Warrior (2011)

Absolutně jsem nevěděla, na čí stranu se přiklonit, komu fandit. To vám je tak silný emocionální sportovní zážitek, že člověk jenom sedí, civí, tu a tam podepře bradu a nechápe. Tom Hardy si pomalu, ale jistě razí cestu do mé sbírky výborných herců. Zobala jsem mu už zase z ručky, chlapákovi!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tak nějak nevím, čím začít. Jestli poutavým příběhem, podmanivou hudbou, přesvědčivými a tak nějak citlivě dojemnými hereckými výkony (Ben Kingsley), tajemnou, důstojnou a tak nějak v oparu zahalenou atmosférou filmu i děje, nebo čím... Hugo člověka vtáhne a pohltí téměř okamžitě. Už první záběry představují vlakové panoptikum, do sebe uzavřený, fungující a plný roztomilých postaviček svět. K tomu efektní a bezchybně využité 3D záběry. Navíc síť odkazů, symbolů a aluzí na filmovou minulost. Skvělá knižní předloha, vynikající adaptace. Jsem nadšená. Ale... tady jsou všechna slova marná. Je to prostě dokonalý film ve všech ohledech a už se ani málo nedivím těm 11 nominacím.

Neklid (2011)

Přesně, jak tady někteří píší - chtěla jsem, ať film nekončí tak brzo. Děj uplyne neskutečně rychle, dojmy ale zůstávají. Výborný scénář, sympatický herecký ansámbl, nepodbízivá hudba a postoj k tématu neuvěřitelně citlivý, plný pochopení a nadhledu. Ukápla mi slza, nejednou.

Drive (2011)

K Drive jsem přistupovala s dost silným odstupem, ale to pomalé, šouravé tempo, těch pět vět za pět minut a všeříkající výraz (pohled, gesta, pohyby) Ryana Goslinga mě vyloženě sejmul. Bezesporu překvapení roku. Čtyři hvězdy za atmosféru, která by neustála krájení, ale řezání. Čtyři hvězdy za hudbul A čtyři hvězdy za párátko (jako by vystřižené odtud: http://www.pujcovna-paratek.cz/), ležérně se povalující v roztomilé tvářičce holywoodského krasavce.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Změť příběhů bez jediné smysluplné vodící a tmelící linky, kterou bohužel není ani opěvovaný, milovaný a názvem signalizovaný NY. Tu a tam koukne lepší výkon (obě "důchodcovské" epizody byly vynikající, jmenovitě Shaia LaBeouf a Julie Christie, Eli Wallach a Cloris Leachman), ale většina je spíše průměrná.

50/50 (2011)

Překvapivě hodně příjemný film s hodně kvalitním hudebním podmazem (závěreční Pearl Jam byli nejvíc). P. S. Pro Josepha si začínám vypěstovávat slabost, jednou z něho bude vynikající herec.

Proměna Placida Lakea (2003)

Místy vtipné, místy jsem se styděla, celkově ale poměrně pozitivní dojem, taky za neznámé tváře a jejich sladký přízvuk :)

Černobílý svět (2011)

Výborný, vynikající, srdcervoucí, ale přitom nepodbízivý film, který se nemazlí s tempem, psychologií postav, ani s tím, jak dávkuje emoce. Všechno je černé i bílé, přesně dle českého překladu. Od začátku je jasno, kdo je oběť a kdo je tyran. Žádný prostor spekulacím. K tomu perfektní herecké výkony. Jsem nadšená.

Famílie (2010) (seriál)

Americký seriál o rodině. Důraz na americký a rodina. Komu vadí Amerika, jejich styl, pojetí a řešení rodiny, výchovy, vztahů v rodině apod., bude seriálem na maximum zhnusen, všude uvidí kýč, klišé, důraz na trapárny a naprosté kraviny, nesnesitelné postavy (Jasmine - nebeská husa, Adam - nebeský klaďas). Komu výše uvedené až tak nevadí nebo se nad to dokáže povznést, i když si myslí své, najde ideální pozadí např. k obědvání.