Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

Goldbeater

Po propadu, který jsem zaznamenal mezi prvním a druhým Paranormal Activity, jsem toho od dalšího pokračování už moc nečekal. Chtěl jsem se aspoň párkrát vylekat a užít si kino. Ovšem pozor, není tu skoro žádná vata, které bylo v předchozích dílech až moc, a strašení začíná hezky brzy. Prostředí konce osmdesátých let navíc působí tak nějak příjemněji než současnost a postavy jsou skvělé. Je zde pár filmových odkazů a dokonce i menší dávka humoru, která sem skvěle zapadá. Lekačky jsou hned od začátku skvělé. Bál jsem se a hlavně jsem se bavil. Je to poprvé, co mě Paranormal activity nadchlo, a pokud by měl být další díl, určitě bych uvítal, aby ho měla pod palcem zdejší parta. Pro mě je tohle zkrátka nejlepší díl série a byl jsem s ním spokojen. ()

J*A*S*M

Se sérií Paranormal Activity mám jeden problém. Ta obsese všech členů rodiny (napříč generacemi) se neustále natáčet na kameru působí strašně strojeně. Kvůli tomu, že je potřeba divákovi usnadnit orientaci v ději mezi jednotlivými strašícími scénami, se tam ti lidé natáčejí i v situacích, kdy by se žádná skutečná persóna nikdy nenatáčela. Nejlepším řešením tohoto negativa by bylo upuštění od stoprocentního podílu doku záběrů, tzn. aby většinu filmu pořád tvořily noční záběry z kamer, ale dějetvorné posuny byly snímány normálně jako hraný film (takhle to dělal například nedávný found footage Undocumented. Pokud jste ovšem schopni na tuhle hru přistoupit, máte vyhráno. Paranormal Activity 3 je nejstrašidelnějším dílem série. Perfektně fungují lekačky (a je jich fakt hodně), v průběu celé stopáže se drží napětí (přičemž sem tam vyskočí do hodně velkých výšin) a v závěrečných pěti minutách jsem měl poprvý za ty tři díly pocit, že v tom baráku je přítomný fakt jakože kurva velký zlo. Herci jsou velmi dobří, působí autenticky. Chování postav je teda občas hodně sporný, uznávám, ale to už je holt dáno paradocu formou. Další bod - mytologie. Ta prequelem nabyla takové zajímavosti, že chci další díl a nejlépe co nejdřív. Zatím všechno dává smysl, nic si neodporuje, jen prostě zbývá prostor další věci odhalit až v pokračováních. Je víc než jasný, že takto koncipovaná frančíza nebude sedět všem. Někomu zdejší pomalé strašení bude připadat nudné, někdo nezkousne formu, někdo se ztratí v mytologii. Namachrované kecy lidí, kteří už od trailerů mluví o "stejné sračce jako minule", pak se podívají na první CAMrip a s ostatními stejně mentálně postiženými jedinci se začnou plácat po ramenou s tím, že měli pravdu, jsou nicméně slušně mimo mísu. Evergreen s hloupými Američany a jejich nepochopitelně utracenými miliony na pokladnách kin už se taky začíná ohrávat - u nás to s výhrou Tří mušketýrů 3D o stejném víkendu nebude o tolik lepší, ne? Na druhou stranu, jak se do hejtování libovolné série dostanou emoce a předsudky, je konec s racionální diskuzí, to je stará známá a přirozená věc, takže už mě to tolik nepřekvapuje. Zvyknul jsem si u Saw. No a pak mám na srdci ještě jednu věc, ale to už se neobejde bez SPOILERŮ, takže bacha... Spoiler: Co se týče scén, které byly v traileru, ale ve filmu se neobjevily: Po celou dobu očekávání PA3 (i před trailery) bylo zřejmé, že se děj bude točit kolem toho, na co Kristie a Katie vzpomínají v předchozích dílech - události, které se jim staly, když byly malé. Vzpomínají tam na to, jak pořádaly různé seance, do domu jim chodili různí divní lidé, Kristie byla pořád vyděšená, shořel dům. Všechno tohle se inzeruje v trailerech, ale NIC z toho není ve filmu. Z toho plyne překvapení ( = pointa) - ve trojce nakonec nejspíš vidíme něco, na co si sestry v dospělosti vůbec nevzpomínají! Vyvrcholení trojky otvírá spoustu možností. Holky ani matka (která nemusí být mrtvá) si po rituálu nebudou na nic pamatovat (jako Kristie na konci dvojky) a může se jet vesele dál. Strašlivé události vzpomínané dospělými sestrami (včetně onoho požáru) tedy možná teprve přijdou. Toto celé je jen moje úvaha, ale myslím, že je vzhledem k předloženým "důkazům" celkem legitimní. V tomto světle je pak nadávání na tvůrce (ti hajzlové naslibovali něco, co nesplnili!!!) přesně opačnou reakcí, než která by byla vhodná. Velmi šikovně překvapili :) Konec spoileru Horror movie of the year () (méně) (více)

teutates

Nebýt těch náctiletých holek, které se smály a řvaly ve chvíli, ve které jsem taky já potřeboval... lekl bych se, no dané slečny mi danou situaci zlehčily a v rámci šokové terapie pomohly, ehm... skvostné díky, a co jako? Paranormal Activity III jako prolog k daným dvoum už hotovým bu bu snímkům... opět nemůžu nic říct, protože v rámci žánru dost dobrééé. Opakuju, já rád klasickou duchařinu, kde v zavěru nikdo nemusí a taky nechytá ďábla po pokoji jako v "scary movie". Klasických 6-7/10 ()

gogo76

Prvý film tejto hororovej série bol výborný, druhé o niečo slabšie pokračovanie splnilo účel. Prichádza tretie pokračovanie, ktorého najväčšou výhodou je to, že nie je dejovo previazaný s tými predchádzajúcimi a dá sa pozrieť bez ohľadu na to, či ste prvé dva diely videli, alebo nie. V tejto sérii majú filmy všeobecne pomalší rozjazd, ale tu musím pochváliť fakt hustú atmosféru a posledná polhodina je naozaj strašidelná. Nemám tým na mysli, že vás vystraší, ak si ju pustite počas dňa a popritom chlípete polievku. Zaručene vystraší, ak si to pustíte sami alebo vo dvojici. Sami v noci to radšej neskúšajte... V istých momentoch som mal pocit, že prekonal i prvý diel, alebo sa mu atmosférou minimálne vyrovnal. Takto nejako si ja predstavujem horor. Nebyť slabšej prvej polovici filmu, dal by som plný počet, pretože záver je skutočne mrazivo- hororový. 80%. ()

Campbell

Tak a Activity nám pokračujou. Naštěstí jsem druhý díl viděl někdy na začátku roku takže mi nijak to opakování nevadilo. Nicméně i tak si myslím že točit další a další díly nemá moc smyl. Ale jak jsem řekl filmy vidím s velkým odstupem takže nějak zklamanej(navíc druhej díl byl hroznej) nejsem. tenhle díl je průměrnej, pár lekaček se tu našlo ale film na mě nezapůsobil tak jak jednička u který jsem se poté bál jít na záchod. ()

• Film nemá žádnou hudbu. (griph)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 5 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Film byl do kin dodáván pod krycím názvem Sports Camp. (SidneyP)

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)