DJ Obelix

DJ Obelix

Martin Petřík

okres Kolín
překladatel

homepage

77 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Od soumraku do úsvitu (1996)

  "Možná jsem hajzl, ale ne zkurvenej hajzl" - Tento film je pro mě kultem a má i výsostné právo být na prvním místě v top 10. Právě tento snímek, ať už to může znít jakkoliv, ve mně probudil pravého filmového fanatika a částečně začal formovat i můj filmový vkus (v trošku extrémnější podobě - splatter, horror, comedy ...). Do dnešního dne jsem snímek viděl zhruba 30x a pravděpodobně se mi nikdy neokouká. Klaním se a děkuji. (OBELIX TOP FILM - #1)

 • poster

  Fakulta (1998)

  Vše je zde tak, jak se na teen horor sluší a patří. Rodriguez natočil parádní odreagovávačku s výbornou hudbou, sympatickým obsazením a vším, co mé srdce potěší... Možná někoho překvapí, že se Fakulta umístila na druhém místě mého osobního žebříčku, ale vysvětlení je prosté. U jiného filmu se mi nestalo, abych si ho pustil 4x za sebou a myslím, že už ani nestane. Můj osobní kultík. (OBELIX TOP FILM - #2)

 • poster

  Monty Python a Svatý Grál (1975)

  Potřebuje tohle komentář? Určitě, ale ne dlouhý, protože to zdaleka není tak důležité jako polemika o rychlosti nezatížené vlaštovky. Dlouho jsem bojoval s tím, který z dvojice "Brian" a "Svatý Grál" půjde do mé topky, ale pak o prsa vyhrála úžasná Artušovská cesta. Každopádně se jedná o moji nejoblíbenější komedii historie, Brian mu však dýchá na záda (OBELIX TOP FILM - #3)

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  Uplynulo zatím jen pár minut od mého shlédnutí strážců a já nemám slov. Ale mám bodový počet, který se od začátku až do konce držel na plných 5*. Na rozsáhlejší hodnocení si počkám až uvidím Director's cut... EDIT: Tak jsem si konečně vyšetřil tři večerní hodinky na shlédnutí DC verze. A stále se z toho vzpamatovávám. Nejdříve k samotné DC verzi, která především přináší osud Hollise, alias první Sůvy. A jsem rád, že se to nakonec do této verze dostalo, protože to opět trochu doplnilo skulinu, která se na plátno nedostala. A k filmu jako takovému? Nebyl jsem čtenářem původní novely, ale ani to mi nezabránilo v tom, abych si tohle mistrovské dílo dokonale užil. O příběhu jako takovém, naprosto geniálním hudebním doprovodu i samotných postavách toho zde bylo napsáno tuny, tudíž se nechci pouštět do hlubších analýz, ale snímek na mně nechal hluboký zářez a můžu s čistým svědomím říci, že se řadí po bok filmů, které mě skutečně ovlivnily. Dost řečí, musím si předělat mojí Top 10 - a to jak filmů, tak režisérů. Nechtěl jsem tam Zacka dávat příliš brzy, ač by si to už zasloužil asi dříve - ale Watchmeny to definitivně potvrdil a to dokonce tak, že půjde do TOP 5. Nekompromisních 100% a pro mě zatím nejlepší film po roce 2000. Tleskám, klaním se a můžu jen tipovat, kolikrát v životě tento film ještě uvidím... (OBELIX TOP FILM - #4)

 • poster

  Na dotek (2004)

  K tomuto filmu me privedla spise nahoda, ale o to vic jsem za to rad. Sledoval jsem nejaky jiny porad a kdyz prisla reklama, tak jsem nahodou prepnul na HBO, kde zrovna zacinal "Na Dotek" ... a uz jsem zpatky neprepnul. Nebyl totiz sebemensi duvod. O filmu jsem jen letme vedel pribeh a hvezdne obsazeni, ale nijak jsem se po nem nepidil, avsak po shlednuti se zarazuje mezi filmy, ktere jen tak z hlavy nevymazu. Vytecne vztahove drama, ktere je podporeno brilantnimi hereckymi vykony ustredni ctverice (predevsim Clive Owen je zde skutecne nezapomenutelny), pojednava o lasce bez vsi prikrasy a pozlatek - inu, ona takova laska casto byva. Nehledejte zde vylozene kladne, ci zaporne postavy, protoze zde nikdo neni cernobily. Mezi nezapomenutelne dialogy patri sceny na chatu (Law - Owen), ve strip baru (Owen - Portman) a po navratu ze sluzebni cesty (Owen - Roberts). Pochybuji, ze tento film nekdy nasadi nektera z nasich mainstreamovych televizi, protoze ikdyz zde hraji herci, ktere jsou zname i pro fanousky lehcich zanru, film rozhodne neni pro kazdeho - ovsem vnimavym divakum urcite pripravy skvely filmovy zazitek. Cistych *****. EDIT: Po dalším shlédnutí musím přidat ještě jednu geniální slovní výměnu. Jedná se o výstup dua Owen - Law v ordinaci, jejíž pointa je skutečně zdrcující... EDIT 2: A po dalších dvou shlédnutích míří film s přehledem do TOPky. (OBELIX TOP FILM - #5)

 • poster

  Zkažená mládež (2007)

  Můj osobní film roku 2007. Naturalistická sonda do hlubin dnešní zkažené mládeže a drsné šikany... Film ve mně nechal takový zářez, že musí do TOPky. (OBELIX TOP FILM - #6)

 • poster

  Gladiátor (2000)

  O filmu mohu napsat jen to, že mě ovlivnil především díky velkému plátnu. Snad i díky mé tehdejší ještě "dětské naivitě" to je doteď můj největší filmový zážitek v kinosále. A proto mu patří místo v TOPce ((OBELIX TOP FILM - #7)

 • poster

  Olověná vesta (1987)

  Ve zkratce? Nejlepší válečný film, který není jenom o válce. Nezdolná klasika maestra Kubricka. (OBELIX TOP FILM - #8)

 • poster

  Úsvit mrtvých (2004)

  Zack Snyder svým prvním filmem nevystrkoval růžky, ale trkal jako o život. Za to, že se jedná o nejperspektivnějšího režiséra Hollywoodu a především za resurekci zombie žánru jednoznačně TOP zážitek. (OBELIX TOP FILM - #9)

 • poster

  Zoolander (2001)

  Kultovní blbina, na kterou nedám dopustit. Tento film naplňuje mojí zvrácenou představu o humoru, který je natolik infantilní a pitomý, až člověka bolí bránice. (OBELIX TOP FILM - #10)