Uklízečka - Série 1 (2022) (série)

První epizody ... jů, to bude asi super napínavý a trochu psycho, no bezva ... dalších pár epizod ... aha, no, zas tak napínavý to není, ale ani k zahození to není .... poslední epizody ... nesklouzává nám náhodou celý to drama k telenovele o tom, jak si uklízečka z drsného mafiána udělá pejska na vodítku, který na ní hledí se zbožnou úctou? Ale jo, je to poměrně fajn oddychovka, ta "romantická" vlnka, která se tam nenápadně vine, mě dost vytáčí, ale co už, díky ní je to zas trochu něco jiného.

B.T.K. (2008)

Tak jak toto zhodnotit? No, to se vezme příběh, který bude lidi zajímat, přihodí se do něj suroviny ala pejsek s kočičkou vařili dort a vznikne z toho nezáživný film o sériovém vrahovi s otřesným hereckým obsazením, neméně hrozným zpracováním a dosti poupravenými fakty. Achjo.

Poslední klient (2022)

Poměrně napínavý psychologický thriller s vcelku zajímavou zápletkou. Jako jo, po chvilce už tak člověk tuší o co tam jde, ale i tak stále neví co přesně bude dál. A úplný konec to totálně vystřelil, ten se povedl na max.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Druhá série se od první trochu liší, je víc zaměřená na reálné vyšetřování zločinu. A je skvěle okořeněná dějovou linkou se synem jednoho z agentů. Opět luxusní podívaná.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 1 (2017) (série)

První série je naprostá pecka. Líbí se mi forma ztvárnění seriálu, baví mě dialogy i herecké výkony. Vždycky mě zajímala psychologie a nakouknout do mysli sériových vrahů je zážitek, při kterém člověku vstávají chloupky za krkem hrůzou a přesto to nedokáže vypnout nebo přestat poslouchat. Jen jsem tak při sledování seriálu přemýšlela o tom, jak se z těchto zločinců staly hvězdy, kolik se o nich mluví, píše, točí filmy ... a jejich oběti, mnohdy velmi dobří lidé, pomalu upadají v zapomnění.

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

Mě tento pořad baví moc, hlavně názory některých konkrétních aktérů jsou pecka :) Je zajímavé, jak různé národy vnímají svět.

Kdo je zabil? (2022) (pořad)

Nesleduji úplně každý díl, ale většinu jsem viděla. Eduard má své dokumenty dost dobře zpracované a často se od něho dozvím informace, které jsem nikde jinde neviděla/neslyšela.

Transatlantic (2023) (seriál)

Co říct na hrdinství hrdinů? Že nám ukazují lidstvo a svět z té lepší stránky. Nicméně seriál mohl být zpracovaný poutavěji, trochu víc dramatu a syrových emocí a hned by se na to  lépe koukalo a hlavně by se to lépe vstřebávalo. Tak jak to bylo zfilmované, tak to jen kolem mě prošlo, aniž by to zanechalo nějakou stopu v mých myšlenkách či duši.

Příběh služebnice - Série 5 (2022) (série)

V prvních dílech páté série mi děsně lezla na nervy June. Asi dokážu pochopit proč se chová, jak se chová, ale i tak. Pak už se to srovnalo a pro změnu mi leze na nervy hysterický Luke. Jinak i pátá série skvělá s mnoha zvraty a překvapeními.

Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Na Wednesday jsem začala koukat Addamsovic rodinou nepolíbená. A vůbec to nevadilo. Od prvního dílu jsem byla Wednesday uchvácená, Jenna Ortega je prostě skvělá! celkově příběh, atmosféra a herecké výkony bájo i pro dospěláka. Těším se na pokračování.