Hra na hraně (2013)

Není mi jasné, jak tohle mohl napsat stejný člověk, který má na svědomí Rounders? V tomto filmu naprosto nic nefunguje - ploché nebo vyloženě zbytečné postavy, přímočarý a nezajímavý děj. Na to, že má film pouhých 90 minut je s podivem, že i tak působí zbytečně dlouze a zkratkovitě v situacích, kde by se naopak trochu detailnější přístup hodil.

XL (2013)

Asi chápu režisérův záměr soustředit se více na psychologickou pitvu na šrot opilého hlavního hrdiny, ale někde v půli filmu už jsem jaksi ztratil nit a jen tupě sledoval prazvláštní výjevy alkoholického kolotoče na plátně, které ke konci gradovaly ve zběsilé audiovizuální kakofonii. // KVIFF 48

Arbitr (2013)

Průměrný film s nepříliš koherentním a zapomenutelným dějem, který se mi po projekci zcvrkl na hrstku scén. Jednoduchá myšlenka rozvedená do 100minutové podoby, aniž by ale byla scénářem opodstatněná. // KVIFF 48

Ve jménu syna (2012)

Nepříliš povedený mix černohumorného vybíjení katolické církve (kterou režisér a scénárista v jedné osobě skutečně nešetří) a moralizování nad tématem odplaty. Scéna, ve které hrdinka (ač sympaticky zahraná) 30 vteřin za deště v autě brečí zkrátka příliš nefunguje poté, co sledujeme zhruba pětiminutovou přestřelku v kostele, kde jednu chvíli kněz visí na kříži spuštěném ze stropu. V závěru pak film ujíždí ještě víc do metaforické roviny a kupí se zbytečné záběry (zejména cesta autem). Autor se měl podle mě držet více té "světské" a humornější polohy. // KVIFF 48

Houston (2013)

Popis trochu klame a ve skutečnosti je otravný Američan v baru bohužel téměř jedinou zajímavou věcí. Slibně rozjetý film o alkoholikovi/head hunterovi, co přijíždí do Houstonu tajně nahánět CEO jiné firmy, má určitě plus v takové tíživé atmosféře beznaděje, jelikož se hlavnímu hrdinovi skutečně stále nic nedaří. Jenže děj je na svou stopáž příliš rozvláčný a nakonec vyšumí do ztracena. // KVIFF 48

Jen Bůh odpouští (2013)

Tak u Refna se stalo očekávatelné a po opojném úspěchu Drive se rozhodl přitlačit na pilu a natočit (zjevně hlavně pro sebe) něco jako poctu Jodorowskému, kde se už rovnou vykašlal na děj a na postavy (nebo spíš jejich prázdné schránky vyjma Matky), které mu slouží jen jako zátiší pro kameru a pečlivě aranžované scény s chvílemi zajímavým hudebním motivem. Artový mix fikce a reality s občasným násilím ale jaksi postrádá něco, čeho by se dalo v závěru chytnout.

The ABCs of Death (2012)

Jako celek bohužel žádná sláva, dolů to stahuje množství skutečně podprůměrných segmentů. Za vidění určitě stojí zmiňovaný Dogfight, který je pěkně natočený, ale mám zde trochu problém s nelogickou pointou a faktem, že je obtížné točit se zvířetem, obzvlášť ve slow-mo, což je pak hodně vidět. Mým favoritem je tak Youngbuck, který je nejen výborně natočený, s pěknou pointou, ale má i nejlepší hudební doprovod v podobě úžasné retro písně Power Glove - Vengeance. Za zmínku dále stojí pěkná clay animace Toilet, úchylné Libido a syrové XXL. V další řadě stojí Removed, Unearthed, Pressure a Jidai-Geki. Suverénní dno pak vytírá WTF, Fart, Miscarriage a Zetsumetsu.

Amazing Spider-Man (2012)

Smysl tohoto restartu mi bohužel uniká. Oproti Raimiho verzi je Parker víc hipster cool, ale scénář o dost povrchnější a nic nového nepřinesl, jen nepříliš přesvědčivou ještěrku. Jinak sleduje stejnou, míň osudovou šablonu s blondýnou místo brunety. Při scéně s jeřáby jsem měl chuť vypíchnout si oči.

Prometheus (2012)

Nadějný začátek bohužel pohřbívá naprosté tápání v druhé polovině, kde přebývají zbytečné scény a naopak se nedostává těm, které by alespoň zčásti navázaly na slibně nastíněný děj a motivy postav.

Iron Man 2 (2010)

Bohužel, prázdný děj a vyloženě trapné momenty zachraňuje jen fakt, že se tvůrci snaží nebrat se vážně a vícero vtipných momentů, které samozřejmě umocňuje skvělý Downey. jenže neutáhne vše sám, film je to pro mě tak naprosto zbytečný a zapomenutelný. Rourkova postava je poněkud dvourozměrná oproti Bridgesovi v jedničce a jediný silnější moment je k vidění už v traileru. Přehrávající Rockwell si užil svoji slizkou postavu a zbytek hvězdného obsazení odehrálo své nutné minimum.