Správci osudu (2011)

Obávam sa, že moji čsfd priatelia videli úplne iný film... Za štyri či dokonca za päť? Max 3 a to riadne s odretými ušami... Pre mňa ako fanúšika sci-fi a občasného romantika dosť veľké sklamanie... Proste očakávania boli väčšie, ale aj tak je to celkom pozerateľné a netvrdím, že je to zlý film - mňa proste nechytil za srdce tak ako ostatných. Uvidíme na druhé pozretie (ak vôbec bude) =/

Byt (1960)

Čo som čakal od Billyho, to som aj dostal... Vynikajúcu romanticko-dramatickú komédiu s ešte lepším Lemmonom a roztomilou Shirley. Aj keď to nebola "plnohodnotná" komédia, aj tak ma bavila. Som nadmieru spokojný!

Ponorka (1981)

Odkaz pre golfistu: videné na blu-ray so špičkovým obrazom a originálnym zvukom v Director's Cut a dávam 100 %... Vrchol vojnových filmov o ponorkách a dovolím si tvrdiť vrcholný film nemeckej kinematografie... Perfektný kúsok, ktorý ma vtiahol dusnou atmosférou, nadpozemskými hereckými výkonmi, dokonalou autentickousťou, podmanivou hudbou... Toto treba vidieť a zažiť na vlastnej koži =)

Někdo to rád horké (1959)

Žiadna sláva??? VŠETKA SLÁVA!!! (nutná reakcia na komentár od larelay) Bolo to famózne, brilantné, nadmieru vtipné a ja som sa vynikajúco zabavil. Najlepšia komédia Hollywoodu!

Televizní společnost (1976)

Pre mňa veľké prekvapenie a nečakal som taký veľký zážitok - skôr som nečakal od Network vôbec nič a dostavilo sa priam geniálne/inteligentne natočené dielo o tom, čo všetko dokáže televízia/ľudia. Perfektná Sidneyho réžia, vynikajúci scenár a hlavne dokonalé herecké výkony... Tá Faye bola ale kočka!!! =) Odporúčam pozrieť!!!

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Hrozne slabé tri * Váhal som medzi 2,5 a 3 a už som chcel dať za dve, ale kvôli pár svetlým okamžikom - a bolo ich mizerne málo - som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu, aj keď trápnosti, nudy a nehumoru prevažovalo... a to britský humor priam zbožňujem... Pre mňa PREVELIKÉ SKLAMANIE!!!

Černá labuť (2010)

Na dobré veci sa dlho čaká... ja som rád, že som na Black Swan čakal tak dlho a o to silnejší to bol zážitok. Natalie si za stvárnenie Niny odniesla pred pár dňami Oscara a ja som jej držal pevne päste aj napriek tomu, že som jej výkon nevidel a jej 100 % zaslúžené víťazstvo ma potešilo. Predviedla výkon par excellence, ktorým ma úplne dorazila a nevedel som z nej ani na sekundu odlepiť oči a záverečným tancom mi spôsobila husiu kožu. Proste v minulom roku nebola herečka, ktorá by ju predčila a to je fakt, na ktorom sa zhodujú ruka v ruke diváci aj kritici. Jej ostatní hereckí kolegovia taktiež predviedli vynikajúce výkony a hádam prvýkrát v živote ma potešil aj Vincent Cassel, ktorého som predtým nemusel =) Mila Kunis vo vedľajšej úlohe bola očarujúca a som si istý, že na "svoju" rolu nebude čakať dlho. Nie je hádam jediný režisér, ktorý by ma vedel uchvátiť každým svojím filmom, ale Darren Aronofsky už nemá ďaleko k tomu, aby to dosiahol. Jeho réžia a vedenie hercov sú proste dych berúce a to na čom si zakladá najviac - práca s hercami a sloboda, aby sami mohli tvoriť - sa nadmieru podarili. Hudobná stránka spolu s kamerou, ktorá priam stvára zázraky a nič podobné vo filmoch o tanci som ešte nevidel, sú ako z iného sveta. Kamera vás riadne vtiahne do deja a máte pocit, že tancujete práve vy. Odporúčam vypočuť si soundtrack - je parádny ,) Som si istý, že nie veľa ľuďom tento film "sadne" a myslím, že aj v mojom okolí sa pár nájde - je to kúsok taký divnejší počin s veľa umeleckými prvkami a hutnou atmosférou, ale to nemení nič na fakte, že v roku 2010 lepší nebol a za týmto si stojím! Treba mu dať šancu a možno vás prekvapí a možno nie... ale za skúšku to stojí. Záverečné slová Čiernej labute len potvrdzujú fakt, že na tomto kúsku sa podieľali výnimoční ľudia, ktorí nerobia filmy len pre prachy a slávu, ale hlavne preto, že ich majú radi...

Můj soused Totoro (1988)

Tak Totoro bol fakt kúzelný... Už som sa uistil v tom, že ja Miyazakiho fantáziu môžem =)

Na vlásku (2010)

Mňa Disney prekvapil a to milo! Už dávno tu nebola urobená disneyovka, ktorá dokáže pohladiť po duši. Veľmi peknú animáciu - vidieť na nej, že dozeral John Lasseter z Pixaru =o) - dopĺňajú vtipné scénky, vynikajúce piesne, okúzľujúca atmosféra (horiace lampy) a nakoniec aj trošku vážnosti. Mne sa teda Tangled páčilo veľmi a dúfam, že Pixarovcov to poženie vpred do boja! .)

Jezinky a bezinky (1944)

Takto dobre som sa už dávno nepobavil u žiadnej komédie... a hlavne takej čiernej ako je táto. Vynikajúci námet, ešte lepší herci, perfektné spracovanie... Proste paráda!!!