Big Lebowski (1998)

Co všechno může způsobit bowling, "pochcanej tepich" a dokonalé absurdita, nám servírují Coenové ve výborné formě.

Dr. House (2004) (seriál)

Zvyšuje hodnocení, ten sarkasmus je prostě nakažlivý...

Ostře sledované vlaky (1966)

Jedna z mála nasilných akcí, v rámco školního promítání, která mě doslova obohatila a podnítila ve mě chuť pročíst Hrabalovy knihy. Nejvíc mě asi fascinuje jeho přístup k ženám, byť zde není tím absolutrním těžištěm filmu.

Na samotě u lesa (1976)

Menzel ve své nejlepší formě, přestože mám postřižiny a chlup raději§

Postřižiny (1980)

Proč už se v čechách takovéto filmy netočí? Je to škoda, protože v naší kinematografii patří tento snímek k absolutní špičce a navíc je návodem jak nenásilně, poměrně věrně prodat již tak výbornou knižní předlohu.

Slavnosti sněženek (1983)

Nádherná, unikátní a precizně podaná Hrabalova adaptace s nezapomenutelnou scénou narážení piva.

Rocky (1976)

Stalloneho nomen omen, již nikdy se mi ve snímku tak nezamlouval, jako zde. Jena z ikon mého mládí, která mě prostě nikdy neomrzí.

Rambo: První krev (1982)

Dokonalý film, ve kterém opravdu nejde hlavně o násílí, byť každé dítko toužilo po rambo-noži. Nutno vidět v originále!

Tropická bouře (2008)

Je to trochu nabubřelé hodnocení, ale přesto si za ním budu stát. 1. Důvod: Mít koule na to něco takového natočit, zrealizovat to a dotáhnout do konce. 2. Důvod: Mezi záplavou fekálního humoru, je tenhle film, přes veškeré metody jakými toho dosahuje, perlou. 3. Důvod: Opravdu jsem se kurevsky bavil. a komedii jsem šel a tu jsem taky dostal.

Hotel Rwanda (2004)

Strhující film, kde i malý rozdíl mezi Heinekenem a Carlsbergem může rozhodovat o hodnotě života.