Ray (2004)

Tento životopisný skvost jsem po zhruba deseti minutách televizního vysílání vzdal. A dobře jsem udělal. Nechtěl jsem si totiž kazit zážitek špatným dabingem a mizerným zvukem mé televize. Po pozdějším zhlédnutí tohoto filmu ( ani pouhý poslech by mě v nejmenším nenudil ) nemůžu přijít na kloub tomu, jak jsem mohl tak dlouho ignorovat rayova CD zapadlá v mém kumbálu. Nemám co dodat. Krásně a věrohodně zfilmovaný život legendy, jejíž nádherná hudba ho v mých očích vynáší do nebes

Comeback (2008) (seriál)

Je to sice proti mým zásadám, hodnotit seriál po jednom shlédnutém díle, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o díl přibližně desátý ( což je počet, při kterém už většina lehce nadprůměrných seriálů ztrácí dech ) a já se neskonale bavil bez toho aniž bych musel výrazně přimhuřovat oči, tak mi to nedá a musim mu zde přispěchat na pomoc. To, že se jedná o humor nenáročný, ještě neznamená, že je tenhle sitcom špatný. Naopak, cením si každé úspěšné a upřímné snahy o seriál, který si na nic nehraje a dokáže originálním způsobem rozesmát. V lavině unylých a ultradepresivních seriálových výplodů poslední doby ( nemluvě o jejich smrtelně vážné stupiditě ), je tahle oddechovka jako oáza uprostřed pouště

Bimboland (1998)

Co si tak matně vzpomínám, nebylo to žádné veledílo, ale jako oddechová komedie mi to stačilo. Gérárd Depardie svým hereckým výkonem a charismatem dokáže zachránit ledacos.

Když Harry potkal Sally (1989)

Přišlo mi to opravdu, ale opravdu zoufale nudné. Rád bych k tomuto snímku ještě něco řekl, ale nevím co. Ničím mě nezaujal ani neurazil, herci mi nevadili, ale ani nenadchli, žádnou objevnou myšlenku jsem tu nenašel... Prostě nuda. Nic víc, nic míň

Pochoduj nebo zemři (1977)

Herecký koncert se špatnými notami. Tak nějak jsem to cítil. Ve filmu se po celou dobu v podstatě nic neděje, až do závěrečných jatek. Kdo by to byl řekl, že se zrovna z tohodle vyklube jeden z nejkrvavějších filmů, jaké jsem kdy viděl a z Terence Hilla takový akční hrdina:-) Závěr mi připomínal parodii na obdobý závěr v posledním Rambovi, ale alespoň mě probral z letargie

Divoch (1953)

No nevím... Nějak nejsem schopen brát tykhle prapůvodní rebelské filmy vážně. Ano, narozdíl od Rebela bez příčiny je tohle skutečně rebelský a pobuřující film. Na svou dobu. Ale nemůžu si pomoct, ve výsledku to působí jako strašná křeč. Marlon je tu tak ukrutně zlý, jako zlý princ Drsoň z pohádky Dlouhý, Široký a krátkozraký, jeho kupmáni jakbysmet, dcera policajta naopak nevinná a sladká jako princezna Zlatovláska ( ta původní )... Tehdejší upjatá doba si podobné filmy jistě vyžadovala, ale zkušenosti tu ještě asi moc nebyly a na výsledku je to znát. Hlavním postavám se ale díky jejich hereckým výkonům vcelku věřit dá, Lee Marvinovi obzvlášť. PS: Pokud jste fandy Simpsonových, podívejte se nejprve na tento film a až poté na jeho parodii v podání rebelujícího motorkáře Houmera. Ne naopak!

The Doors (1991)

Šedesátá léta mě přitahují jako magnet. Mám je rád, stejně tak Doors. Ale nepotrpím si na zbožťování jedinců, hledání smyslu života na dně sklenky nebo v poslední dávce LSD, a na mudrování sjetých hipies obecně... Neurazí mě, pokud někdo Jimmi Morrisona nazve talentovaným pošukem, který měl v hlavně pořádný chaos. Naopak si myslím, že se tohle tvrzení dost blíží pravdě. A proto pro mě jakožto heterosexuálního fanouška Doors shlédnutí tohoto více jak dvouhodinového filmu vyžadovalo nadmíru sebezapření. Čímž rozhodně nechci říct, že by mi film Doorrs přišel špatný. Myslím si opak, ale mě prostě nebavil, jelikož jsem se s Jimmim nedokázal sžít nebo ho alespoň pochopit.

Gauneři (1992) odpad!

Vskutku nechutný snímek o bandě ultranesympatických oplzlých zhovadilých gaunerů, vyplněný metrákem slovních výkalů, krve a nesmyslných brutalit. Vážně lahůdka

Co žere Gilberta Grapea (1993)

DiCapria jsem jako herce vždycky obdivoval, ale tady mi z jeho výkonu opravdu místy padala čelist. A vůbec všichni herci tu byli skvělí. Ale co je to platné, když film postrádá děj, nějaký ten spád, nebo cokoliv, co by ho nějak oživilo. Filmy, které se snaží vypadat co možná nejvíc jako realita obecně nemusím. Každý skutečný zažitek je potřeba nějak zpracovat, aby z něho mohl vzejít kvalitní film nebo knížka. What's Eating Gilbert Grape navíc vypadá jako skutečná realita amerického venkova, což samo o sobě slibuje dostatečnou dávku nudy...

Na Hromnice o den více (1993)

Nádhera! Skvělá ukázka toho, jak to muže vypadat, když se sejde dokonalá myšlenka s dokonalým zpracováním. Miluju tenhle film.