Iveta (2022) (seriál)

Potenciál to mělo, ale Iveta je tu pořád vykulená, smutná, uťápnutá, Sepéši věčně naštvaný, drzý. Myslím, že takoví oba nebyli, máme dost jejich záběrů, rozhovorů atd., byla to usměvavá a veselá holka (v mládí). Až v pokročilém věku se hroutila, začla chlastat atd.  Čili nevím, proč to tvůrci pojali tak depresivně.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Legrace, sebeironie, dobré to bylo. Čekal jsem blbost a odcházel jsem spokojený. Jako opět, ženské hrdinky již zcela v popředí, zatímco muži truhlíci. Ale proč ne, tak se holt vyměnily role. Dabing tedy sprostější než originál, ale to nevadí. Vypadá to na dvojku, protože nakonci nebylo vše dořešeno (rudí mágové).

Volha (2023) (seriál)

K dobru bych dal výpravu, hadry, výkony některých představitelů. Jako mínus trochu příliš rychlé tempo (hlavně v závěru) a tu mluvu, resp. člověk se s tím blbem neztotožní, nevěří mu, že je to balič (žádnou holku nedostanete do postele, když ji řeknete "voe, nachčiju ti klouzačku").  Téma má potenciál, mohli z toho udělat i více dílů. Podrobněji jsem vše napsal v komentáři k poslední epizodě. Pekárek podle mě vyloženě hajzl nebyl, spíš prostoduchý blb, který nedomýšlel následky svých akcí. Myslel hlavně na sebe, ale to dělá většina lidí.  Jinak může tu někdo posoudit, že by byl fakt takový problém mít doma Škvoreckého? Nějak se mi nezdá, my měli v šuplíku i knížky s Masarykem, zahraniční LP desky a každému to bylo jedno/nic se nestalo. Kromě toho bych řekl, že byly spíše zakázané z důvodu emigrace těch autorů, než obsahu. Vyloženě otravná byla ta dcerka Horáčka, takhle politicky zapálení mladí jedinci fakt nebyli, převážně se vůbec nezajímali, nebo měli vymytý mozek stejně jako rodiče (za což nemohli, to spíše škola, svazarm atd.). Šestnáctka, která by četla Kunderu v roce 1987, haha, tak určitě. V reálu by byla pionýrka a prala se o Spartakiádu. P.S. Zajímavé, že v čs. televizi byla tehdy taková sebranka.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

Nejtvrdší a nejsmutnější díl série. Velmi dynamický, hodně událostí vtěsnali do pár minut. Byly by tu nějaké detaily: Jak ty prasárny dostali do ČSSR? Proč by kšeftař ve Vídni komukoliv dával zadarmo boty z hadí kůže? U digitálek nešlo o funkce, ale o vzhled, že to nejsou trapné analogy. Většina z nás funkce neřešila, byly to ale nové západní hodinky, které u nás nebyly. Pekárek se tu chová už jako naprostý idiot, asi to tak tvůrci chtěli, aby s ním diváci moc nesympatizovali. V reálu by si nevrznul, charizma nula. Tehdejší holky nebyly takové šlapky. Smutné je, že nedošlo k potrestání estebáků, na to jsem se od začátku těšil. Ani Pekárek agenta neposlal do pr... Zároveň je zvláštní, že Pekárka kolegové odhalili, ale co další konfident, pan režisér? Lábus byl disident? Zajímavé, nic nedělal, naopak se choval jak aktivní soudruh. A režisérka šla ze skladu přímo dělat ministryni...no dobrá, nebudeme do toho šťourat. Celkově je vidět, že si s tím dali záležet. Občas těmi dialogy a chováním tlačili na pilu, ale vizuálně to bylo zdařilé. Pravda, že po roce 1989 už vůbec nikdo ruská auta nechtěl. Zvláštní, že takový fanda do aut Pekárek u nich zůstal, když už mohl shánět třeba jeté BMW (i Tatra měla lepší pověst, jakožto auto papalášů). Byl to fajn kolektiv a na konci se vše rozpadlo a skončilo, což nemám rád, ale to je život, tak to mnohdy bylo. Lážo plážo skončilo a každý se musel živit sám. Spousta nových obchodních příležitostí...neopakovatelná doba. P.S. Na konci vám je ho skoro líto, ale on neprohrál. Jako každému blbovi mu k radosti stačí málo, třeba to auto, takže možná byl spokojený, až na tu osamělost. Chudák Horáček, nevím, proč ho tam četli, že se stal novým členem KSČ (když bylo jasné, že strana jde do kopru)...chtěli se ho zbavit?

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

Aneb jak si mladi predstavuji socialismus, jen chlastacky, soulozeni a pohodu. Ksefty s estebaky, kterym muzete tykat a rikat "voe", vsude nadrzene holky, ach jo. K tomu disidentky, ktere verejne krici, ze soudruzi jsou svine. Ale kouka se na to hezky, je to takove barevne, komicke, dali si zalezet s vypravou. Nad obsahem nesmi clovek moc premyslet. Snad jen to vsudypritomne koureni vystihli. Kolik lidi praskalo, je otazka, ale vetsina lidi byla slusnych.  P.S. Krome toho Volha fakt nebyla nikoho vysnene auto a nepadalo se z ni na zadek. Byl to rusky vyrobek. Kdyz uz, tak Tatra. Lidi touzili po autech ze zapadu (napr. Renault 5). Protekcni jedinci je meli (Landovsky Saab, Havel Mercedes atd).  Ale je fakt, ze Pekarek je vtipny blbec, clovek mu skoro fandi.

Bohéma (2017) (seriál)

Není to špatné, slabina těch dílů je v hudbě. Neustále tam hraje nějaká otravná trubka, to fidlání a troubení brzy rve uši a dialogy kvůli tomu nevnímáte.

Bajkeři (2017)

Jsou tam vtipne momenty, zejmena ten fracek Misik....jinak je to cele divne a uchylne. Absolutne nechapu, proc se furt musime divat na penis plesateho cyklisty.

Vražda v Paříži (2023)

Ponekud blbost, nepochopil jsem vubec, jaktoze nejaky sef zasahove jednotky byl ve skutecnosti padouch, co chtel ukrast penize. To je lacine, hloupe a nepotrebne. Krome toho teda tam byl padouch cislo dve (sestra toho Inda)...no zkratka nic moc. Jennifer Aniston uz je botoxem tak opichana, ze nema zadnou mimiku a divim se, ze ji nevybuchnul oblicej. Sandler hraje porad stejne, lehce otravneho blba, ale obcas vtipny trochu je. Mozna je to spis na dve hvezdicky, ale treti si film zaslouzi za to, jakou si dela legraci z dnesni doby (trendu a modernich technologii).

Zlatá labuť - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Ten vztah mezi majitelkou a Zimovou je dost sexy. Dobrá práce. Jinak se tu událo celkem dost věcí, spokojenost. Akorát mám pocit, že to bude takto pořád dokola, Kučera a Bára (nahoru a dolů), nevymaní se od toho blba Záhoře a tak dále. Přidali i nějaké epizody, achich ouvej. Taky doufám, že se brzy zbaví toho vousatého žida, to je vážně blbec.

Princ Mamánek (2022)

Skutečně příšrnost. Zapoprvé to není vůbec pro děti, ačkoliv se to tak tváří (je to spíš horror), za druhé to je nudné a absolutně bez jakékoholiv hlubšího významu. Člověk v tom furt hledal nějaké poselství, ale nic. Budař si sám prostě natočil nějaké své démony či zpověď a bohužel je vidět, že nezvládá vše najednou. Konec je unylý, úplně o ničem. On se jako napravil setkáním se smrtí, která vypadala jako jeho matka? Pak mu došlo, že byl rozmazlený? A co ty floskule typu "vše má svůj čas"? Člověk se v tom vůbec neorientuje, ani kouzelný dub tam znovu nebyl, jak dopadly otravné ježibaby nevíme a ani jak se duch oběšence dostal do nějakého mezinebe a pak tedy šel až ke smrti...fakt zklamání a děti se ještě dost bály. Přitom to mělo potenciál - vtipné jsou komické scény rozmazleného prince. Je jich však málo a nakonec už je otravný i ten jeho stále stejný přiblblý úsměv.