Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Neexistuje moc filmů, které by byly lepší než jejich knižní předloha. Jediná výjimka, která mě napadá, je právě Pán prstenů. I když knihu mám taky hodně ráda, přece jen je její čtení poněkud náročnější, a ne každý se vyžívá ve čtení zdlouhavých pasáží popisů krajiny. Peter Jackson se s tím vypořádal skvěle, vynechal některé zbytečné postavy (např. Tom Bombadill) a zachoval onu úžasnou magickou atmosféru Středozemě. Dokonce ani délka filmu mě neodradila, naopak, ještě jsem si pořídila prodlouženou verzi, která obsahuje scény, bez kterých si tyto filmy už nedovedu představit. Co se týče hereckých výkonů, tak u mě s přehledem vede Sir Ian McKellen jako Gandalf. Nedovedu si představit nikoho lepšího v této roli laskavého, ale i trochu horkokrevného čaroděje. Za zmínku určitě stojí i soundtrack, o který se postaral Howard Shore, a který dodává filmům onu kouzelnou atmosféru.

Skyfall (2012)

Jednoznačně nelepší bondovka. I když mám Bonda jako postavu docela ráda, tak mě vždycky štvala ta jeho nezranitelnost. Mohli na něj vystřílet několik zásobníků, ale nikdy ho netrefili. Na druhou stranu, když jsem zjistila, že Bonda bude hrát Daniel Craig, tak jsem byla dost skeptická. Přece jen, Bond má být vysoký, tmavovlasý fešák, ne zakrslý blonďáček. Z omylu jsem byla vyvedena už u Casina Royale, kde mě překvapily Craigovy herecké kvality a než přišel na řadu Skyfall, stal se z něj můj oblíbený agent 007. Co mě ale na tomto filmu nejvíc baví, je M v podání mé oblíbené Judi Dench a Q Bena Wishawa. A pak samozřejmě titulní píseň, kterou nazpívala Adele a podle mě je nejlepší, nebo aspoň nejvýraznější, bondovskou písní.

Interstellar (2014)

Neřadím se zrovna mezi fanoušky sci-fi katastrofických filmů, takže jsem se tomuto filmu docela dlouho vyhýbala. Nicméně, Christopher Nolan je velké jméno a záruka kvality, což mě konečně přesvědčilo se na to podívat. Moc jsem od toho ale neočekávala, přece jen, partička Američanů, která se vydá spasit svět je už docela ohrané téma. O to větší bylo mé překvapení, že i když to bylo o partičce Američanů, která se vydá spasit svět, tak je v tom i něco víc. Celé skoro tři hodiny byly napínavé a místy dojemné, navíc podtrhnuté úžasnou hudbou Hanse Zimmera. Herecké obsazení bylo bezchybné, všem jsem jejich role naprosto věřila. Lituji, že jsem to neviděla dřív a určitě to nebylo naposled.