• Publicistický

Pád anděla (2019)

Opravdu slabé proti filmu Olympus Has Fallen.

K zemi hleď! (2021)

Skvělá parodie na současný svět. Nikdo nikoho neposlouchá a věci, které se mají stát, stanou se. A zachránit se v kapsli a přistát jako potrava dinosaurů na jine planetě, kteří neřeší politiku. Hvězdné obsazení, překvapivý přístup k aktuálním tématům.

Krajina ve stínu (2020)

Vážné téma, film však půsibí velmi povrchně. Chybí jakýkoliv hluboký herecký výkon. Vše proběhlo rychle, během pár let a vlastně nikde se nezastavilo, aby bylo možno vyjádřit, co má být sděleno.

Lajna - Série 3 (2021) (série)

Podobně skvělé jako první série. Trošku více slovakofobní, tedy spíše proti hokeji, ale má to myšlenku i směr. Já osobně mám kamarády na Slovensku. To píši proto, aby se někdo necítil uražený, z některých komentářů je to cítit. 3. série není šitá horkou jehlou, je více propracovanější a dobře uchopené celé téma, které se prolíná od prvního do posledního dílu.

Dokonalá loupež (2018)

Nadprůměrný film. Velmi dobře sehrané akční scény. Dobré zacházení se zbraněmi, až na několik odpustitelných chyb. Např. sheriff měl jen 3 zásobníky do útočné pušky, ale přestřelka vydala za minimálně 2x tolik. Scéna obou hlavních hrdinů, kdy se potkají v bytě a nic se nestane byla nepatřičná. Ale závěrečná pointa zaslouží klobouček! Za mě 90%, protože hvězdičky nelze dělit na desítky.

Krvavá léta (2017) (pořad)

Excelentní počin! Děkuji panu Jiřímu Padevětovi za toto skvělé dílo! Pouštím si díl za dílem a jsem z těch informací nadšený, a zároveň smutný z toho, co vše se mezi léty 1938-1953 událo. Jací lidé mezi námi žijí a žili. Co nám v 70. a 80. letech bylo vtloukáno do hlavy. Co vše chtějí komunisti i nyní tajit. Děkuji za skvělé, a z mého pohledu, objektivní zpracování a výklad. Toto dílo by mělo být součástí výuky dějepisu novodobých dějin na základních školách!!!

Helimadoe (1992)

Už jako malý chlapec jsem měl tento film rád. Nedávno jsem ho shlédl znovu a i ve středním věku ho mám rád!