Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Christova ked otvori hubu tak to už stačí na hodnotenie celej šou...niektorí učastníci sú tam tak sprostí, že to sa nenajde ani vo viacerých šou dokopy! Nemám nič proti reality šou, s mierou a hlavne pokial sa neberú vážne sa dajú sem tam pozrieť. Ale táto šou po prvom diely (videl som pár minút, ktoré mi naozaj stačili na hodnotenie) vyzerá byť naozaj ťažko pozeratelná. Neodporúčam :D

Tenkrát na Západě (1968)

Nemám moc v obľube westerny. Tento som vzhliadol len kvôli jeho kultovosti a chcel som sa presvedčiť, či je naozaj taký dobrý. Vzhľadom na jeho dĺžku som skor čakal, že ma bude nudiť a dám mu niekde v strede filmu aspoň tie 3* za klasiku...ale po filme? Moja prvá veta bola: nemuselo to ešte končiť mohli to potiahnuť dlhšie. Ten film bol naozaj KULTOVÝ v pravom slova zmysle. To čoho som sa obával - že ma budú nudiť scény plné ticha a záberov na nekončiace pohľady drsných kovbojov - som paradoxne považoval za najväčší plus filmu a v súčasnosti už považujem u mňa za hlavné merítko westernov. K tomu ešte dodaná tá dovolím si povedať famózne sa hodiaca a presne načasovaná hudba a máme tu hneď hlavné ťahúne filmu. Naozaj nikdy by som nepovedal že dokážem pozerať film (a ten ma dokáže dostať), ktorý je založený na dlhých predlhých "nič nerobiacich" (veľmi obrazne povedané) scénach. K tomuto filmu som sa dostal až na začiatku 2011 a dostal ma, tak si neviem predstaviť aký boom to zažilo v šesťdesiatom ôsmom.Kto nevidel nepochopý, samozrejme nemusí sa páčiť každému ale rozhodne siahnem po ďalších westernových počinoch a to zrejme najlepšie od Sergia Leoneho, režiséra filmu a majstra tohto žánru. 4.4. 2011 oprava: Musím poopraviť moju prvú vetu. Odteraz totiž vďaka tomuto filmu a Sergiovi Leonemu zbožnujem westerny! :)

Psycho (1998)

Ťažko hodnotiť tento film, pretože ide o remake a to doslova identický s originalom. Čo mne osobne prišlo na škodu, keďže som vopred vedel, čo kto povie kam sa pohne a čo urobí...Film mi tým pádom prišiel miestami trošku nudný. Je to "úplne to isté" len s iným režisérom a inými hercami. Samozrejme originálu sa to nevyrovná (ktorému som dal 5*). Ale myslím si, že pokial by som nevidel originál a pozrel by som si len túto verziu, tak by ma tento film určite dosť dostal. No a Vince Vaughn ako pokračovatel Normana Batesa je podla mňa viac než vynikajúci (ale opäť opakujem, že na originál v podaní Anthonyho Perkinsa nemá).

Muž, který pronásledoval sám sebe (1970)

„You‘re funny. You‘re never the same man twice“. Brilantný výkon Rogera Moora v hlavnej úlohe tohto dychberúceho psychologického trileru. Moore hral famózne a jako o život (no že mu aj oň teda išlo...). Film som videl v origináli a tak pri poslednej rozuzlujúcej scéne som bol nalepený na monitore a hltal som každé jeho slovo aby som všetko pochopil. Fantastické napätie vo filme graduje výstižná hudba počas celého filmu. Nemožem inak ako na 5*. Čo už...Roger je predsa trieda a rozhodne ukázal ako dobre vie hrať :)

Jake a Blake (2009) (seriál) odpad!

Španielsky sitkom. Až na to, že vôbec nie vtipný. Totálna zbytočnosť až sa čudujem, že niečo také vôbec môžu na Diesney Channel vysielať. Čím ďalej tým viac to ide bohužial s DC dole vodou (česť výnimkám)...

Zálesák (1996)

Ten "herecký výkon"! :D Tam ide o to nepohnúť ani brvou, keď fuka vietor. Ale zase robiť to v každom filme?? Tá 1* je asi za to, že Chuck tam nehraje až tak vela. Lebo scény s nim, tie fakt "stoja za to". Dá sa na tomto filme rozhodne zabaviť :D

Walk the Line (2005)

Pre mňa dosť zdĺhavé. J.Cash mi hudobne veľmi nehovorí. Ale J.Phoenix (môj oľúbenec) hral presvedčivo. Váhal som medzi 3* a 4* vzhľadom na tú dlhú minutáž, ale rozhodol som sa predsa len pre tie 4*. Ale ak mám menovať jeden "hudobný životopis", rozhodne menujem pre mňa o triedu lepšie "Great balls of fire!" s Dennisom Quaidom - životopis Jerry Lee Lewisa. Vo svojej podstate filmy podobné. Dokonca vo Walk the line sa na moje milé prekvapenie aj Jerry Lee Lewis mihne :).

SMERŠ: Smrt špiónům (2007)

Tak som sa tešil na tento film, že som si ho dokonca chcel aj kúpiť na DVD. Lenže ešte to nebolo v predaji. Chvalabohu. Boli by to vyhodené peniaze. Ak by som si to kúpil tak by som dosť nadávala na túto chybu. Mal som od tohto filmu dosť velké očakávania, ale táto séria mi nedala absolútne nič. Ani som to nedopozeral lebo ma to nudilo. Ak by to bolo spracovane skôr koprodukčne s USA (GB alebo niekym iným) dalo by sa na to lepšie pozerať. Ale takto nie. Cítiť tam slabú kvalitu filmu aj keď nemôžem povedať, že by sa nesnažili. Ale jednoducho nenadchli. A to som tipoval na 4*, avšak reálne spúšťam hodnotenie na polovicu.

Den & Noc (2010)

Tak mna tento predfilm naopak od väčšiny uživatelov tu na csfd nezaujal...aj ked nutno podotknuť, že nápad to bol originálny ale pre mňa trošku nudný - a v tomto sa so mnou zhoduje aj môj sedemročný brat, s ktoým sme to videli v kine. Ale musím uznať, že záver bol dosť milý :)

Jsem v kapele (2009) (seriál)

Po dlhšom čase opäť dobý sitkom z dielne Disney Channel...zaujímavá typológia hlavných postáv a príde mi to aj dosť vtipné - na rozdiel od niketorých iných seriálových kolegov z DC...a to už som sa bál, že už nič "nové" nevymyslia...