13. komnata - 13. komnata Gustava Bubníka (2010) (epizoda)

Tahle třinácka se mi mimořádně líbila. Úžasné vyprávění bez nějaké stopy zatrpklosti a ublíženosti, která často zaznívá od lidí kteří toho zdaleka tolik nezkusili.

Svatý rok (1976)

Svatý rok rozhodně není pro příznivce akčních komedií. Pro takové může působit trošku rozvlekle. Ale kdo má rád dostatek prostoru pro vychutnání velkého množství vtipných scén s dramatickou zápletkou, tak si přijde na své a zažije 91 minut inteligentní zábavy bez jediného hluchého místa. Doslova umělecký zážitek podtrhují skvěle obsazené a vykreslené vedlejší role.

Oštrozok (2002) (seriál)

Asi je to otázka vkusu. Tak nechci tvrdit. že to je vyloženě špatný večerníček. Taky už jsem dospělej a ne dítě pro které to je určený. Ale doma u dětí moc neboduje. Možná by něco ještě mohl zachránit povedenější dabing. Tenhle se mi zdá dost příšernej.

Sen o krásné panně (1995) (TV film)

Po shlédnutí jsem si také musel položit otázku proč. Proč se něco takového natočilo. Proč jsem neodešel raději si něco číst vedle do pokoje když už na to doma všichni koukali. Proč udělali mladičkého prince v té době už z princovských rolích dávno odrostlého Čenského. Proč. Proč.

Král dinosaurů (2007) (seriál)

Moje dvě nejmladší děti na tom "visí ". Z malého kapesného si nadšeně kupujou každé další pokračování. Pro mne je to slátanina s pěknejma dinosaurama. Ale protože je to akční, tak to vtáhnout do děje dokáže. Dva plus by bylo akorát.

Válečníci - Cortes (2008) (epizoda)

V takovýchto dokumentech se toho mnoho nového nedovím. Ale asi to ke studijním účelům točené není. Spíše to vnímám jako zajímavý pokus o popularizaci historie.

Katyň (2007)

Film sám o sobě je tak na 60%. Ale síla snímku je ve fascinující výpovědi pravdy a ne v nějaké dobrodružné linii a v jejím "technickém" provedení. To zde stojí také stranou, což je myslím dobře

Reprezentant pod míru (1974)

Dávám čtyři. Asi spíš ze vzpomínek. Dnes bych dal možná i o jednu méně.

Hrnec (1994)

Krátké snímky mám rád. Bývají nabyté dějem, případně vtipem. Hrnec byl pro mne zklamáním. Scházelo mu dost obojího. Pointa vtipná byla, ale nějak to nevyznělo.

Poste restante (2009) (seriál)

Po druhém díle jsem trochu přidal. Menším zklamáním je pro mne role mého oblíbeného herce Oldřicha Navrátila. Nemám rád role prasáků, zvláště když se v nich zdůrazňuje, že nevěra je normální a i s ní se dá žít spokojené manželství. Ale je to dobré odreagování. Mám dojem, že nižší hodnocení filmu je způsobenu špatným žánrový pochopením. Tj. tím, že dost hodnotitelů seriál porovnává s něčím, s čím se to porovnávat nedá. Pro bližší vysvětlení: Nelze porovnávat večerníček s celovečerní komedií.