utocich na WTC a pentagon. Vzdyt kdy si americane chteji uvedomit, ze s nastavenou zahranicni politikou jakou maji nyni se podobna tragedie u nich muze opakovat klidne zitra a pripraveni na ni nebudou o moc lepe, protoze strilet na civilisty se bude bat jakakoliv vlada. United 93 nema mnoho hluchych mist a proto kdyz prijde zaverecna scena budete tise hltat kazdy okamzik.

Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Pokud mate radi Stanelyho Kubricka a chcete si pripomenout veskere krasne okamziky stravene u jeho filmu. rozhodne se podivejte na tento dokument popisujici jeho zivotopis a celozivotni prinos kinematografii.

Panenství na obtíž (2004)

velmi vkusne a na dnesni dobu az neskutecne trefne natocena komedie na tema holky to chtej taky apod. Opravdu film o problemech dnesniho dospivani. ovsem od nemecke verze se lisi tim ze nesklouzava k nevkusu a nechutnostem.

Match Point - Hra osudu (2005)

Kazdy komu se libil Dostojevskeho Zlocin a trest musel byt z Match Pointu rozhodne nadsen. Prvni polovina filmu plyne pozvolnym tempem, aby vse v zaveru vygradovalo do genialniho finise. Predstavoval sem si nekolik ruznych zakonceni, Ale to co Woody Allen predvedl na platne predcilo veskere me ocekavani.