• Krátkometrážní

127 hodin (2010)

Silný príbeh. No aj tak je veľmi ťažké natočiť film o človekovi, ktorý je celý film medzi dvoma stenami. Toto sa ale podarilo veľmi dobre. "Good morning, everyone! It is 7 o'clock here in Canyon land USA." - druhá najlepšia scéna, hneď po tom závere vo fantastickom sprievode Sigur Rós.

Králova řeč (2010)

Fantasticky natočené! Odteraz si určite budem pamätať meno Tom Hooper. Nie je to síce príbeh zrovna z môjho súdka, no aj tak si ma to istým spôsobom získalo. Firth a Rush vynikajúci.

Magie v ulicích (2008) (pořad)

Mňa Robert Fox dostal. Na jeho kúzla som sa díval s otvorenými ústami. Woooow!

Mlha (2007)

Ten priebeh filmu je naozaj veľmi slabý, až som neveril, že to je Darabontova práca. Zachránil to snáď len ten fakt šokujúci záver.

Iron Man 2 (2010)

V dvojke zaznamenávam veľký pád dole oproti jednotke. S príbehom sa tvorcovia teda veľmi nenarobili. Humoru bolo tiež len okrajovo, akcia tam síce nechýbala, ale ani tá nejak veľmi nesadla. Podržala to charizma Roberta Downeyho, ktorej však bolo menej ako v jednotke a i sexica Scarlett si mohla nechať radšej blond vlasy. Trocha sklamanie.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tak vynikajúci pilot sa naozaj často nevidí. Plné emócií, akcie, dobrého príbehu a skvelých hercov. Hlavne hosťujúci Lennie James ma potešil. Po tomto prvom dieli sa začalo pekne pozvoľna pridávať na plyn a v štvrtej časti sa na ten plyn šliaplo teda poriadne. Strhujúci záver a prvé veľké straty. Posledné dva diely prvej série trochu ubrali na kvalite deja, no po absolútne skvelých štyroch dieloch to dokážem prekusnúť. Len tak ďalej.

Duše (2009)

Vynikajúca kamera, výborná animácia, jemný náznak strachu. O čom to ale celé bolo?

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po druhej projekcii uznávam kvalitu tohoto dielu. Málo akcie, málo temnoty a predsa dobré. Vo Fénixom ráde sa totižto objasnilo z príbehu viac, ako kedykoľvek predtým. Voldemort sa vrátil, boj sa začína...

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Prvý film z tejto dlhej série. Pokiaľ ste nečítali knihu, je dôležité si pozrieť aspoň film, aby ste sa trošku oboznámili s dejom a postavami. Pottera mám veľmi rád, je to vpodstate taká rozprávka novej generácie. Deti ho milujú, a rodičom tiež nerobí veľký problém vziať deti na Pottera do kina. A prepáčte mi, ale tentokrát sa Vám ten český dabing vôbec nevydaril. Slovenský je prekvapivo o mnoho lepší a celkovo výborný. A to platí pre všetky diely.

Sociální síť (2010)

Keď sa povie Fincher prvé, čo ma napadne je Fight Club, Sedem. A tak to ostane aj po zhliahnutí tohoto snímku. Priznám sa, čakal som viac. Fincher mi už raz dokázal, že dokáže vziať nejakú skutočnú udalosť, trošku si ju prifarbiť a spraviť z nej dokonalý napínavý film. (Zodiac) Tentokrát sa mu to nepodarilo spraviť stopercetne. Niečo mi tam na tom ešte chýbalo, a niečo tam možno aj byť nemuselo. Ide o veľmi zaujímavú tému, ktorá rozhodne priláka do kín širokú verejnosť, no ak máte veľké očakávania, môže sa stať, že budete sklamaný. Vynikajúci trailer. Po uvážení sa nakoniec prikláňam k tomu lepšiemu ohodnoteniu.