Silas

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 21.7.2017  14:52
    Dunkerk (2017)

Stejný problém jako nový Mad Max. Valící se lavina akce a nepřetržitá hudba nenechávají místo pro gradaci, a tak místo uzemnění jsem si od půlky filmu (či spíše válečné epizody, kterou Dunkirk je) užíval technickou stránku bez výraznější působivosti. Při honbě za dramatičností je mnoho situací až příliš umělých a chtěných: a) Murphyho agresivitě a jejímu následku na výletní lodi jsem nevěřil; b) když mám jako pilot zbraň, která mi může zachránit život, nebudu ji používat jako kladivo etc… Koncept s neviditelným a nepojmenovaným nepřítelem je skvělý a evokuje až hororový přístup k látce.

• 3.3.2017  23:21
    Mandragora (1997)

#pragulic

• 15.2.2017  14:31
    Nesmrtelní (2015)

Ten příběh je starý jak Bonnie a Clyde. My dva proti zbytku světa za hledáním svobody a útěkem před vlastní minulostí/přítomností, které způsobují pouze vrásky na obličeji. Co ale táhne tuhle známou story na vyšší level je velmi funkční a hmatatelná chemie hlavních protagonistů v celé jejich komplexnosti (Em je v jednu chvíli k zulíbání, hned nato na zabití a díky krátkým fungujícím flashbackům lze chápat proč), malé příběhové detaily podkreslené skvěle vybranou hudbou a pomalu se svírající spirála vedoucí díky špatným rozhodnutím od bezstarostnosti ke strachu o ztrátu všeho, proč si tuhle cestu zvolili. Jakmile budu mít příležitost, nasednu k této sympatické ale nesourodé dvojici do kabrioletu rád znovu.

• 27.7.2016  23:55
    Jason Bourne (2016)

Nejvtipnější na tom je, že pokud byste si po skončení filmu dali repete, mohlo by to takhle pokračovat do nekonečna. Během dvou hodin se vlastně vůbec nic nestane, jen pár lidí umře a někdo za ně povýší. Americkému lidu je navíc vštěpováno, že být vlastenec a bojovat za vlast je to, co by mělo dát životu smysl. Půlka

• 25.8.2015  19:59
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

I když žádná z povídek pro mě nebyla na plný počet, musím ocenit tu tvůrčí odvahu, úžasné premisy, kreativitu a schopnost vést každý příběh v rámci "reálných" možností (které zatím nemůžeme ověřit) napínavě do více či méně překvapivé ale přesto úderné pointy.

• 17.8.2015  20:27
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Po karaoke na konci 4.dílu s tímto kýčem nadobro končím. Midcultový blábol.

• 13.5.2015  22:09

Lobotomie

• 20.12.2014  21:58
    Vodní země (1992)

Kdybych neznal režii, tipnul bych jednoznačně Petera Weira.

• 25.8.2014  22:36

Dostojevskij z toho prýští do všech stran.. A radši takhle se čtením mezi řádky, než natahovanou epizodku od Kelly Reichardt.

• 20.7.2014  14:30

: (

• 5.5.2014  22:59

Tohle není jeden z těch "bububu" dokumentů "svět se řítí do záhuby". Ten film je pravdivý každým svým políčkem a zcela jednoznačně vypichuje největší problémy, kterým americká ekonomika čelí a bude čelit. Jde do hloubky a srozumitelně, kontinuálně popisuje stav věcí bez zbytečných ekonomických žvástů a ekonometrických rovnic. Na to, abyste pochopili, že Federální rezervní systém je novodobý ďábel, stačí umět dát si 1 a 1 dohromady. USA (a svět) čeká ještě větší pohroma, než jakou si za posledních 6 let prošly..to říká každý, kdo alespoň částečně přičichl k rakouské ekonomii :o) Myšlenkově super, zpracováním taktéž výborný dokument.

• 22.1.2014  23:33

Že jde o debut nebo klidně i absolventský film jde z filmu cítit každou minutu. Mladistvá a svěží práce s kamerou, detaily, atmosférou a zvukem. Tak jako někomu někomu nemusí padnout do oka zvláštně charismatický racionální hrdina, stejně těžko si bude film hledat diváky. Víc netřeba, skvělých 80 minut.

• 5.1.2014  09:14

Jako kdyby Trier natáhl na 2 hodiny tento klip kapely, která se už bohužel rozpadla.

• 3.1.2014  23:33
    You're Next (2011)

Od úvodních minut skvělé natočené a napínavé. Když se ukáže, kdo a proč, zabředne film do průměru jinde viděného. Poslední třetina je ovšem velká zábava, takže why the fuck not?

• 12.9.2013  08:51

Pátrání po muži „jaký byl, když žil?“ bylo zpracováno znatelně lépe už v roce 1941. Tady film dojíždí na množství flashbacků, které nejsou oproti současné lince tolik zajímavé jednoduše proto, že postava odbojáře Amadeu postrádá hloubku Wellesova Kanea. Irons je skvělý, jeho část za doprovodu klavírní hudby tajuplná, ale u jeho postavy jsem postrádal silnější motivaci, proč se kvůli knize a dívce z mostu vzdá i té trochy, co má. P.S. Už jste někdy viděli odjíždět moderní vlak s otevřenými dveřmi?

• 9.9.2013  22:41
    Odpojit (2012)

Disconnect je současný film o současných lidech se současnými problémy. Ještě před deseti lety bychom mu nerozuměli.

• 5.9.2013  22:41
    The East (2013)

Režisér Batmanglij (a s ním Brit Marling) je skvělý ve výběru témat a po Sound of My Voice nabízí další film, kterým v divákovi spustí spoustu otázek a myšlenek možná až nad rámec scénáře. Je jasné, že tvůrce našel zalíbení ve zkoumání psychologie malé komunity spjaté určitou myšlenkou a cílem. V debutu se zabýval sektou zaměřenou duchovně, zde naopak racionálně. Zatím jeden z filmů roku 2013, obě výše zmíněná jména je třeba do budoucna sledovat.

• 21.8.2013  23:11
    Adoration (2013)

...and it just sort of happened. Přetahovaná idealistické poloviny s realistickou ve filmu o tom, že láska se všemi radostmi i strastmi vás může potkat v každém věku. Scénář občas zkouší, kam až může v sérii náhod zajít, a rozvíjí dějovou creepy ideu do nečekaných výšin. Střet postav, dosud žijících ve vlastním světě, s okolním prostředím, kde se řeší až příliš zatěžkávající problémy, vychází naprázdno, a tak dál plují na vlnách vlastní naivity do dalšího nárazu. (Za stále přitažlivé herečky a touhu to zažít jednou taky se 70 zaokrouhlí nahoru.)

• 7.8.2013  18:14
    Life on Mars (TV seriál) (2006)

Hudba dobrý seriál neudělá.

• 13.7.2013  22:56
    Sanitarium (2013)

Úvodní McDowellův monolog vyvolává snad až příliš přehnaná očekávání, ale rámec sanatoria je využit zcela minimálně, a tak tu máme trojici různorodých příběhů, které přes vzrůstající kvalitativní úroveň pojí jen velmi málo. Bezesporu zaujme kamera a vhodně doplňující hudba tvoří často slušnou atmosféru. Kdyby si tím dal někdo práci, byl by z původní myšlenky slušný seriál.

• 9.7.2013  23:27
    Rok vlka (2007)

Z drsného severu přichází křehký snímek, jehož režisér o co více vyniká v intimních pasážích, o to více selhává v těch dramatičtějších (kterých je naštěstí podstatně méně). Překvapivě špatný skript/střih zamrzí, ale zážitku neublíží. V českém remaku může hrát Marek Vašut a Little Caprice.

• 4.7.2013  23:26

Opravte někdo chybu v dějinách! Tohle má být klasika zapadající mezi vrcholné Leoneho filmy a Cimino měl být jedním z nejlepších režisérů současnosti. 220 minut? Asi zkrácená verze....

• 26.6.2013  21:16

Dad saves the world! Jak to u adaptací mnohasetstránkových knih bývá, i dvouhodinový film tvoří dojem, že vypráví pouhou rychle odhrkanou kostru příběhu. Kvůli přehršli akčních scén nezbývá prostor na bezútěšnou atmosféru přeživších v uzavřené komunitě, ale rodinné scény mají své místo. Forster je zkušený režisér, Pitt ještě stále utáhne celý film, který tak velmi rychle uteče, ale přes závěrečný apel si na něj už zítra nejspíš nevzpomenu.

• 5.6.2013  23:20

Thajská noční můra definovaná refnovskou hypnózou.

• 21.5.2013  23:18

Ztracený večer nejen pro mě

• 18.5.2013  22:41
    10 Years (2011)

Téměř dokonalý film. Scénaristická ukázka, jak během pár minut charakterizovat množství postav a pak je rozvíjet tak, že to zasáhne především tím, že (se) v nich lze poznávat. Skvělé dialogy, výteční herci a chemie. Závěrečný cover Tonight, tonight od Smashing Pumpkins byl třešničkou. Pecka za devět pětek.

• 22.4.2013  23:51
    K zázraku (2012)

Určitě bylo zajímavější to točit a něco do toho dávat, než se na to dívat a cosi v tom hledat.

• 8.4.2013  22:21

Zachycení asi roku Assangova života, na přelomu 80. a 90. let, kdy začínal divoce hackovat, poznal první (?) přítelkyni a blížila se operace Desert Storm. Pozitivní je, že film má dostatečný spád, velmi dobrý hudební podkres a správné dávkování určitého napětí. Myslím, že by fungoval i bez reálných postav, přesto bylo k určité dramatičnosti té "true story" bezpochyby scénáristicky pomoženo. Klidně by to mohl být příběh na pokračování, Julian je velmi zajímavá postava "hackera s posláním". 70 %

• 6.4.2013  22:25
    Hon (2012)

Největší teror od Klass a strašný film v nejlepším smyslu slova.

• 25.3.2013  22:30

Asi jako když spojíte britský Bedekr s Bonnie a Clydem, jejichž charaktery napsal sám Anderson - a je jedno, jestli P.T. nebo Wes.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12