štísko

štísko

Pavel Rosecký

Česko

15 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 8.4.2021  11:16

  Po chabém začátku, mne to začalo bavit. Ale podruhé něco takového vidět nemusím. Možná i pro to, že nedávné úmrtí v rodině mne kdovíjak na "pohřební" komedii nenaladilo. Zápletka předvídatelná, příběh jednoduchý, ale docela pěkný. Pobavilo, ale nezanechalo to ve mne vůbec nic. Snad jen pocit hnusu z hovna strýčka Alfiho na ruce a obličeji jeho synovce. Tak nevím, jestli takto naturalisticky točená scéna je pro film plusem, nebo mínusem. Asi jak pro koho. Za mě 55%.

  • 15.11.2019  17:46
  Everest (2015)
  **

  Snad jediné plus jsou občas pěkné záběry. Jinak mi to připadalo trochu zmatkovité. Na začátku jsem měl pocit, že jsem o něco přišel. Jako bych byl hozen do příběhu, až po jeho začátku. Ale budiž, asi jsem nedával pozor. Výkony herců nevýrazné. V krizových situacích jsem ztrácel přehled kdo je kdo. Nebylo kolikrát jednoduché se zorientovat, kdo se v té bundě a čepicí zakrytou hlavou válí před kamerou. Polovina filmu mi připadalo, že si rejža natáčení zjednodušil. Nechal herce válet ve sněhu, volat uááá a do toho jim pouštěl větrákem vítr z hor. Nějak mi to nesedlo. Za mě 50%.

  • 20.7.2019  23:09

  Mírně nadprůměrná bakalářská povídka. Měřeno pohledem bakalářských miniatur. Jen mi tam vadili poněkud přestárlí studenti. To přeci nebylo večerní studium pro dospělé?

  • 29.4.2019  15:55

  Snaha navázat snad na všechny možné předchozí snímky a postavy a pokusit se to celé nějak poslepovat a ještě rozvinout v nějakém vyústění, nedopadla zase až tak zle. Ale stejně to z mého pohledu je ve výsledku slepenec. Na značnou dávku patosu si asi nezvyknu nikdy a scény s přiožralým Thorem byli víc trapné, než vtipné. Za mne tak padesát procent.

  • 22.3.2019  12:23

  Velmi dobré zakončení. Na to, že předchozí dva díly ve mne vyvolaly nějaká očekávání, tak závěr mě nijak nezklamal. Možná jen , nalezení ráje draků mohlo být nahrazené něčím jiným. Nevím. Takhle se může stát, že v dalším díle, jejich opravdové místo zrodu se posune na nějakou planetu. Příběh plynul rychleji, jak se střídalo více dějových rovin. Ale bylo to vše plynulé. Logicky ale nezbývalo mnoho prostoru na jednotlivé postavy. Pěkně slizký záporák vytvořil zdravou protiváhu proti ostatním pohodovým postavičkám.

  • 11.3.2019  18:26

  Je to dost přesná kopie našeho školního zájezdu. Dostal jsem tenkrát dvojku z chování za lezení po střeše za holkama do vedlejšího pokoje. Snad i proto jsem se rád po delší době podíval. Film dokázal vyvolat mraky vzpomínek. To je také pro mne jeho největší hodnota. Jinak ho moc nepřeceňuji. Zklamáním je nemastná postava soudruha profesora Kardy zahraná tak nějak Radoslavem Brzobohatým. Zatímco charaktery rolí mládežníků byly dost vyhraněné, takže bylo znát hned, kdo je protivný, kdo je intelektuálně zaměřený, kdo je nesmělý atd., osoba profesora Kardy tak výrazně čitelná není. Radek Brzobohatý hrál vždy jednoznačné klaďáky, nebo záporáky a byl v nich skvělý. Jeden hned věděl, jestli má postavu milovat, nebo nesnášet. Tady byl charakterově nezařaditelný a vůbec mi jeho role nesedla. Přesto vcelku příjemně strávený čas. Škoda, že pointa byla tak nevýrazná. Celkový dojem tím u mne ještě o něco klesl.

  • 7.3.2019  19:51
  Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)
  **

  Prvních deset minut to vypadalo, že se dílo podařilo. Atmosféra co mě vtáhla, zajímavý příběh a postava nádherného českého hajzla, co vzbuzovala adrenalin. Ale pak se to nějak rozplynulo. Dialogy nějaké nepřirozené, jako by je herci četli a vůbec při nich nehráli. Korunu to dostalo, když jeden ze spolupachatelů, chtěl vrátit peníze které dostal za loupež medvědů , protože se mu nelíbilo, že při ní zemřel vrátný. Což jak divák dopředu tušil, nedopadlo nejlépe. Možná jen ta postava toho hazla mě donutí seriál dokoukat do konce.

  • 5.3.2019  17:43

  Pobavilo. Zdařilá bakalářská groteska. Kdo pamatuje velkokapacitní bufet Koruna v Praze, nebo nějaký jiný, tak pochopí, že poněkud trhlé ženské, neznalé prostředí, se to přihodit může. Za mně 75%.

  • 5.3.2019  17:35
  Bakaláři - Lyže (S13E17) (epizoda) (1984)
  **

  Jeden z těch slabších příběhů. Žádný vtip. Téměř nulová pointa. Dnešní mládežníci by na něco takového asi koukali dost udiveně.

  • 15.2.2019  14:42

  Jeden vtip za druhým, byť nijak násilně nenapasované do děje, ještě nedělají špičkovou komedii. Ale velmi dobrý oddych to je.Zasmál jsem se a pobavil. Za mě tak 65%.

  • 27.1.2019  21:12
  Bakaláři - Pytel (S07E17) (epizoda) (1978)
  ***

  Bakalářské povídky jsou jakousi samostatnou kapitolou filmového umění. Nemají mnoho konkurence k porovnání s jinými krátkometrážními filmy. Hodnotit je tak mohu jen porovnáním mezi sebou. Byli lepší, ale i horší. Za mne 65%.

  • 25.6.2018  06:07

  Obvykle nevyhledávám ve volných chvílích filmy s tak ryze křesťanskou tématikou, jako je Válečný kabinet. Nebaví mě koukat na ostatní jak se modlí a umělecká úroveň také nebývá nejlepší. Úroveň ani zde není nijak vysoká, ale snímek má v sobě takový náboj, že jsem neodolal a zhlédnul ho až do konce. Tony a Elizabeth Jordanovy mají snad všechno, po čem většina lidí v životě touží. Výnosná zaměstnání, zdravou dceru Danielu, vysněný dům. Ale Tony (T.C. Stallings) je příliš opitý rychlým kariérním postupem, koketuje s kolegyní a na rodinu si čas už delší dobu nedělá. Elizabeth (Priscilla C. Shirer) pod vlivem okolností neustále obviňuje manžela z necitlivého přístupu k rodině a sama čím dál více propadá do zatrpklosti. Zásadní zlom v jejím životě a tedy i celém manželství nastává, když jako realitní makléřka má prodat dům paní Cláry. Ta pomůže oživit Elizabetinu již dávno jen formální víru, dovede ji k pravidelnému modlitebnímu zápasu za sebe i rodinu a inspiruje ji ke zřízení válečného kabinetu. To je místnost určená jen k motlitbám, kde by motlitebníka nic nerozptylovalo. Po prvních modlitbách se na Tonyho začnou v práci provalovat jeho podvody, kterými si vylepšoval jinak velmi slušný příjem. Jednoduchý příběh rychle směřuje k očekávanému konci. Jediný okamžik, kdy jsem nevěděl co bude dál, byl tak finálový závod družstev v přeskocích na švihadle, kterého se zůčastnil i Tony s Danielou ( Alena Pitts.) Soutěžící při něm předváděli skvělé výkony. Netušil jsem do té doby, co se všechno dá s touto jednoduchou sportovní pomůckou dokázat. Výsledek byl dlouho nejasný a dramatická stránka byla tak vítaným oživením. Film ve mě probudil chuť do modlitebních zápasů za některé problémy v mém životě. Takže tuto stránku mohu jen chválit. I když scházelo jen málo a po prvních minutách jsem chtěl počítač vypnout a jít dělat něco "důležitějšího." Snímek Alexe Kendrika je totiž z mého hlediska až příliš americký (přemíra patosu) a politicky korektní. V titulcích je mimo jiné napsáno, že jde o humorný film. Snad měli působit humorně četné poznámky o Elizabetiných smrdících nohách, ale ty byly spíše rušivé, než humorné. Hodnotím jako křesťan a dávám tři hvězdičky. Ale docela chápu "normálního" diváka, co dá jen jednu.

  • 11.2.2018  17:28
  Paklíč (1944)
  ****

  Komedie o tom, jak každý chtěl okrást každého mě pobavila jako v poslední době máloco. Jediná výtka patří nevyrovnanému osobnímu profilu filmové manželky Oldřicha Nového. Na začátku působila daleko inteligentněji, než se pak projevovala svými roztomilými kiksy na konci. Ale je to komedie, takže to tak nevadilo.

  • 4.2.2018  18:47
  Bakaláři - Syn (S08E35) (epizoda) (1979)
  ****

  Jeden z těch lepších bakalářských příběhů. Trochu se zde projevila slabina krátkometrážních snímků. Vtěsnat do patnácti minut pro příběh podstatné okolnosti snad ani nejde. A tak zde postava otce vyzněla jako někdo, kdo stojí takřka mimo veškeré dění. Což jistě ve skutečnosti nebyla pravda. Maminka vyzněla jako někdo, kdo nemá vůbec potuchy o odezírání. Vnímavý divák mohl ale poznat, že si už přestala věřit a potřebovala jen trochu "nakopnout." Což se jejímu synovi povedlo. Myslím, že pan Dietl odvedl na daném prostoru maximum.

  • 27.1.2018  23:13
  Tank (1984)
  ***

  Příjemná, svižně natočená kravinka, která pobavila. Jen škoda závěru, který to shodil. Já myslel, že patos a moralizování(ale to nebylo až tak hrozné) cpou amíci do filmů až v poslední době. Ale ono už i tenkrát. Kdyby nebylo toho konce, kde k slzám dojatá prostitutka poslouchá usmiřující, sebemrskačský až moralizující dialog mezi synem a otcem, tak by to byla parádní oddychovka.

  • 29.9.2017  06:37

  Do komedie to má docela dost daleko. Spíše obraz ze života s méně pravděpodobnou zápletkou, kde jsme se asi měli zasmát. Koukal jsem se ale s chutí. I když dnes už tyto filmy sleduji i hodně kvůli retro atmosféře. Hodnocení bych dal větší, ale z mého hlediska nevýrazný závěr, snímek shodil o level níž.

  • 1.9.2017  09:28

  Tyto příběhy ze starých časů, jsou samostatnou kategorií. A tak by měly být hodnoceny. Nemohou být srovnávány s dnešní produkcí. Ani ta produkce nic adekvátního ke srovnání nenabízí. Mě se tento díl líbil. Ale s výhradami. Opilecký Hartlův výstup byl opravdu moc natažený. A to udělalo na tak malém prostoru hodně.

  • 1.9.2017  09:12
  Krtek a Panda (TV seriál) (2016)
  *

  Koukl jsem se ze zvědavosti na výsledek údajné vlastizrady, která vznikla prodejem autorských práv. Výsledek mě také neomráčil. Krtka ale nepohřbila tolik "spolupráce" s pandou, jako stupidní příběhy a fakt, že krtečka nechali promluvit. Animace samotná se mi líbila. . Z mého hlediska ztracený čas, ale na odpad to není.

  • 16.7.2017  22:04
  Pofoukej mi jahody (TV film) (1991)
  ***

  Rok natočení 1991. To ještě lidi chápali o čem ten miniseriál je. Ale já se docela bavil i dnes. Velmi dobře obsazené role. Cízler je vážně skvělý! Hudební stránka slušný průměr. Mysteriózní atmosféra je dost chudá. To si myslím, že je největší slabina filmu. Škoda, že to bylo pojaté jen jako televizní film. I tak bylo zhlédnutí pro mě příjemné osvěžení.

  • 14.5.2017  18:38

  Já tu pohádku viděl až letos. Tenkrát by se mi líbila asi více, ale dám jen 60%. Ve filmu Zločin na Zlenicích hradě natočeném o patnáct let dříve, zase vyšetřoval Oldřich z Chlumu a hladila se černá kočka. Už si ale nepamatuji, zda živá, nebo chcíplá. Každopádně nápad není nijak originální. Tři hvězdičky dávám jen za docela pěknou komorní atmosféru.

  • 21.1.2017  08:24
  Strašidla (2016)
  ***

  Mi jsme se doma pobavili. K tomu byla tato slátanina primárně určená. Takže co se týká mé rodiny, film své poslání splnil. Pravda ale je, že se z průměru dala udělat i podívaná, která by dosáhla kvalit Dívky na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka apod. Jenže to by se do toho musel pustit někdo jiný. Toto dílo, ale kvalit slavnějších předchůdců nedosahuje. Atmosféra nevtáhla tolik, Lepší hudební doprovod, by asi dílo také o kousek posunul. Ne že by se mi tento vyloženě nelíbil, ale nedokázal dotvořit tu správnou omáčku. Film na jedno podívání. Celkové současné hodnocení 39% se mi zdá ale nepřiměřeně nízké. Na české filmy je holt stále přísnější metr. Za mě dílo odpovídá přes padesát procent.

  • 29.10.2016  20:17

  Kam se na Dory hrabe Nemo! Jak zpracováním, tak hloubkou myšlenky. Výborně natočený animák, jak jedinec bojuje s poměrně velkým hendikepem - nevelkou pamětí.

  • 12.12.2015  17:32
  Na vrchol (2002)
  ****

  Film Na vrchol, není žádným velkofilmem. Křesťanské filmy většinou dost bojují s rozpočtem a je to znát i zde. Záchraná akce téměř hned na počátku, ale diváka šikovně zaháčkuje a ten následující hodinu a půl sleduje sice jednoduchý, ale přesto dramatický snímek s pěknýmy záběry z hor a skalních stěn. Příběh rychle a v mnoha ohledech předvídatelně směřuje k cíli. Já sem ho shlédnul s chutí a nejen proto, že jsem sám po skalách kdysi také lezl. Jak už ale bývá zvykem, filmy, kde se vytáhne bible i jen na malou chvilinku, mají dost rozporuplné hodnocení. Je to ale logické. Vždyť i víra v Boha nevyvolává často u ostatních lidí nijak kladné emoce. Dal bych za tři hvězdičky. Ale za dobře podané poselství jednu přidávám.

  • 16.2.2015  21:40

  Někdy mi připadá, že jediný smysl těchto filmů je, že si herci pořádně zablbnou a kamera je při tom snímá. Vznikne tak vcelku zábavná pitomina, jako v tomto případě. Tyto filmy řadím do kategorie : " Jednou a dost." Za mě padesát procent.

  • 16.2.2015  15:53

  Konec velmi dobrý, ale myslím si, že z těch falešných klenotů, by se dalo dějově vytěžit víc. Navíc vrchní komisař se od začátku choval jako idiot a dělal příliš okaté chyby. Tak okaté, že i některé slabší díly na tom byly v tomto směru lépe. Z mého hlediska 65%.

  • 4.2.2015  17:53

  To bylo poprvé, co se mi Arnold líbil jako herec. Možná i proto, že už se nemohl pochlubit svalovou hmotou, tak začal konečně hrát. Občasná rvačka ale lehce připoměla jeho akční minulost. Dobře sledovatelné, ale tak jednou a dost.

  • 11.11.2014  21:33
  Sandokan se vrací (TV film) (1977)
  **

  Tak špatné pokračování jsem nečekal. Dle póz herců v některých scénách to vypadalo, že sleduji komedii. Pak zase pokus o drama. Nějaký příběh to mělo, ale mě to připadalo jako slátanina.

  • 16.8.2014  18:53

  Vyděl jsem jen část, ale ta mě připadala jako parodie vynikající knížky. Hodnocení nedávám, neboť jsem film celý neviděl. Jen sdílím názor.

  • 5.7.2014  07:33

  Svérázný otec a kutil, který probudí k životu autobota, nebyl špatný nápad. Škoda jen, že potenciál táty šikuly zůstal využitý minimálně. V podstatě skončil na napíchnutém minidronu a napíchlé kartě. Z toho se dalo vytěžit víc. Takhle šlo evidentně jen o to, aby po krátkém úvodu začaly rychle probíhat bojové scény. Chápu, že se jich určitá část diváků nemůže dočkat, ale absence nějaké inteligentnější nosné linky je znát a film srazila o něco dolů.

  • 3.2.2014  12:14

  Jasně že to je dle předem očekávané šablony, ale já k takovým filmům sedám s tím, že mě pobaví a něco i vnitřně přinesou. To se mi splnilo i tentokrát. Ale zase tak šablonovité to přeci jen není. Rick se v problémech utápěl tak dlouho, že jsem opravdu nabyl dojem, že neskončí nijak dobře a že závěr bude o nějaké životní tragédii. Závěr ale tragický nebyl a očekávaná náprava se dostavila. K závěru mám ale také výhrady. Rickův otec vlastně svůj tým podrthnul, když odstavil hráče, který fauloval jeho vlastního syna nastoupivšího proti otcovu týmu. Normálně k takovým zákrokům hráče přímo vyzíval a najednou bez varování změna strategie. Tenhle moment mi tam moc neseděl

<< předchozí 1 2 3 4 5 6