• Thriller

The Collector (2009)

Bezchybný horor, který musím všude chválit a doporučovat. Má všechno, co má horor mít. Rozhodně 100%.

Bulsinjiok (2009)

Podle mého v žádném případě nejde o horor, výstižnější je spíš mysterioźní thriller. Ale je to thriller , když napětí utáhne tak jednu slabou žárovičku? Film nepostrádá klasickou asijskou atmosfétu, ale jinak nic. Slabota.

96 hodin (2008)

Nepříliš povedený a neskutečně přeceněný film. Neprůstřelný Liam Neeson jde ve stopán Charlese Bronsona. Akční scény nemají drajv a hodně šustí papírem. Film pak do hlubokého podprůměru sráží jednak to, že se sedmnáctiletá dcera chová spíše jako třináctiletá, a pak neuvěřitelné dějové nelogičnosti, přece když tak lehce našel toho kluka na letišti, stačilo ho sledovat a ne na něho hned vlítnou a tahat ho z taxíku. Musel přece čekat, že tam může mít parťáka. A pak ten francouzskej policajt, tomu přece muselo být jasné, že takový machr jako hlavní hrdina, poté co zabije 8 lidí, si dobrovolně nezbalí kufry a neodjede. No prostě slabota.

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Na film jsem se hodně těšil, ale na konci jsem cítil zklamání, takže ty tři hvězdy, ketré jsem dal, jsou ještě lichotivé. Film mě ničím nezaujal, ale měl světlé ( nebo spíš temné ) momenty. Prostě taková nezávadná pohádka na nedělní odpoledne. S kreslenou verzí neleze srovnávat.

Kniha přežití (2010)

Eliho knížka nenadchla, ale nejde ani o úpný propadák. Když přemýšlím, co mi vadilo, tak asi příliš jednoduchý a přímočarý děj a, přes skvělou vizuální stránku, chabá atmosféta a sterilní postavy. Prostě šedý průměr a zmařená šance. Už se těším na srovnání s Cestou.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Já byl asi na jiném filmu, než většina ostatních uživatelů. Podle mě jde o parádní sci-fi jízdu, kterou musím pochválit a doporučit, o několik hlav předčí např. Predátory.

Rec 2 (2009)

Neuvěřitelný film, jehož poetika vám vytrhne duši z těla. Není tak našlapaný jako první díl, je jaksi epičtější, režiséři střídají tempo a výrazové prostředky. Přestože film opakuje a recykluje zaběhnutá klišé , jeho stavba, budování napětí, malebnost scén a bezchybné využití handy camery z něj dělá výrazného aspiranta na horor roku.

Počátek (2010)

Chladný, ale nikoli cool, skvěle vypočítaný a vypočítavý, příběh, který však nepřináší jedinou emoci. Když se po první půlce, kde se příliš vysvětuje a divák nutně bojuje se spánkem, začne konečně něco dít, mění se brzy film v pouhou střílečku s nesmrtelnými hrdiny. Všechno to střílení je samozřejmě zabaleno v úhledném balíčku ( s růžovou mašlí ). Možná filmu chybí záporný hrdina, nevím, každopádně zklamání. P.S. Všichni nadšení obdivovatelé, nechť srovnávají vedle Matrixu i se skvělým, 15 let starým, filmem Strange Days.

Symptom Pandorum (2009)

Jako horror nekompromisních 100%, jako hard SF možná trošku míň, ale výsledné hodnocení musím za 5*. Rozhodně pro příznivce žánru jedna z událostí roku.