James Bond: The First 21 Years (1983) (TV film)

Určite jeden z tých slabších dokumentov o Bondovi, ak sa to vôbec dokumentom nazvať dá. 2/3 filmu sú len čisto púšťané scény z filmu (čiže pridaná hodnota nulová) a zvyšok sa stručne vyjadrujú známe osobnosti k tématike. Napríklad taký Arnold Schwarzenberg...pardon nie ten politik...Scwharzenegger, Frank Sinatra a veľmi príjemným prekvapením je absolútna futbalová legenda Sir Bobby Charlton. Programom (ak som správne pochopil) sprevádza Roger, lenže jeho čas je limitovaný hádam na 60 sekúnd za celý čas.

Hotel Hell Vacation (2010)

Milujem Grizwoldovcov. A tak musím jedným slovom povedať: Geniálne.

Ve jménu vlasti - Hvězda (2013) (epizoda)

Veľké sklamanie dobre rozbehnutej série. Väčšinou očakávate v takomto type seriálu nejaké napätie na záver, lenže tu sa vyvrcholenie stane uz okolo 40. minúty (ktoré ma mimochodom veľmi sklamalo) a následne si hovoríte, že ešte sa stane určite niečo väčšie, kedže do konca dielu ostáva ešte 15 minút. A tak čakáte a pozeráte zbytočné scény, kde sa nič nedeje s tým, že sa posledných 15 minút vôbec nič nedeje (po tom čo sa stalo okolo 40min. je všetko ostatné už vážne zbytočné). A tak si uvedomíte, že sa už naozaj nič nestalo a seriál končí bez akéhokoľvek napätia a potreby pustiť si ďalšiu sériu (SPOILER) hlavne po tom, čo odstránili najzaujímavejšiu postavu. Celá seria za 4*, posledný diel sklamal.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

"My nie sme dobrý & zlý policajt. Já som buzík a on je z New Yorku." Slabé 4*, ale predsa len. Svoje momenty to určite malo.

Mise Condor (2016)

Takže recenzia romantického filmu Hitman. Čo? Že to nebol film Hitman? Aha tak pardón. Film Mise Kondóm. Film Johhnyho Messnera...čo zas? Že to bol film Seagala? Ja som tam ale 90 minút videl Messnera. Čo som teda ja osobne uvítal, keďže ho žeriem od čias Kriminálky San Francisco (ano viem, to budem asi jediný fanúšik seriálu). Čo sa týka role Seagala bolo to veľmi minimalistické herectvo, pretože ho vo filme moc nebolo. A keď aj bolo, nič neurobil a vzápätí ho znova nebolo. A potom sa zase dlho čakalo kým ho znova bolo. A keď ho nebolo, tak aspoň visiaci plagát na budove v pozadí sme mali tú možnosť vidieť. Ináč nemuseli ho ani volať, myslím, že takéto role typu "presedím celý film v kancelárii" dobre zvláda posledné roky Willis. Keď si Messner ku koncu filmu nasadil Power Rangers oblek, aby išiel dať dole Štefana, jeho veličenstvo sa uráčilo postaviť zo sedačky od školenia masáže a naopak dal dole on Messnera (to nebudem označovať ako spoiler, každému je jasné ze Sígela vo filme dole nedajú, musí to mať ten chlap určite aj v kontrakte). Komentár píšem priebežne počas filmu. Rozhodne treba vidieť do konca. SPOILER: V tej (skoro) poslednej scéne Pišta asi nemal svoj deň (keď ho Messner predsa len dal dole). PS: odkiaľ sa na záver objavili tí samuraji? PS2: Tak Stephen Sejgl tam tú klauzulu vážne má. PS3: Vidím dobre je obézny?. Mám slabosť pre Messnera a do toho ešte vo filme s Veľmajstrom, ospravedlňujem sa, musím dať 4* (objektívne tak 2*).

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

"MAJ-K OKOT?"..."Já nejsem žádnej *okot. Jsem Majkl". Tak to bola prosím pekne scéna, ktorá ma rozosmiala na dobrých asi 10 minút. Takto dobre som sa nepobavil v poslednej dobe ani na komédii. Ak už kvôli ničomu inému, tak kvôli scéne z letiska sa tento film oplatí vidieť. V podstate úplný odklon od Rýchlo&Zbesilo. S pôvodnou sériou to okrem týchto 2 postáv nemá nič spoločného. Čo mne osobne neprekážalo, pretože nie som nejaký die hard fanúšik Fast&furious. Čo však dávalo gule tomuto filmu, bolo neustále súperenie a zhadzovanie sa medzi ústrednou dvojicou a v tom pre mňa pôsobilo čaro tohoto filmu.

Miami Vice - Brother's Keeper (1984) (epizoda)

BOOM! Seriálová ikona 80tych rokov a jej intro.Veľmi silný pilot. Má to všetko, čo som očakával. Neskutočne štýlový Don Johnson. Ako vrchol je bezpochyby scéna s rútiacim sa Ferrari do finále dielu nočným Miami za doprovodu skvelej hudby Phila Collinsa, nabíjajúc Tubbsovu brokovnicu, zatiaľ čo Sony ešte telefonuje svojej bývalej manželke. Rozhodne intro, ktoré ostane v pamäti.

Peacemaker (1997)

Pre Slováka a teda hlavne Bratislavčana asi lákavý film, nakoľko sa jeho časť točila práve tu. Pozitíva filmu: Bratislavské lokácie, Zimmerova hudba (ktorá sa snaží posunúť film o level vyššie ale dejovo to nepustí) a Martin Nikodým ( :D ). Ale ani to všetko (ani ten Nikodým) nestačilo na lepší priemer. Mimochodom, jeho prítomnosť som akosi prehliadol. Musel som si ho až po filme spätne vyhladať na nejakom videu na internete.

Becoming Bond (2017)

Pre každého die hard fanúšika Bonda must see (teda pochybujem, že by mal Lazenby nejakých fanúšikov aj mimo bond komunity). 3 roky mi "stál" tento hraný dokument v počítači, až som sa ku nemu dostal. A dobre som urobil (že som sa k nemu konečne dostal). Odrádzalo ma to, že nejde len o dokument, ale o hraný dokument, kde sa máme pozerať na nejakého herca, ktorý hraje Lazenbyho. To ma odrádzalo, nie je to taký king ako (napríklad) Connery, že sa chcem na jeho život pozerať prostredníctvom niekoho iného. A ono to vôbec nebolo na škodu. Práve naopak. Po pár minutovom slabšom rozjazde z obdobia detstva som si po necelej pol hodine uvedomil, že ma celý tento dokument a zároveň aj jeho forma úplne vtiahli do deja. A práve naopak, celú formu dokumentu hodnotím ako jeho silnú stránku. Miestami rozosmialo, miestami pôsobilo inšpiratívne, dokonca dojalo, aby v zápätí zas ukázalo aký idiot to v určitých veciach bol. Skvelý životopisný film o mužovi, ktorý (obdivuhodne bez hereckých skúseností) natočil jednu z najlepších bondoviek a ktorý mohol byť tým, čím sa nikdy nestal.

Ben Hur (1959)

Vydržal som sledovať film ktorý má 3,5h. Asi najdlhší aký som kedy videl. Charlton Heston je MACHER.