Dámský gambit (2020) (seriál)

Na seriál jsem se ze začátku nechtěla podívat, protože se absolutně nezajímám o šachy a myslela jsem si, že to jednoduše nebude pro mě. Mýlila jsem se. Už dlouho jsem neshlédla celý seriál během jednoho dne (naposledy Černobyl).Jednoduchá, oddechová, roztomilá podívaná soustředící se na osud jedné geniální holky, která to nikdy neměla zrovna jednoduché. Také by nebylo na škodu zmínit, že se děj odehrává v 60. letech, takže móda je rozkošná. Opravdu povedené. Rozhodně bych to nepovažovala za 24. nejlepší seriál, ale ono to za chvíli klesne. Za těch šest hodin času to stojí.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Průměrný film o velice kontroverzním experimentu. Téma psychologie je dost zajímavé samo o sobě a pokud se to zkombinuje se známým experimentem, měl by z toho vzniknout perfektní film. To se bohužel nestalo. Film ubíhá pomalu a moc to prostě nefunguje. Dost často jsem se nudila a dělo se vlastně dokola od druhého dne to samé, ačkoliv hrozné. Výsledky tohoto nehumánního experimentu jsou dost zajímavé a děsivé a i přes to, že se o podobné věci dost zajímám mě film absolutně nezaujal.