Cesta za snem (2013)

"Vybavím ti angažmá v Manchestri United."...."Ani náhodou, ja chcem hrať za City" (no...tak teda aspoň niekto) :D

Cyborg (1989)

"Hraje tam Ralf Moeller, to si musím pozrieť (nevadí, že ten film vyzerá zle)." Film začal PRÁVE (pôsobivou) akciou Moellera, ktorého o 2 minúty zabili. Ostalo ešte 84 minút do konca bez Moellera (dosť vtip) podradnej akcie. Myslím, že po 20 minútach som to už nezvládal pozerať.

Nebezpečná sopka (2005)

Došiel som na film o sopke. O sopke tam nebolo nič (takmer).

The Mark: Redemption (2013)

Pokračovanie príbehu "automechanika" akčného hrdinu. Nechcelo sa mi veriť, že film režírovala tá istá osoba, ako prvý diel, keďže od samotného začiatku "dvojky" moja pozornosť a záujem o film rapídne klesali dole. To je v poriadku. Nevyjde predsa z každého pokusu kvalitný C-čkový akčňák. Moje odporúčanie: ak chcete, pozrite si jednotku a na dvojku sa vykašlite, veď nemusíte vedieť ako to nakoniec skončilo.

The Mark (2012)

Slušný C-čkový akčňák s mojim obľúbeným charizmatickým C-čkovým hercom Ericom Robertsom, charizmatickým záporákom pripomínajúcim Daniela Craiga a extrémne nezaujímavým hlavným hrdinom. Mal som problém uveriť mu, že ide o bývalého vojaka, keďže vzhľadom pripomínal skôr automechanika ako akčného hrdinu. Mimochodom nerozumiem slovenskému prekladu filmu.

Immortalitas (2012)

Slovenský Wolverine Karol Csino. Prišlo mi to ako miestami náhodne vygenerované scénky bez hlavy a päty so špeciálnymi efektami, ktoré doprevádza miestami príšerný (smiešny) herecký výkon Karola Csina. Avšak palec hore za snahu natočiť na našom území aj niečo iné, ako historický film. Pre tentokrát to ale zatiaľ nevyšlo. Ťažko komentovať, (ne)treba vidieť.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Film o meste, kde bolo zakázané neplnoletým osobám tancovať na verejnosti - myslím si, že už toto hovorí za všetko. Za zmienku stojí ešte údajný tanec (?) hlavného hrdinu asi v polovičke filmu, ktorý pripomínal skôr epileptický záchvat citovo labilného homosexuála.

Hledáme Ydol (2006)

Vynikajúci Dennis Quaid ako americký prezident v komédií, s pár svetlými okamihmi, ktorá ako celok nestojí za veľa.

Absolution (2015)

"Čo urobíme?"..."Budeme ich sledovať, vyslobodíme Chi-ho a potom budeme musieť zrejme škaredo ublížiť niektorým ľuďom." Narvatý/pribratý/nabratý Sígl v kabáte s rýchlosťou tuleňa a s minimálnym pohybom tela eliminuje jedného zločinca za druhým. Už dlho som nevidel film so Seagalom, preto som bol prekvapený, aký je to pán. Seagal v roku 2015 na mňa pôsobí, lepšie ako kedykoľvek pred tým, mám pri ňom pocit, že dá dole absolútne každého. Mimochodom, sú Seagalove vlasy organického pôvodu?

Tornádo nad New Yorkem (2008) (TV film) odpad!

Ak je váš obľúbený žáner akcia typu "Ide po mne nebezpečný veterný vír. Stojím, namiesto toho aby som utiekol, točím ho na kameru a čakám kým ma zabije" alebo scenár typu "V tejto budove sme v bezpečí...budovu musíme evakuovať", tak potom si prídete na svoje. Ja som si neprišiel.