Kramerová versus Kramer (1979)

Jsou to hodně dobré tři, ale přesto jen tři. Hoffmanovi s Meryl Streep se nedá vytknout ani ň, o tom žádná. Ale tahle realita všedního amerického dne v centru velkoměsta je mi cizí a sledovat mě ji nebaví

Nestyda (2008)

Velmi příjemné překvapení. Nestyda je chlapík, v kterém se musí většina chlapů vidět. Když ne činy, tak alespoň myšlenkami. Když ne dnes, tak někdy v budoucnu. Jinými slovy příjemný lildský film, u kterého jsem se bavil. Nesedl mi pouze Pavel Liška v jedné z hlavních rolí

Maska (1994)

Moje jediná (zato však velice oblíbená) komedie s Jimem Carreym. Je natočená s vkusem (přesto, že se jedná o nenáročnou zábavu) a přijde mi vtipná od začátku do konce

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dostal jsem zhruba tolik, co jsem čekal: 96 min. dlouhý film, ze soudního prostředí, který se až na pár minut celý odehráva v jedné mísntosti... to znělo vskutku velmi nudně. Navíc ta doba vzniku dávvala velkou šanci určité vyčpělosti a naivitě. Na druhou stranu ona zvučná jména a vysoké hodnocení... No. Film je to nakonec v rámci daných skutečností vskutku dobrý. Ale podruhé se na něj nepodívám. To už bych to s tou partou jedenácti rozhněvaných blbců nevydržel

Atentát (1964)

Film atentát těží především z hereckého obsazení, doby vzniku, která umožňuje autentické prostředí a autentickou atmosféru a hlavně z faktu, že jde o zfilmování skutečné události. Což člověka vždy více vtáhne do děje. Především proto jsem ho se zaujetím dokoukal do konce. Přesto na mě ale Atentát působí dost odbytě. Nikdo se tu neobtěžoval s vykreslením jednotlivých postav, jejich vzájemných vztahů, přátelství, rivality, jejich minulostí,... Člověk tak nemá velkou příležitost vytvořit si k nim nějaký vztah a jejich příběh tak působí velmi anonymně. Stejně tak mě zaujalo, že nikoho nenapadlo doplnit film o titulky v relativně dlouhých a významných pasážích v nemčině a angličtině. Jako celek mi Atentát svým pojetím připomínal něco mezi klasickým filmem a hraným dokumentem (poměrně špatným, v kterém je lecos podstatného zamlčeno, nebo nedostatečně rozvedeno). Na to, jak zajímavé a silné téma zpracovává, na mě Atentát proto ve výsledku valně nezapůsobil

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

To je tak blbý, až se nechce věřit, že by v tom nebyla skryta nějaká myšlenka a umění. Osobně pevně věřím v to, že je to opravdu především blbý. Anebo je zdejší vysoké hodnocení důsledkem určitého snobismu. Kdo ví. Každopádně lituji ztraceného času

Krokodýl Dundee (1986)

Parádní komedie dovedená k dokonalosti charismatem Paula Hogena a vzájemným opravdovým jiskřením mezi ním a Lindou Kozlowski.

Statečné srdce (1995)

Co si tak matně vzpomínám (a svou vzpomínku nehodlám oživovat), jedná se o patetickou černobílou sračku (krvavou lázeň s čeným zlem a bílým dobrem). Jinými slovy: jedna velká bitka. Ale možná lepší, když lidi své choutky ukojí u filmů, jako je tento, než aby se šly řezat doopravdy...

Zbytečná krutost (1984)

Opravdové psycho. Říkám si, jestli už to není až moc. Ale chladnými vás tenhle film rozhodně nenechá

Cesta (2009) odpad!

Nepředstavitelná nuda. Jak jinak popsat triviální příběh dvou lidí od začátku odsouzených k záhubě, jejichž životy už nemají objektivně vzato žádný smysl a za životy je vlastně ani nelze považovat? Sledování tohoto filmu je podobně zábavné a smysluplné jako 113-minutové pozorování dvou mrtvol v rakvi