Dokonalý svět (2010) (seriál)

Není to ani z poloviny tak blbé a křečovité jako řada jiných současných českých seriálů. Podle mě poměrně vkusně natočený seriál, který je navíc na české poměry technicky naprosto perfektně zpracovaný (zejména kamera a nasvícení scén). Tenhle seriál prostě rozhodně není špatný. Jen ten scénář je tak trochu typicky česky vztahově dementní, ale to už je u nás tradice na kterou si zvykejte :)) A just přidám čtvrtou hvěždičku, abych tu přebil ty odpadkáře.

Enderova hra (2013) odpad!

Koukat celou věčnost na puberťáky předvádějíc rádoby krutě existenciální pohledy, není šálek mého halucinogeního čajíčku! Postrádá to jakoukoliv hloubku, kterou věřím, že předloha klidně může mít. Míra amerického patosu a straight forward vyprávění by byla zastoupena pouze vrchovatě, nebýt přítomnosti Harison Forda, který svým herectvím notně konkuruje již zmíňeným pohledům dětský herců.

Equilibrium (2002)

Equilibrium těží zejména z cool podání futuristické společnosti, kde lidský život nemá žádný smysl... Celý film v podstatě stojí a padá s atmosférou a provedením. Do absurdna dovedené souboje jsou natočeny efektně a tak trochu (hodně) matrixovsky. Jen škoda nepříliš povedeného závěru.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Zatím poměrně pomalejší rozjezd. Je vidět, že většina budgetu byla utracena za první scény. Všechno je technicky na seriál poměrně vymazlené a velkolepé, ale zatím tomu poměrně chybí nějaký silnější příběh. Snad se to brzy pořádně rozjede. Scéna ze Švýcarska je točená v Praze produkční společností Stillking Films.

Fotograf (2007)

Hvězdička navíc za plakát k filmu ;)

Gilmore Girls Backstage Special (2004) (pořad)

Zhruba hodinový rozhovor s představiteli jednotlivých postav první série Gilmore Girls. Nepříliš zajímavé posezení ve studiu a vyprávění historek. Raději si místo toho pusťte nějaký díl samotného seriálu, o nic nepříjdete.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Pohodový, vtipný a inteligentní seriál, kterému ostatní seriály mohou jen tiše závidět! Dejte mu šanci a uvidíte, že si vás zcela podmaní.

Gotham (2014) (seriál)

Řekl bych, že osazenstvo okresního ochotnického divadla by podalo mnohem uvěřitelnější výkon. Nedokoukal jsem ani první díl, bylo mi z toho tak nějak až fyzicky špatně. Dlouho jsem nenarazil na něco tak nezáživného a bez duše.

Hardcastle a McCormick (1983) (seriál)

Před několika lety jsem tento seriál přímo hltal. Krásné červené fáro McCormicka mě k obrazovce přitahovalo více než mluvící Kitt z Knight Ridera. Doufám, že mé velké nadšení nepramení pouze z nostalgie... Už teď se těším až budu mít možnost seriál znovu sledovat.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Ono by to nebylo tak hrozné, kdyby režije nevynikala stylem "něčím to sakra zaplácat musíme", pokud tedy vůbec nějaká existuje. Ono by to nebylo tak hrozné, kdyby tam neseděli kontroverzní porotci, jejichž popularita je buď diskutabilní nebo přiživovaná účastí v těchto skvostech hraničící až s profesionální prostitucí v showbusiness podání. Ono by to skutečně nebylo tak otřesné, kdyby logo nepůsobilo jako od studenta STREDNI školy, promo HDR fotky jak od desetiletého haranta. Ono by to nebylo tak špatné, kdyby scéna nepůsobila, jak na venkovské pouti. Jestli tohle bude mít solidní sledovanost, pak musím uznat, že to s námi není až tak špatné, protože si umíme vybrat opravdu kvalitní zábavu. Já se u toho tedy řežu fakt solidně. Domnívám se, že Nova tento trend skutečně vystihla a servíruje nám tak perfektní podívanou, čímž jednoznačně triumfuje ostatní (třeba Talent TV Prima), kteří na to jdou osvědčenými postupy a zcela jim tak uniká tento novodobý trend :) Chtěl jsem nechat bez hodnocení, ale nakonec přeci jen těch 5 hvězd vytáhnu a ještě k tomu připojím dva vztyčené prsty.