štísko

Pavel Rosecký

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.2.2019  14:42

Jeden vtip za druhým, byť nijak násilně nenapasované do děje, ještě nedělají špičkovou komedii. Ale velmi dobrý oddych to je.Zasmál jsem se a pobavil. Za mě tak 65%.

• 27.1.2019  21:12
    Pytel (TV film) (1978)

Bakalářské povídky jsou jakousi samostatnou kapitolou filmového umění. Nemají mnoho konkurence k porovnání s jinými krátkometrážními filmy. Hodnotit je tak mohu jen porovnáním mezi sebou. Byli lepší, ale i horší. Za mne 65%.

• 25.6.2018  06:07

Obvykle nevyhledávám ve volných chvílích filmy s tak ryze křesťanskou tématikou, jako je Válečný kabinet. Nebaví mě koukat na ostatní jak se modlí a umělecká úroveň také nebývá nejlepší. Úroveň ani zde není nijak vysoká, ale snímek má v sobě takový náboj, že jsem neodolal a zhlédnul ho až do konce. Tony a Elizabeth Jordanovy mají snad všechno, po čem většina lidí v životě touží. Výnosná zaměstnání, zdravou dceru Danielu, vysněný dům. Ale Tony (T.C. Stallings) je příliš opitý rychlým kariérním postupem, koketuje s kolegyní a na rodinu si čas už delší dobu nedělá. Elizabeth (Priscilla C. Shirer) pod vlivem okolností neustále obviňuje manžela z necitlivého přístupu k rodině a sama čím dál více propadá do zatrpklosti. Zásadní zlom v jejím životě a tedy i celém manželství nastává, když jako realitní makléřka má prodat dům paní Cláry. Ta pomůže oživit Elizabetinu již dávno jen formální víru, dovede ji k pravidelnému modlitebnímu zápasu za sebe i rodinu a inspiruje ji ke zřízení válečného kabinetu. To je místnost určená jen k motlitbám, kde by motlitebníka nic nerozptylovalo. Po prvních modlitbách se na Tonyho začnou v práci provalovat jeho podvody, kterými si vylepšoval jinak velmi slušný příjem. Jednoduchý příběh rychle směřuje k očekávanému konci. Jediný okamžik, kdy jsem nevěděl co bude dál, byl tak finálový závod družstev v přeskocích na švihadle, kterého se zůčastnil i Tony s Danielou ( Alena Pitts.) Soutěžící při něm předváděli skvělé výkony. Netušil jsem do té doby, co se všechno dá s touto jednoduchou sportovní pomůckou dokázat. Výsledek byl dlouho nejasný a dramatická stránka byla tak vítaným oživením. Film ve mě probudil chuť do modlitebních zápasů za některé problémy v mém životě. Takže tuto stránku mohu jen chválit. I když scházelo jen málo a po prvních minutách jsem chtěl počítač vypnout a jít dělat něco "důležitějšího." Snímek Alexe Kendrika je totiž z mého hlediska až příliš americký (přemíra patosu) a politicky korektní. V titulcích je mimo jiné napsáno, že jde o humorný film. Snad měli působit humorně četné poznámky o Elizabetiných smrdících nohách, ale ty byly spíše rušivé, než humorné. Hodnotím jako křesťan a dávám tři hvězdičky. Ale docela chápu "normálního" diváka, co dá jen jednu.

• 11.2.2018  17:28
    Paklíč (1944)

Komedie o tom, jak každý chtěl okrást každého mě pobavila jako v poslední době máloco. Jediná výtka patří nevyrovnanému osobnímu profilu filmové manželky Oldřicha Nového. Na začátku působila daleko inteligentněji, než se pak projevovala svými roztomilými kiksy na konci. Ale je to komedie, takže to tak nevadilo.

• 4.2.2018  18:47
    Syn (TV film) (1979)

Jeden z těch lepších bakalářských příběhů. Trochu se zde projevila slabina krátkometrážních snímků. Vtěsnat do patnácti minut pro příběh podstatné okolnosti snad ani nejde. A tak zde postava otce vyzněla jako někdo, kdo stojí takřka mimo veškeré dění. Což jistě ve skutečnosti nebyla pravda. Maminka vyzněla jako někdo, kdo nemá vůbec potuchy o odezírání. Vnímavý divák mohl ale poznat, že si už přestala věřit a potřebovala jen trochu "nakopnout." Což se jejímu synovi povedlo. Myslím, že pan Dietl odvedl na daném prostoru maximum.

• 27.1.2018  23:13
    Tank (1984)

Příjemná, svižně natočená kravinka, která pobavila. Jen škoda závěru, který to shodil. Já myslel, že patos a moralizování(ale to nebylo až tak hrozné) cpou amíci do filmů až v poslední době. Ale ono už i tenkrát. Kdyby nebylo toho konce, kde k slzám dojatá prostitutka poslouchá usmiřující, sebemrskačský až moralizující dialog mezi synem a otcem, tak by to byla parádní oddychovka.

• 29.9.2017  06:37

Do komedie to má docela dost daleko. Spíše obraz ze života s méně pravděpodobnou zápletkou, kde jsme se asi měli zasmát. Koukal jsem se ale s chutí. I když dnes už tyto filmy sleduji i hodně kvůli retro atmosféře. Hodnocení bych dal větší, ale z mého hlediska nevýrazný závěr, snímek shodil o level níž.

• 1.9.2017  09:28
    Svatba (TV film) (1975)

Tyto příběhy ze starých časů, jsou samostatnou kategorií. A tak by měly být hodnoceny. Nemohou být srovnávány s dnešní produkcí. Ani ta produkce nic adekvátního ke srovnání nenabízí. Mě se tento díl líbil. Ale s výhradami. Opilecký Hartlův výstup byl opravdu moc natažený. A to udělalo na tak malém prostoru hodně.

• 1.9.2017  09:12
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Koukl jsem se ze zvědavosti na výsledek údajné vlastizrady, která vznikla prodejem autorských práv. Výsledek mě také neomráčil. Krtka ale nepohřbila tolik "spolupráce" s pandou, jako stupidní příběhy a fakt, že krtečka nechali promluvit. Animace samotná se mi líbila. . Z mého hlediska ztracený čas, ale na odpad to není.

• 16.7.2017  22:04
    Pofoukej mi jahody (TV film) (1991)

Rok natočení 1991. To ještě lidi chápali o čem ten miniseriál je. Ale já se docela bavil i dnes. Velmi dobře obsazené role. Cízler je vážně skvělý! Hudební stránka slušný průměr. Mysteriózní atmosféra je dost chudá. To si myslím, že je největší slabina filmu. Škoda, že to bylo pojaté jen jako televizní film. I tak bylo zhlédnutí pro mě příjemné osvěžení.

• 14.5.2017  18:38

Já tu pohádku viděl až letos. Tenkrát by se mi líbila asi více, ale dám jen 60%. Ve filmu Zločin na Zlenicích hradě natočeném o patnáct let dříve, zase vyšetřoval Oldřich z Chlumu a hladila se černá kočka. Už si ale nepamatuji, zda živá, nebo chcíplá. Každopádně nápad není nijak originální. Tři hvězdičky dávám jen za docela pěknou komorní atmosféru.

• 21.1.2017  08:24
    Strašidla (2016)

Mi jsme se doma pobavili. K tomu byla tato slátanina primárně určená. Takže co se týká mé rodiny, film své poslání splnil. Pravda ale je, že se z průměru dala udělat i podívaná, která by dosáhla kvalit Dívky na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka apod. Jenže to by se do toho musel pustit někdo jiný. Toto dílo, ale kvalit slavnějších předchůdců nedosahuje. Atmosféra nevtáhla tolik, Lepší hudební doprovod, by asi dílo také o kousek posunul. Ne že by se mi tento vyloženě nelíbil, ale nedokázal dotvořit tu správnou omáčku. Film na jedno podívání. Celkové současné hodnocení 39% se mi zdá ale nepřiměřeně nízké. Na české filmy je holt stále přísnější metr. Za mě dílo odpovídá přes padesát procent.

• 29.10.2016  20:17

Kam se na Dory hrabe Nemo! Jak zpracováním, tak hloubkou myšlenky. Výborně natočený animák, jak jedinec bojuje s poměrně velkým hendikepem - nevelkou pamětí.

• 12.12.2015  17:32
    Na vrchol (2002)

Film Na vrchol, není žádným velkofilmem. Křesťanské filmy většinou dost bojují s rozpočtem a je to znát i zde. Záchraná akce téměř hned na počátku, ale diváka šikovně zaháčkuje a ten následující hodinu a půl sleduje sice jednoduchý, ale přesto dramatický snímek s pěknýmy záběry z hor a skalních stěn. Příběh rychle a v mnoha ohledech předvídatelně směřuje k cíli. Já sem ho shlédnul s chutí a nejen proto, že jsem sám po skalách kdysi také lezl. Jak už ale bývá zvykem, filmy, kde se vytáhne bible i jen na malou chvilinku, mají dost rozporuplné hodnocení. Je to ale logické. Vždyť i víra v Boha nevyvolává často u ostatních lidí nijak kladné emoce. Dal bych za tři hvězdičky. Ale za dobře podané poselství jednu přidávám.

• 16.2.2015  21:40

Někdy mi připadá, že jediný smysl těchto filmů je, že si herci pořádně zablbnou a kamera je při tom snímá. Vznikne tak vcelku zábavná pitomina, jako v tomto případě. Tyto filmy řadím do kategorie : " Jednou a dost." Za mě padesát procent.

• 16.2.2015  15:53

Konec velmi dobrý, ale myslím si, že z těch falešných klenotů, by se dalo dějově vytěžit víc. Navíc vrchní komisař se od začátku choval jako idiot a dělal příliš okaté chyby. Tak okaté, že i některé slabší díly na tom byly v tomto směru lépe. Z mého hlediska 65%.

• 4.2.2015  17:53

To bylo poprvé, co se mi Arnold líbil jako herec. Možná i proto, že už se nemohl pochlubit svalovou hmotou, tak začal konečně hrát. Občasná rvačka ale lehce připoměla jeho akční minulost. Dobře sledovatelné, ale tak jednou a dost.

• 11.11.2014  21:33
    Sandokan se vrací (TV film) (1977)

Tak špatné pokračování jsem nečekal. Dle póz herců v některých scénách to vypadalo, že sleduji komedii. Pak zase pokus o drama. Nějaký příběh to mělo, ale mě to připadalo jako slátanina.

• 16.8.2014  18:53

Vyděl jsem jen část, ale ta mě připadala jako parodie vynikající knížky. Hodnocení nedávám, neboť jsem film celý neviděl. Jen sdílím názor.

• 5.7.2014  07:33

Svérázný otec a kutil, který probudí k životu autobota, nebyl špatný nápad. Škoda jen, že potenciál táty šikuly zůstal využitý minimálně. V podstatě skončil na napíchnutém minidronu a napíchlé kartě. Z toho se dalo vytěžit víc. Takhle šlo evidentně jen o to, aby po krátkém úvodu začaly rychle probíhat bojové scény. Chápu, že se jich určitá část diváků nemůže dočkat, ale absence nějaké inteligentnější nosné linky je znát a film srazila o něco dolů.

• 3.2.2014  12:14

Jasně že to je dle předem očekávané šablony, ale já k takovým filmům sedám s tím, že mě pobaví a něco i vnitřně přinesou. To se mi splnilo i tentokrát. Ale zase tak šablonovité to přeci jen není. Rick se v problémech utápěl tak dlouho, že jsem opravdu nabyl dojem, že neskončí nijak dobře a že závěr bude o nějaké životní tragédii. Závěr ale tragický nebyl a očekávaná náprava se dostavila. K závěru mám ale také výhrady. Rickův otec vlastně svůj tým podrthnul, když odstavil hráče, který fauloval jeho vlastního syna nastoupivšího proti otcovu týmu. Normálně k takovým zákrokům hráče přímo vyzíval a najednou bez varování změna strategie. Tenhle moment mi tam moc neseděl

• 3.2.2014  11:50
    Gran Torino (2008)

Poslední dobou nekoukám téměř na nic. K sledování tohoto filmu ale mě zlákala rodina a rozhodně nelituji. Vynikající závěr je opravdovou třešničkou na dortu. Nakouknutí pod pokličku domácnosti jedné vietnamské rodiny bylo velmi zajímavé. Clint Eastwood byl ale na můj vkus až přílišným drsňákem. Až to na mě nepůsobilo přirozeně. To je ale moje jediná výtka.

• 20.1.2014  12:31
    Machři 2 (2013)

Já si tu "dvojku" užil. Sedla mi více než první díl u kterého jsem místy i usínal. Je to z mého hlediska ztřeštěnost na úrovni. A tak to také hodnotím. 70% Vůbec se nedá říci, že by film postrádal myšlenku. Dobré vztahy, kamarádství, nečekané otcovství a pohodový a přesto vážný přístup k životu, to jsou hodnoty o kterých se rozhodně nedá říct, že by myšlenku postrádaly. Naopak. Ty ztřeštěné nápady ji ještě jakoby ještě zvýrazňují. A zdařilý krkejchprd na závěr jen podrthnul, že hlavní postava je zcela normální.

• 9.1.2014  07:48

Pěkný díl. Až na ten závěr, kdy Colombo cvrknul do deštníku perlu jako usvědčující důkaz. Pravděpodobnost, že by se tam ve skutečnosti ocitla při zápase, byla minimální. Navíc nebyla příliš jistá možnost, že se Colombovy povede perlu střelit do toho deštníku a páreček tak usvědčit z toho z čeho je předtím obvinil. Musel také už nedůvěřivého intendanta přesvědčit pádným důvodem, aby to šlo celé zorganizoval. Závěr nepřirozeně vykonstruovaný. Jinak se mi to líbilo.

• 20.10.2013  20:47

To už je let, co jsem tento film viděl. Pěkná ukázka dokonalosti kruhu. Jen jeho strůjce do něj proti svému plánu také zapadnul. Přes perfektní zápletku mě Dokonalý plán připadal málo záživný. I když možná jen proto, že to prostě není moje kategorie.

• 13.6.2013  21:31
    Aquamarine (2006)

Dívčí pitominka. Ale viděl jsem už horší. Podobným se snažím vyhýbat, ale sednul jsem si zase jednou s dětma. Jistou roztomilost a hlavu a patu to ale má. Dávám dvě hvězdičky, jako u každého filmu, který bych už podruhé vidět nemusel. Z dvouhvězdičkových filmů, patří tento mezi lepší.

• 6.4.2013  07:53

Užili jsme si to celá pětičlená rodina. Příjemné pokoukání, přes hrozbu upálení Fifinky to ale žádný strhující akčňák není. Je to prostě Čtyřlístek a žádná Rebelka, nebo Jak vycvičit draka. Kdo přijde s velkým očekáváním, může být rozladěn. Kdo pravidelně četl časopisy, tak určitě zklamaný neodejde.

• 12.2.2013  19:53
    Parohy (1947)

Příjemě koukatekná parodie na žárlivost, ale především pověrčivost. Vlastnosti, které jsou člověku vlastní stále, zde díky vtipné karikatuře pobaví. Přestože jsem rád, že jsem film viděl, tak musím říct, že snímky této úrovně se točily už o patnáct let dříve. Těch 65% vcelku odpovídá.

• 28.1.2013  18:52

Takto laděné filmy bych za rodinné, potažmo dětské vůbec nevydával. Jako horor to není špatné a kdo si chce užít pár šoků, tak určitě nebude zklamaný. Já bych ale filmi s polorozpadlými zombiky svoje děti nekrmil. Dávám jednu hvězdičku, protože tenhle díl rozhodně mezi filmy pro děti nemá co dělat. Kdyby to bylo určeno čistě pro dospělé, tak bych dal víc.

• 3.1.2013  17:26
    Rebelka (2012)

S hodnocením jsem chvilku váhal. Krátce předtím jsem viděl "Jak vycvičit draka." To je proti Rebelce příliš silný kalibr. Zde jsou některé situace které mi neseděli svým zpracováním. Místy to pro mě postrádalo přirozenost. (Klišé křečovitost?) Kritizuji, jako by to byl nějaký jednohvězdičkový film. Ale to zase né. Příběh má rozhodně co nabídnout. Děj nijak originální, ale pohádkově zajímavý. Líbil se mi hudební doprovod, který Rebelku v mých očích posunul ještě o pár procent před většinu současné produkce. Momentálních 75% myslím plně odpovídá. Dávám čtyři hvězdičky. A přes všecny mé námitky mohu říct, že to nebyl ztracený čas.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6