Enola Holmesová (2020)

Film je ukážkou toho, ako sa dá krásne pracovať s kamerou. Zobrať si do parády svetoznámy príbeh a podať ho úplne inak vôbec nebolo pre režiséra náročné. Aspoň to vďaka plynulosti takto pôsobí. Dej bol zaujímavý a nútil má dopozerať do úplného konca, z ktorého sa nedalo sklamať. Millie je už teraz vynikajúca herečka (aj keď je jasné, že svoje výkony musí trochu doladiť) a Henry, Sam, Helena aj novoobjavený Louis podávali prvotriedne výkony. Som veľmi spokojná s týmto filmom.

Snídaňový klub (1985)

Precenený film preslávený vďaka niekoľkým hlbokým myšlienkam, ktoré boli akoby vytrhnuté z kontextu. Je to považované za klasiku, no v skutočnosti ste radi, že ste to nejako pretrpeli.

Na nože (2019)

Prvotriedne. Už keď si preklikáte herecké obsadenie, už odvtedy bude tlačidlo "prehrať film" priťahovať vaše prsty. Akonáhle film zapnete, zistíte, že to bola vynikajúca voľba. Zamotaný dej si vyžiada vašu plnú pozornosť a hneď musíte rozmýšľať, kto zabil úspešného spisovateľa detektívok Harlana Thrombleyho. Zistíte, že ste sa ocitli v hre Cluedo a podozrievate každú jednu postavu. Popri tom vás nadôvažok sprevádza humor a nečakané zvraty, vďaka ktorým máte chuť sami vtrhnúť do deju, aby ste prípad rozlúštili.

1917 (2019)

Film sám o sebe nič extra :( Väčšinou dávam filmom šancu až do konca, kým sa rozhodnem, či sa mi naozaj páčia. No toto sa dopozerať nedalo. Neskutočne dlhé nudné scény sprevádzajú diváka ako nočná mora. Snaha o hranie hercov by tomu možno pridalo nejakú tú hviezdu, no to by sa tam k Moriartymu zo Sherlocka musel pridať aj DiCaprio alebo iný herec, čo by zachránil tento film.

Půlnoční láska (2018)

Presladené. Chlapec započuje zvuk hudby, vyberie sa za ním a zočí dievča v oblečení ulice hrajúce na gitaru. Jeho pohľad však prezrádza, že ju od pravej chvíle miluje. Film sa možno snažil zachytiť očarujúce prvé stretnutie, v skutočnosti však navodil cheesy sentimentalitu, z ktorej človeka rozbolí brucho a zistí, že sa nepozerá na romantiku, ale na komédiu.

Nejtemnější hodina (2017)

Vynikajúce herecké výkony v podaní legendárneho Garyho Oldmana (ktorý si za túto úlohu právom odniesol Oscara) a iných prvotriednych hercov nás sprevádzajú počas celého deja zobrazujúceho Veľkú Britániu zmietanú vojnou od mája 1940. Premyslene natočené zábery a celková práca s kamerou dodáva filmu kvalitu a radí ho medzi najlepšie historické filmy.