Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Totální masakr, hlášky ještě vyperlovanější, krutější, vtipnější, rozhovory dospělejší, ironičtější, zlejší, nu dostalo se mi, co jsem čekala a ještě i navíc. BRAVÓ!

Tahle země není pro starý (2007)

Chladnokrevnost. To je slovo, které naprosto geniálně vystihuje pocit, který film vzbuzuje a chce vzbudit. Javier Bardem a jeho maniakální show mě děsila i bavila zároveň, šerif TLJonese a jeho povzdech nad měnícími se časy a nezadržitelnou rukou stárnutí, Josh Brolin, který lehce nabyl a sakra těžce za to zaplatil a v neposlední řadě Woody Harrelson, floutkovitý pracant, jehož modré oči snad byly tím nejsvětlejším ve filmu... Těžká sada, která se stane klasikou.

Hranice života (2005)

Snad první film, který jsem napoprvé naprosto vůbec nepochopila. McGregorovy krátké nohavice, Goslingův mimozemský a psychopatický kukuč, Wattsové zápěstí.. jaj, pan režisér rozehrál velkou hru, kterou ukočírovat téměř dokonale. Oceňuju časový rozsah, delší porci tohoto psycha bych asi udýchala jen těžce.

Mechanik (2004)

Líbilo se mi to fest. Pohled na skeletona Christiana mě utvrdil v přesvědčení nikdy nehubnout, řádně spát a vyhýbat se podivnostem. Celou dobu jsem čekala na okamžik, kdy se dozvím, proč Trevor nespí, proč má divného "kamaráda" Ivana, proč se kamarádí s ženami z "jiného světa" a hlavně, jak to všechno dopadne. Mé očekávání se pak naplnilo příliš narychlo, filmu by patřilo a slušelo trochu pozvolnější rozplétání, protože je to hodně, hooodně velká psychárna, kde více nemusí znamenat méně... P.S. Projížďka strašidelné trasy v lunaparku... OMG, pecka, tak hutnou atmosféru jsem už dlouho na vlastní kůži nezažila. Výborné komentáře: igi B., genetique, d-corso

Donnie Darko (2001)

WTF?!!?!??!!!!!?? V noci jsem se bála jít na záchod, ke králíkům mám averzi už delší dobu a Jake Gyllenhaal září!!!

Wrestler (2008)

Kdybych nebyla tak moc útlocitná a neuhýbala pohledem při bitkách, asi dám i o hvězdu víc, i když musím říct, že z toho, co jsem viděla, to nebylo až tak hrozné. Micky Rourke je geniální. Věřím mu každičký pohled, který nahodil, každičkou ránu, kterou dostal i zasadil, každičkou hlášku, slzu i zvednutou činku. Takový výkon jsem nečekala a jsem velmi, ale velmi mile překvapena.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Chtěla jsem dát 3, ale protože mi Wilsonovy nezpůsoby vytvořily ironický pošklebný výzor (a mám strach, že trvale), dávám za čtyři. Bože, celou dobu se ptám: Proč podobní hejsci-politikové nemůžou fungovat i v naší republice? Vypadalo by to tu asi... jinak :-D

Milionář z chatrče (2008)

Nemůžu se tomu ubránit, ale takhle nějak by podle mého názoru vypadala indická Amélie z Montmartru! Perfektní hudba, originální scénář, precizní práce s neokoukanými hereckými tvářemi, svižné tempo, málo patetičnosti, žádné černobílé postavy.. Klišé? Ano, ale zároveň vůbec ne. Dějová linie je třeba přímočará a příliš jasně míří k happy endu, ale komu to v žánru romantického dramatu vadí? Mi teda v žádném případě. Boyle opět nezklamal, pro mě velikánské překvapení roku, jdu do kouta tiše přemýšlet nad otázkami, které by odhalily můj život...

Oko bere (2008)

Aniž bych se snažila pochopit princip hry, dávám za čtyři, páč se mi líbil stylový Laurence Fishburne a když nad tím tak dumám, ani hlavní hrdina není ve filmu k zahození!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Asi těma pětkama zbytečně plýtvám, ale jak můžu nedat za pět filmu, který mě přikoval do sedačky, po předlouhé tři hodiny jsem se nestarala o nic, než abych pravidelně dýchala a nechala se unášet fantaskním příběhem, výjimečnými osudy a nezapomenutelnými hereckými výkony i brilantně napsanými figurkami (Taraji P. Henson!!!!!!!!!!! opravdu, přestávala jsem dýchat, ale i řada jenom drobounkých postaviček-kapitán tetovací umělec, stařeček, který přežil sedm zásahů blesku a cítí, kdy přijde bouřka..). Co jsem si zamilovala okamžitě, byl smysl a práce s naprostými detaily, které dohromady tvoří nádherný celek (kolibříci, práce se světlem, myš v hotelu, vypařující topení...). I když se někomu Button může zdát přes všechnu formální vybroušenost a uměleckou dokonalost studený, neemotivní, já jsem si z kina odnášela své pověstné děsivě reálné ohlodání na kost (pomíjivost života, smrti, i lidské povahy umí zasáhnout na pravém místě a vůbec.. i perspektiva dospívajícího kluka, kterému pořád kolem někdo během života umírá.. neskutečné) a pocit, že těch 13 nominací není absolutně přehnané číslo. P.S. Brad Pitt umí hrát. Kdo říká, že ne, závidí, když nepřizná, že závidí, závidí mu ještě víc. Kdyby tenhle týpek neměl profláklý obličej, neplnil každou druhou bulvární stránku, košile mu nežehlila "nejpřitažlivější" dáma planety, neměl by nikdo ani půl slovíčka proti výkonu nejen v tomto filmu.