Svatý bernardýn (2013)

[FOD 2022] Ten pocit, když u silnice najdeš víru a taháš ji s sebou v pytli. I s páteří. Svatý bernardýn je nadšenecký projekt tvůrců speciálních efektů, vyprávěný surreálnou snovou logikou a působící jako halucinogenní noční můra fanouška Cronenbergových filmů s tetsuovskou tečkou. Takže se pohodlně usaďte a pojďte pomalu propadat šílenství s nadaným dirigentem. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Sledování totoho snímku způsobuje nevratné poškození psychiky!

Foodfight! (2012) odpad!

[FOD 2022] Otrlecký tým už totálně zmagořel a ztratil veškerou soudnost a zábrany, když nám pustil TOHLE!!! v rámci otrlecké projekce naslepo. Představte si tu nejhorší animaci co jste kdy viděli a po shlédnutí TOHOTO vám bude připadat jako vrchol animátorského umění. A to samé si představte s příběhem. Nic tak otřesně tupýho a špatnýho jen tak neuvidíte. Děj nedává smysl a filmařsky selhalo vše co mohlo a ještě něco navíc. Ono už jen to, že film měl jít do distribuce v roce 2003 a je z roku 2012 něco napovídá. Ale co si budem, i na rok 2003 by to bylo otřesný. Takže nejvtipnější na tom je, že to stálo 50 milionů dolarů, že postavám propůjčily hlas velký hvězdy a že byl omezeně distribuován do britských kin, kde vydělal závratných 15 tisíc liber. V tom méně nepříčetném zbytku světa šel rovnou na VOD a DVD. A vtipný je i to, že tvůrci očekávali, že dostanou 100 mega za product placement, ale dostali velký prd, když si ve firmách přečetli scénář :D. Do obchodů se dokonce dostal merch a to prostě chcete mít doma na čestném místě v poličce s trofejemi. Nic horšího jsme neviděl, ale nezřízeně sem se u toho chlámal :D

Agent 69 Jensen: Ve znamení štíra (1977)

[FOD 2022] Dánský Konec agenta W4C, kde hrají herci formátu Hrušínského a zároveň se tam v jednom kuse šuká, protože tehdy to v Dánsku měli hozený trochu jinak a na sexu a pornu neviděli nic špatného a nepřirozeného. Jen tak mohla vzniknout tahle bondovky parodující jalová porno taškařice, za kterou by se nemusel stydět ani Zdeněk Troška. S (jako vždy kreativně pojatým) živým dabingem do sálu pecka. A kdyby nic jiného, tak vám v paměti utkví minimálně nezapomenutelná scéna s šejkem a jeho dvěma pomocníky :D

Suspiria (1977)

[FOD 2022] Těšil jsem se, že konečně uvidím tenhle pověstný snímek a dokonce rovnou v zrestaurované verzi na velkém plátně. A vizuálně to je vskutku lahůdka, omamná psychedelická technicolorová noční můra. V tomhle ohledu jsem si projekci užil. Ale… Děj je prostinký a spousta scén mě svou hloupostí mlátila kamerou do hlavy, což tu atmosféru poněkud rozbíjelo.

Ninja z New Yorku (2021)

[FOD 2022] Nikdy, ale vážně nikdy, nefetujte plutónium! Je to myšletý tak moc vážně a točený s takovým nadšení a naivitou, že když po 35 letech najdete nedokončenej film v krabici, tak prostě cítíte, že je vaší občanskou povinností ho dokončit, domyslet o čem byl, dodat dialogy a nechat film nadabovat béčkovými hvězdami jako Cynthia Rothrock, nebo Michael Berryman. A tak jsme se dočkali. LP 2021 spatřil světlo světa film točený rok před mým vypadnutím na svět, abych si ho mohl nejen já vychutnat na velkém plátně v Aeru.

Krutost podvědomí (2000)

[FOD 2022] Totálně sick vhled do osobního pekla trpících šílenců, který chudáky zároveň fascinuje a láká. Krutost podvědomí je kreativní v tom nejhorším slova smyslu. Je brutální, nechutná a zvrácená, jen pro ty nejotrlejší. Sice zpracování nepůsobí tak strašně, ale v mozku vám budou hlodat myšlenky nad tím, jak že to ti psychicky nemocní tvůrci mysleli, a zůstane ve vás znepokojivý pocit, že tam je ještě nějaká hlubší myšlenka, zvrácenější než dokážete pochopit, která vám během první (a zaručeně poslední) projekce unikla. Takže, co by na to asi řekl Freud? Jak se říká, zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní, že? Velmi intenzivní.

Šampíčko a kulky (1993)

[FOD 2022] Tohle musí být bez otrleckých titulků a binga strašný utrpení a marnost nad marnost. Bavil sem se strašně moc a schytal sem bingo list, kde sem si ani neškrtl :D. Nu což, aspoň cena útěchy byla :)

Příšera z Michiganského jezera (2018)

[FOD 2022] Tenhle low budget výhřez šílenství a kreativity si na koleni spíchlo pár kamarádů poté co zdá se požili zakázanou látku, čímž vysoko nasadili laťku. Shledávám to absurdním i zábavným, jsem jezerní příšera, bez plavek tě znásilním. Všechnu moc imaginaci, surreálné legraci!

Reefer Madness (1936) odpad!

[FOD 2022] Well… Se simultánním dabingem od Otrleckého týmu a s jejich osvětovou vložkou během pauzy v polovině filmu to byla fakt prdel :D. Jinak to je blbý jak troky.