Howoosijeol (2009)

Jeden z filmů, který mě po mé cestě topkou 200 nejlepších filmů z Koreje moc mile překvapil. Příběh se převážně odehrává v Číně, je tam slyšet více angličtiny než korejštiny a čínštiny dohromady, ze začátku mi to přišlo divné ale v průběhu filmu jsem si na to zvyknul. Jung Woo-sung opět nezklamal a pro mě neznámá Yuanyuan Gao, která mě naprosto uhranula :) Rozhodně za plný počet.

Skutečná fikce (2000) odpad!

Mi Nü-Chai to napsal moc hezky, dovolím si ho citovat. "Kim Ki-duk se rozhodl, že v nepovedené zombiárně ztvární smutný příběh svého dospívání, kdy mu všichni ubližovali a on se jim poté pomstil - tím, že točí neskutečné sračky." Co dodat? Konkrétně u tohoto filmu, který má "pouze" 82 minut jsem trpěl, jako kdyby trval několik hodin. Neskutečná blbost.

Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů (2008)

Bohužel jsem to sehnal jenom v TV ripu z ruské stanice s ruským dabingem... takže z příběhu jsem nic neměl. Jinak perfektní efekty. Proto za tři hvězdy s tím, že se to pokusím sehnat v jazyce, kterému bych rozuměl.

Sebeun deijeu (2007)

Tenhle film, že v době kdy jsem ho před pár dny viděl uzavíral top 200 Koreje? Perfektní thriler o úspěšné právničce, která ještě neprohrála jediný případ, které je unesena její dcera a únosce nechce výkupne ale chce aby zastupovala člověka, který je obviněný z vraždy a všechny důkazy svědčí proti němu... Od začátku do konce to má i přes svojí 2 hodinovou stopáž perfektní tempo a ani chvilku mě nenudil.

Dong seung (2002)

Překvapilo mi zdejší vysoké hodnocení. Popravdě na budhismu nijak moc neujíždím takže to je možná i ten důvod, proč se mi to moc nelíbilo. Jinak je to příběh o malém klukovi, který je v učení stát se duchovním.

Trosky (2008)

Další typický snímek pro festival... Ale pořád to má aspoň nějakou úroveň na rozdíl od Kim Ki-duka. Zajímavá kamera.

Ineogongjoo (2004)

Docela nevyužitý potenciál. Zajímavá cesta do minulosti, kdy dcera vidí, jak se seznámili její rodiče. Představitelka její matky za mlada mi byla nesympatická. Opět krásný ostrov Jeju.

Uri hyeong (2004)

Film, kde má snad nejvíce lidí podobné hodnocení a názor. Já se připojuji. Na plný počet to není ale nechybí tomu moc. Jednoduchý příběh hodného a navenek zlého bratra s krásnou hudbou.

Goongnyeo (2007)

Ta jedna hvězda za hezké kostými. Tenhle typ filmů prostě nemám rád, kde je to všechno tak nějak divně zamotané. Obzvláště, když se tam režisér snaží naprosto zbytečně dát trochu duchařiny.

Majimak seonmul (2008)

Tento film jsem si nechával ke konci top 200 Koreje a udělal jsem dobře. Můj oblíbený herec Shin Hyeon-jun mě opět nezklamal a moc dobře mu sekundovala ta malá holka, která v tomto filmu vlastně nechtěně za všechno může- potřebuje transplantaci jater. Příběh o sbližování otce a dcery.