Mnichov (2005)

Nevím přesně proč, ale líbilo se mi to velmi. Vlastně bych k tomu ani nemusela mít důvod, možná jen proto, že zas tak neprožívám Spielbergovy velkofilmy (kromě Indyho, samozřejmě!), ale osobní averze šly protentokrát stranou a já mohla v klidu ronit slzy nad mnichovskou tragédií a jedním velkým "průšvihem". Hezký film se zdaleka ne tak hezkým příběhem. Paráda, vážně.

Osudová láska Jany Eyrové (2006) (seriál)

Moje první shlédnutá filmová adaptace mého nejoblíbenějšího románu všech dob. Pečlivě jsem mezi nimi vybírala a zdá se, že jsem trefila hřebíček na hlavičku. Jana Eyrová byla přesně taková, jak jsem si ji představovala, nepříliš hezká, ale klidná, rozumná a příjemná bytost. Toby Stephens mě naprosto nadchnul, začínala jsem dokonce mít místy pocit, že vůbec není tak ošklivý, jak by měl být. :) Srovnávat to více s knihou, chyběly by mi ty dlouhé a dokonalé dialogy, které se z pochopitelných důvodů do filmového zpracování nevešly. Dokonce ani "postelová" scéna mě nijak neurazila, byla jaksi v mezích jisté cudnosti, která byla v románu vystižena. Celkový dojem velmi dobrý, skoro bych řekla nad očekávání. Nejlepší jednoznačně třetí a čtvrtý díl, mohlo jich být klidně i pět a dětství Jany mohlo být pojato trošku obsáhleji. Ale zas tolik mi to nechybělo.

Gejša (2005)

Nevím přesně proč, ale tenhle film pro mě měl atmosféru. Líbilo se mi šustění kimona, klapání těch roztomilých dřeváčků, dlouhé černé vlasy, ... a samozřejmě se mi taky líbil Ken Watanabe, bez něj by to nešlo. Občas se přistihnu, že pokud se mi líbí film na "pohled", vyváží to pro mě nepříliš hluboký příběh. Tohle bude asi jeden z takových případů.

Faunův labyrint (2006)

Film, který mě v kině naprosto zarazil do sedadla (ač nepohodlného a tvrdého, protože u nás Faunův labyrint dávali jen v "alternativním" , malém a zastaralém kinosálu). Napřed jsem zírala s otevřenou pusou, pak jsem si zase dávala ruce před obličej, obzvlášť ve scéně s dlaňookem, no a na konci jsem se dala do tak usedavého pláče, že jsem se bála, aby mě z kina nevyvedli. Pro mě jedinečný zážitek, i když jsem ze sálu vycházela rudá a oteklá v obličeji. Víc takových zážitků.

xXx (2002)

Tohle je prostě akční film, nic víc. Má svalnatého drsňáka v titulní roli, nějakou mrchoidní slečnu po jeho boku a ošklivé mafiány na té "temné" straně. Kdybych od toho čekala něco víc, moje hodnocení by bylo o poznání slabší. Jenže to jsem naštěstí neudělala a tak jsem si xXx nadmíru užila.

Siska (1998) (seriál) odpad!

Siska, tlama slizká. I když jsem naprosto oddaná všem odpoledním detektivkám, Sisku jsem vždycky prostě MUSELA přepnout.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec a velmi příjemná oáza zábavy mezi všemi těmi odpoledními Vraždami v Midsomeru a Zločiny ze sousedství. Detektivní seriály mám ráda, ale tohle je tak barevné, veselé a vtipné, že se nemůžu na to nekoukat. Chápu, že možná přesně tohle někomu vadí, ale mně to naprosto vyhovuje.

Východní přísliby (2007)

Jednoznačně nejlepší Viggo Mortensen, myslím, že po tomto filmu jsem si konečně zapamatovala jeho jméno a přestala jsem mu říkat Aragorn. Při scéně v lázních jsem sice musela na několik chvil zavřít oči, ale to mi plně vynahradila oslava v Semjonově restauraci a Oči čornyje. Zatraceně dobrý film.