Matrix (1999)

Chystám se ukázat těmto lidem, co nechcete, aby viděli. Chystám se ukázat jim svět bez vás. Světě bez pravidel a kontroly, bez hranic nebo hranic. Světě, kde všechno je možné. Slavné slova mistra “the Neo“ :-) film který v stoupil do všech srdci počítačovým maniákům a sci-fi bláznům :-) Nedokázal bych si představit že by Neo hrál Will Smith nebo Leonardo DiCaprio, kterým byla role nabízena a naštěstí odmítli a vzal to v té době ještě nemoc známý herec Keanu Reeves. Ono v podstatě v tom to filmu pracovali lide co se dostali navrchol potom to veleúspěšném filmu. Bratři Wachowsti vytvořili filmové umělecké dílo, které jim zajistilo nesmrtelnost mez filmovými umělci (jen tak dal :D ). Válka dvou světu, zotročovaní lidi v umělém spánku a využívaní jako baterie v napáječi zaváném Matrix. Skvěle postavy , skvěla hudba, napínavě akční scény, laská všecko najdete v tom to filmu a i pocit jestli nežijete uzavřen snu.

Batman začíná (2005)

Skvěly počátek temného rytíře. Tohle chybělo ve filmovém batmanu, Tim Burton a Joel Schumacher naplno ukázaly začátky jejich záporných postav, které využily ke svým filmům ale o Bruce Wayne to bylo jen vždy jedna, dvě věty a konec. Nolan započal skvělou sérií batmana tak jak ji ještě neznámé Příběh wayneve rodiny až do jejich smrti, o prohnilostí Gotham city a začátek Bruce a batmana. Těším se na další díly.

Smrtonosná past (1988)

John McClane (Bruce Willis) hned na začátku šlo poznat, že je to polda s kterým není si radno zahrávat. Tvrďáckou tváři s duší cool chlápka co už má hodně za sebou a plný zásobník tvrdých vtipných hlášek. Hans Gruber (Alan Rickman) Německy elegán terorista. Věděl jak se ve společnosti chovat a uměl poznat umělecké dílo hned na první pohled sympaťák . A party muže začít, srandy kopec , napínavé scény co víc si přát od vélko filmu režírované John McTiermaném. Co jsem si zamiloval na tom to filmu, že hlavní postavy nebyly typické od předchozích filmu, můžu porovnat s filmem komando. V komandu kladna postava je sebejistá, sportovně vypadající. McClane byl opakem kouřil a sebejistota s něho moc nevyzařovala když John měl skočit ze střechy s omotanou hasičskou hadici kolem pasu. Benett záporná postava v Komandu, masový vrah co nemněl ani špetku inteligence. Hans Gruber byl jantlman nosil značkové obleky a při obchodní diskuzí s japonským podnikatelem na téma peníze nebo život se snažil Hans to vyřešit vše po dobrem. Jeto film na Který se rad znova a znova dívám. Vyděl jsem ho poprvé asi 10letech a pořad to je můj nejoblíbenější film s dobrou hláškou jupijajej:-). Lidi co ještě neviděly velmi doporučují.