Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Horor

Zajímavosti k filmům (263)

Dlouhý, široký a krátkozraký

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

V jedné z verzí hry se Zdeněk Svěrák zmiňuje o jevištním psychologovi Dr. Ječném. Pojmenování je však improvizace, přičemž v textu hry se nachází jméno Pšenička. Jméno Dr. Ječného se poté objevuje i ve filmu Kulový blesk (1978).

Obřad

Obřad (2011)

Velšská věta, kterou posedlý otec Lucas (Anthony Hopkins) napíše, by se dala přeložit jako: "Nyní ho mám ve své moci."

Obřad

Obřad (2011)

Otec Gary Thomas, americký exorcista, jehož životní příběh posloužil jako inspirace pro film, s filmaři spolupracoval i jako konzultant v otázkách obřadu samotného. Uvedl, že průběh exorcismu, jak je vylíčen ve filmu, je "s nezbytnými úpravami" velice blízký tomu skutečnému.

Sexmise

Sexmise (1983)

Na motivy filmu vznikla počítačová hra pro Atari - A.D. 2044.

Sexmise

Sexmise (1983)

Maks (Jerzy Stuhr) na začátku zdraví kamery dvěma vztyčenými prsty ve tvaru písmene V, což byl pozdrav hnutí Solidarita.

Sexmise

Sexmise (1983)

Maks (Jerzy Stuhr) a Albert (Olgierd Lukaszewicz) se z hibernace probudí 8. března, tedy na Mezinárodní den žen.

Sexmise

Sexmise (1983)

Film se z velké části natáčel v solném dole Wieliczka nedaleko Krakova, který fungoval nepřetřžitě od 13. století až do roku 1996 a patří do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Obřad

Obřad (2011)

Otec Lucas (Anthony Hopkins) udělí Michaelovi (Colin O'Donoghue) rozhřešení, aniž by ho předtím vyzpovídal, což by bylo závažné porušení církevního práva.

The Fountainhead

The Fountainhead (1949)

Aby se Randová seznámila s prostředím, pracovala jako sekretářka pro architekta Elyho Jacquese Kahna.

The Fountainhead

The Fountainhead (1949)

•Původní román začal vznikat, když Randová pracovala na scénáři k filmu Skycraper (1928) podle námětu Dudleyho Murphyho. Randová původní námět zcela změnila a její scénář proto nebyl přijat, přepsaný příběh však poté použila ve knize "Zdroj". Na knize však pracovala velmi pomalu a práci mnohokrát přerušila, a tak byl "Zdroj" vydán až v roce 1943.

The Fountainhead

The Fountainhead (1949)

Ač si sama Randová napsala scénář, film nenáviděla a po celý život si stěžovala na režii, herecké výkony i jiné prvky filmu.

The Fountainhead

The Fountainhead (1949)

Relativní neúspěch filmu byl připisován Garymu Cooperovi, jemuž bylo při natáčení 47 a jako dvacetiletý architekt podle mnohých kritiků nepůsobil příliš věrohodně.

Reklama