Olověná vesta (1987)

První půlka ubíjející, druhá jakž takž, takže za tři

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Vskutku podivný film. Trochu mi to připomínalo Monthy Pythony. Zvláštní, že jejich filmy, které jsou všeobecné považovány za kontroverzní, se( alespoň co já vím ) líbí v podstatě všem. No já patřím do té ( prý početné ) skupiny lidí, která tento humor ráda nemá, čímž chci říct, že se mi nelíbil ani tento film. Nezasmál jsem se snad ani jednou a mnoho jiných přijemných emocí ve mě také nezanechal. Ale bylo zajímavé, vidět Newmana v této netipické roli, kterou zvládl opravdu bravurné

Oklamaný (1971)

Stačila drobná korekce ve scénáři a byl bych nadšený. Ale i tak se mi tento film moc líbil. Kdyby se tu v názvu žánru objevil mimo jiné i psychothriller, výhrady bych něměl vůbec. Ty jsou nakonec beztak osobního rázu a nemá cenu je tu rozebírat a zbytečně tím prozrazovat děj. "Oklamaný" je určitě jeden z nejlepších a nejpropracovanějších filmů ( konkrétně ze dvou ), co jsem zatím s Clintem viděl. A ža jsem jich viděl dost. U těchto starších snímků vždycky zalituju, že nehrál více už jako mladý a konkrétně v tomto snímku hlavně nad tím, že byl v té době ( a vlastně až dodnes ) zaškatulkován a téměř výhradně obsazován do rolí akčích drsňáků. Ve filmech jako tento, nebo třeba Medisonské mosty je skvělý. Stačí mu pár slov a pohledů a ty ženský člověk naprosto chápe. Jenže když byl mladší, jako tady, bylo to samozřejmě ještě věrohodnější

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

První hra Z divadla Járy Cimmermana, kterou jsem poznal a jejíž gramofonovou desku jsem na aušusovém gramofonu vydřel k nepoužití. Znám jí nazpamět a mám ji nejradši. Řekl bych, že je to nejpropracovanější cimmermanovská hra s jednoznačně nejlepším seminářem.

Roztržená opona (1966)

Teda něco podobně pitomého jsem už dlouho neviděl. Pitomého a k absurdní dokonalosti dovodeného topornými herci, kulisami jak z českých papundelkových pohádek, celkovým vzezřením filmu jak ze čtyřicátých let,... Jediné, co jsem z tohoto filmu mohl brát vážně, byl tradičně kvalitní herecký výkon Paula Newmana. Zbytek mohu doporučit jedině jako zdařilou parodii a historickou zajímavost poukazující na minimální rozdíl ve stupiditě zapadní antikomunistické a východní protizápadní propagandy

Lupič Legenda (1972)

Před Cupákem klobouk dolů, samozřejmě ani ostatní herci nezaostávají ( taky tu hraje tehdejší herecká elita ), ale film samotný opravdu téměř o ničem

Trosečníci (2002) odpad!

Něco podobně primitivního a amatérského se dá strávit jedině v případě obsazení hlavních rolí atraktivními herci. Ruku na srdce, kdo nikdy nesnil ( alespoň v pubertě ) o ztroskotání na pustém ostrově s nádhernou dívkou. Bohužel vyžilá Madonna, která mi bez makeupu neodbytně připomíná herce Jeana Marais tuto mou podmínku opravdu nesplňuje. Zbývá tak jen pěkné prostředí a příjemná lež pro starší dámy, které chtějí věřit tomu, že vášnivou romatiku lze prožít v jakémkoliv věku a s jakoukoliv vizáží. Jo a spolutrosečník Madonny se dámám pravděbodobně bude líbit také.

Byl jsem při tom (1979)

Krásný film. Jen bych v charakteristice žánru nepoužil slovo "komedie". Je to dost smutné a to včetné těch úsměvnějších scén, při kterých má vnímavější čověk i přes úsměv na rtech sevřené hrdlo. Trochu mi chyběl váraznější a polopatičtější závěr, ale to bude spíš můj osobní problém. Každopádně jsem se ale bavil, i když smutně

Rosemary má děťátko (1968)

Líbilo se mi to. Od příběhu, režije, hudbu až po skvělou a krásnou Miu a kvalitní herce vůbec. Ale přece jen mi k dokonalosti krůček chyběl. Celý ten film logicky směřoval k dramatickému konci, který na můj vkus zkrátka až tak dramatický nebyl. I když nemůžu říci, že by byl špatný. A ještě jedna věc: Mrazivou a opravdu sugestivní atmosféru jsem vnímal a užival si ji, ale opravdu jsem se nebál. Mnohem víc jsem pociťoval nenávist ke všem těm nesnesitelným čarodějnickým rašplím a dědkům, což přehlušilo většinu mých ostatních pocitů. Ale i tak tomuto filmu tleskám

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Krásná komedie s inteligentním humorem a skvělými herci zasazená do nádherného prostředí. Co víc si přát?