Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Asi se budu opakovat, ale i druhý díl je nudný, ne-li nudnější než první. Sorry, tomuhle nemůžu fandit,prostě ze všeho čouhá strašlivá mravokárnost a naivita, která hraničí se stupiditou. Rozpoznala jí i má jedenáctiletá sestra, která cynicky odpovídala na mé ironické dotazy (Myslíš, že to zvládnou? - Myslím, že ne.). Jediné, co nás pobavilo (hned několikrát),byli cvičení pulci v rybníku a jejich dokonale systematické a symetricky bezchybné zahučení (huuúúůůůúúúůůú, to nemá chybu, vážně a hluboce to ovlivní můj dosavadní život, tím jsem si jistá). Ale aspoň už jsem u toho nespala, jak se to stalo v případě předchozího dílu. Huúúúůůůúúúu!!!

Zvonilka (2008)

Musela jsem se dívat dvakrát, u první projekce jsem nechtíc usnula,druhou jsem protrpěla kvůli sestře,která si vyžádala společnost. Nuda, nuda, nuda. Takhle vypadá pravá a nefalšovaná nuda. Navíc se mi nelíbila ta výchovnost, která zpoza té nudy přímo čpěla...

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Tak trochu to nechápu, ale dávám 4*, protože jsem se bavila královsky a božsky a skvěle. RDj. hlásil neskutečným stylem, jeho uhlazené fuck za každým slovem a poulení očí při hledání prstu, stejně jako průpovídky mezi scénami a dodatečné komentování děje mě prostě dostalo. Jo a je to mimochodem mimořádně vtipný film. Doporučuju!

Štvanec IRA (2008)

Nemám ráda filmy o zbraních, o válčení, o střílení, nic podobného. Nicméně jsem FDMW chtěla vidět kvůli Jimu Sturgessovi, jehož herecké možnosti se mi pomalu a jistě rozkrývají jako puzzle. No, nejsem žádný odborník, ale jeho styl se mi pozdává. Věřila bych mu první a poslední, akorát tento rámec (a nejspíš sakra pravdivý) mi způsoboval nabírání žaludečních šťáv...

Muži, co zírají na kozy (2009)

Těžká nuda. Mnoho povyku pro nic. Zajímalo by mě, jestli herci dopředu tušili, čemu se upsali a jaká (s prominutím) sračka z toho vznikne. Fakt škoda, všichni herci jsou tam excelentní, ale jestli je toto komedie, chraň mě ruka páně, příště si pustím drama. Zasmála jsem se jednou, a to Ewanově hlášce: The silence of the goats. Ten film neví, čím by měl být. Jestli politickou satirou, bezmeznou srandou made by America, nebo nedej bože i něčím hlubším. Takže na mé straně rozpaky. Může to být i tím, že jsem se na film moc těšila, po našlapaném traileru jsem čekala prostě víc. Mnohem víc. Takhle mě potěšila jenom písnička u závěrečných titulků (More than a feeling, boží!) a sem tam nějaký ten škleb parádních herců. Ztráta času, pusťte si trailer. Má minutu a půl, a hlavně: je vtipný.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Klasický Terry Gilliam, z ničeho dokázal natočit obrovskou podívanou, při které vlajou vlasy i ostatní chlupy na těle. Příběh je jednoduchý, prostý, ba dokonce banální. Vizuální stránka je dokonalá, prostředí je brilantní, lákavé, příznivé a okuladící. Celou dobu, než jsem film viděla, jsem si říkala: jak oni to budou dělat, jak oni toho Heatha konkrétně nahradí, jak se promění? A pak jsem jenom s uspokojením sledovala, jak se střídá plejáda excelentních současných herců. Nadšení vládne v mé domácnosti, rozpaky a kritiku nechápu. A Lily Cole je rozhodně talentovaná a charismatická holčina. Na ni si ještě budeme muset dávat pozor...

Nějak se to komplikuje (2009)

Nemám moc v oblibě Aleca Baldwina a jeho masivní tělo ve dvouhodinovém přídělu - uf. Nicméně tuctový příběh, nulová vnitřní rozervanost hrdinů (nazvdory tématu), prima Steve Martin (vždycky jsem si říkala, že neumí hrát, ale asi umí), tradičně brilantní Meryl Streep a kdo se mi líbil nejvíc, byl ten pošahaný snoubenec jedné z dcer. Ten byl boží :-D

Good bye, Lenin! (2003)

Hm... čekala jsem zábavu, to veselejší z minulého režimu z Německa. Drama jako takové je natočené na jedničku. Kulisy parádní, hlavní hrdina sympatický, veskrze pozitivní týpek s přístupem, který vzbuzuje nadšení, entuziasmus a obdiv. Pořád jsem přemýšlela, k čemu tohle dílko spěje. Furt a furt jsem čekala na tu "hlavní myšlenku", na něco, co mi nabídne jakousi katarzi, něco prostě. Posledních pár minut - to bylo ono. Víra. Člověk musí věřit, bez ohledu na to, co si o jeho víře myslí okolí. Jsem ráda za takový film. Člověk musí věřit.

Říše hraček (2007)

Tak jsem zase jednou úplně mimo v hodnocení než většina uživatelů :-))) parádní rodinný film, barevný, kýčovitý, přeplácaný, pohádkový s vynikajícím šéfem Hoffmanem, vynikajícím generálním manažerem (ten klučina, co sbíral klobouky, bože, asi stokrát jsem vykřikla: ON JE TAK SUPEEEEER) a nádhernou Natalie Portman, která je sama o sobě kouzelná. Jsem infantilnější den po dni, ale nevadí mi to. Naopak, užívám si to. Moc.

Interstate 60 (2002)

Jsem asi už těžce pošahaná oborem, který studuju, ale kdo četl Komenského Labyrint světa, nemůže si při tomto filmu na nebožtíka Ámose nevzpomenout... Road movie tak milá, hodná, laskavá, která se nápadně podobá příslovečnému mravenčímu pohybu made by naším spisovatelem... James marsden byl roztomilý, konečně film, ve kterém mi nějak výrazněji nevadí. Ten film byl zlatý, hodný, milý, vtipný, veselý, lehce šílený. Jsem nadšená!