Hranice lásky (2022)

Dost slabota. Vcelku zajímavé téma, které bylo zničeho samotným ztvárněním. Natáčení extrémně z blízka mi vyloženě vadilo a bylo jako divákovi nepříjemné. Škoda ...

Tři přání pro Popelku (2021)

Tak jak ...? Ani ne remake, jako totální vykrádačka, co zkazila vetšinu krásných okamžiků z naší původní verze. Najednu stranu krásná zimní příroda a polární záře. Na stranu druhou bude film každého Čecha svádět ke srovnávání, to je jasné. Jen jsem seděla a furt se ptala PROČ? ... Popelka jako blondýna? Filtry namísto hrachu a čočky? Hubeňouru namísto Růžičkové? To se fakt jako schovává za úplně průhledný závoj? Utíká z plesu a sluha už má za branou v ruce připravený její plášť? ... Ale jinak modernizace ala současnost samozřejmě nechyběla. Zastoupení herců více barev pleti, polibek gayů na konci, abstraktní make up, moderní pohyby při tanci. Jednou mi asi stačilo, zlatá Libuška Šafránková!

Blondýnka (2022)

Tak to byla teda mazec horská dráha emocí! Střídání černobílého s barvou mě zpočátku vcelku štvalo, ale nakonec to bylo vlastně skvěle obohacující pro samotný film. V ději, stejně jako v jejím skutečném životě, je větší množství "ale", avšak snímek se podařilo zvládnout tak, že běžný divák prožívá každý duševní stav se samotnou Marilyn. Smekám před herečkou, zahráno opravdu bravůrně. Ač je film skutečně velmi dlouhý, dokáže svým obsahem opravdu zaujmout.

Půlnoční běh (1988)

Nejvíc mě fakt bavila postava účetního, zahráno bravůrně a s takovou lehkostí. Film je dosti dlouhý, ale pořád se tam něco děje, tak že vám dvě a půl hodiny utečou jedna dvě.

Pád (2013) (seriál)

Poslední série mě dosti zklamala, vlekla se příšerně, ale vcelku nic se neděla. Pak poslední díl, hrc frc a tady máš konec. No zvláštní to ukončení. Každopádně pokud budu hodnotit myšlenku seriálu jako takovou, tak je to dobře koukatelné a vcelku myšlivé. Dornana osobně moc nemusím, ale role psychicky narušeného cholerika mu rozhodně seděla více než pokus o "sexy alfa samce" v 50 odstínech. Hodnotím průmerně kvůli poslední řadě, škoda ...

Tady hlídám já (2012)

Další rodinná / dětská pohodovka o přátelství dítěte a psa. Nenadchne ani neurazí...na líné odpoledne doma jak dělaná.

Encanto (2021)

Na Disneyovky obecně moc nejsem, ale tahle měla něco do sebe. Neměj strach a svěř se nebo rovnou čiň. Rodina je důležitá, nezapomínej na ni, věnuj se svým blízkým. A především poslouchej, nebo spíš naslouchej! Myšlenky pěkné, v kouzelném světě, kde každý může být sám sebou i prospěšný okolí. Na mě zase až moc písniček, jak je zvykem, jinak příjemný svěží film.

Krajina ve stínu (2020)

Když se mezi obyčejné lidi vkrade neustále se měnící politika, válka a narůstající nenávist, je to opravdu síla ve všech úhlech. Filmové dílko značně podařené a ceněné, vhled do dějů dob minulých, bohužel dost opakovaných, při kterých nejvíc trpěli obyčejní slušní lidé. Černobílé zpracování je tu velmi vkusné, kamera mě hodně bavila.

Profesor T. (2018) (seriál)

Průměrný koukatelný detektivní seriál, kde naprosto exceluje p. Řezníček, kterému hlavní role sedí jako ušitá. Vzhledem k jeho výkonu přidávám hvězdičku navíc.

Národní házená (2022) (seriál)

Odlehčený komediální seriál o druhé míze, ala Okresní přebor. Neurazí nenachtne, situační humor.