Sharpův orel (1993) (TV film)

Neuveriteľne neuveriteľné boje. Film musel mať zrejme veľmi malý rozpočet nakoľko celý pôsobí ako vyňatá groteska zo Saturday Night Live. Celé prostredie pôsobí ako keby sa natáčalo niekde "na záhrade" za domom. Avšak herci sa snažili, čo im sily stačili, dá sa na to pozerať.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

[SPOILERove hodnotenie] STAR WARS JE SPÄŤ! Z tak dlho očakávaného návratu tejto klasiky som mal zmiešané pocity. Samozrejme, že som sa tešil, ale niekde vo vnútri som mal chuť bojkotovať tento film. A to z dôvodu tej pozornosti, ktorú všade vzbudzoval, tie očakávania toľkých ľudí. Z trailerov som mal pocit, že kvalite minulých filmov sa to priblížiť nedokáže, respektíve upútať diváka tým pravým Star Wars spôsobom. Preto aj moje očakávania už neboli také ako pôvodne. Mýlil som sa. Avšak nie všetko bolo tak dokonalé. PLUSY: Film má všetko, čo pôvodná stará trilógia obsahovala. Od pôvodných postáv, cez hudbu, zvuky, feeling a dokonca aj prestrihy jednotlivých scén. Veľkým pozitívom tohto filmu je postava REY (Daisy Ridley), ktorá v sebe sľubuje obrovský potenciál potiahnuť tieto nové diely (teda aspoň pre mňa) a označil by som ju za herecký objav 2015. Ako potenciálny budúci Jedi veľmi uveriteľná. MÍNUSY: Odniekadiaľ sa zoberie akási mapa zobrazujúca planétu, na ktorej sa ukrýva Skywalker. Kto vyrobil tú mapu? A z akého dôvodu? (možno mi to len ušlo) A ako Rey v poslednej scéne vedela, kde presne na tejto planéte sa Skywalker nachádza? Najväčším mínusom však pre mňa ostáva KYLO REN. Emocionálne labilný Sith s tvárou teenegera (bol som veľmi prekvapený, keď som zistil, že ten herec má 32), ktorého postava zo začiatku funguje ešte tak ako má, ale po tom, čo si začal neustále doslova na požiadanie (!) skladať masku z tváre, ktorá vytvárala aj spolu s jeho hlasom okolo tejto postavy tajomno, sa všetka tá mysterióznosť a strach vytratila (Adam Drive herecky však úplne v poriadku). A aby som na záver ešte nezabudol...ako je možné, že Finn a Rey, teda ľudia bez Jedi výcviku, dokážu zvádzať (teda predovšetkým Rey) súboje so svetelným mečom tak, že Sithovi s výcvikom dokážu spôsobiť problémy. Toľko k hodnoteniu filmu, som pomerne nadšený, teším sa už teraz na VIII. a IX. PS: CRAIGOVE CAMEO STORMTROOPERA PERFEKTNE (samozrejme podľa hlasu som ho spoznal okamžite :)

Stepfordské paničky (1975)

Pozrite prvých 30 minút, pretočte na posledných 30 minút a o nič neprídete. Takto vám stačí pozrieť tento film. To čo sa nachádza medzi tým ako by totiž stálo na jednom mieste.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ako fanúšik takýchto počinov typu (ako by povedal POMO) BATMAN V SUPERMANOVI nemôžem dať menej ako 5*, ale priznávam sklamanie zo samotného filmu. Zrejme zlá voľba režiséra, pretože duo Cavill/Cucflek je vynikajúce, taktiež námet je dobrý, ale dalo sa (a malo sa) z toho vyťažiť viac. Som presvedčený, že keby tento film točil Nolan, bola by to taká PECKA, aká by si aj zaslúžila byť. Oproti Nolan-ovému modernému trilerovo ladenému Batmanovi mi prišiel tento ako návrat ku komixovke (a to je zle? No po navyknutí na štýl toho novodobého trochu aj áno). Ale tak či tak, u mňa to na 5* (aj napriek výhradám) stačilo.

Absolvent (1967)

Dve veci ktoré ma "šokovali" na tomto filme: 1. Na tú dobu to musel byť celkom odvážny film, 2. Ako mohol hrať 20-ročného študenta 30-ročný Hoffman.

Hlásím svoji smrt (1988)

Dennis Quaid prilepený sekundovým lepidlom o Meg Ryan (áno, to myslím doslovne) vo filme s noir feelingom, ktorý má námetovo tak veľký potenciál, ale k jeho plnému využitiu rozhodne nedošlo. 4* len preto, že Dennis je môj obľúbenec - bez Dennisa by to bolo za 3*.

Země zítřka (2015)

Ako mohol TEN Clooney zobrať takýto film?? Museli mu naozaj dobre zaplatiť. 2* ale slabé.

Edison Drawn by 'World' Artist (1896)

Natočiť "film" o tom, ako človek niekoho kreslí (hoci aj EDISONA) a vďaka slabej technike nie je dokonca ani presne vidno "čo kreslí", je veľmi odvážny počin.

Paranormal Activity 3 (2011)

Opakovanie opakovaného vtipu nie je smiešne, rovnako ako opakovanie opakovaného hororu. Nič originálne, dopredu vieme presne čo príde (pokiaľ ste videli predchádzajúce diely) + dve otravné deti v ústredných úlohách. Ale posledná scéna naozaj strašidelná.

Paranormal Activity 2 (2010)

Ako sa hovori "opakovaný vtip nie je smiešny", tak by sa dalo povedať aj "opakovaný horor nie je strašidelný".