Tanec s vlky (1990)

Kevin Costner tohle zvládl na jedničku a to jako režisér i jako herec. Jeho indiánští kolegové byli také velmi přesvědčivý. Finální scény jsou velmi dojemné a perfektně dokreslují atmosféru filmu.

Poslední legie (2007) odpad!

Tohle byl první film, který jsem ohodnotil jako odpad! Za tím si budu stát do konce života. Fakt, že režisér splodil věci jako Hercules nebo Xena je z filmu poznat v naprosté většině scén s bojovnicí Mirou a k tomu ve všech scénách, kde se bojuje. Fakt hrůza. Do kina na to jít jsou vyhozené peníze a nechutná ztráta času.

Gladiátor (2000)

Při prvních scénách úvodní bitvy jsem byl zaražen do sedadla historickou přesností uniforem římských legionářů, jejich obléhacího vybavení ( balisty, škorpiony ) a až na některé drobnosti mě první bitva přesvedčila, že tenhle film bude stát za to. Bohužel čím hlouběji jsem se do filmu dostával, tím méně mi z tohohle úvodního pocitu zbylo. Mnohdy jsem se musel zasmát tomu, jak zde byl celý systém gladiátoských zábav postaven. Stupidita některých dialogů byla do uší bijící a závěr až přílis hollywoodský. Na 3 hvězdy to vytáhl Russel Crowe, který i tuto špatně napsanou roli zahrál na 1čku a perfetkní hudba Hanse Zimmera.

Forrest Gump (1994)

Hodne nerad radim svoje nejoblibenejsi filmy/herecky/serialy atd do rady, protoze se malokdy dokazu rozhodnout, ktery je opravdu lepsi nez jiny, vetsinou je obdivuji vsechny. V pripade hercu tomu tak ale neni, tam Tom Hanks jednoznacne dominuje a ma velky naskok pred vsemi ostatnimi. Jednim z duvodu pro tohle je prave film Forrest Gump. Film od sveho vzniku stal, stoji a bude stat jako jiz nikdy nesmazatelny dukaz o absolutne nikdy nekoncicim hereckem umeni Toma Hankse. Krom samotne kvality, dojemnosti a dokonce i vernosti samotneho scenare, ktery lici ze i clovek jednoduchy muze dokazat diky sile vule, svoji dusevni cistote a oddanosti nevedomky mnohe zmenit, vas dostane neuveritelna vernost s jakou Tom Hanks tuhle roli zahral. Kdybych opravdu nevedel predem, ze se jedna o nejlepsiho herce na Zemi, asi bych si myslel, ze film jsou autenticke zabery ze zivota nejakeho opravdoveho Forresta Gumpa......tenhle film jsem hltal od zacatku do konce a Tomovi jsem vsechno jeho hrani nekompromisne bastil. Jeden z nejlepsich filmu vubec a dost mozna nejlepsi herecky vykon vsech dob :)

Zelená míle (1999)

Nezapomenutelná, velmi emotivní podívaná. Tom Hanks opět potvrdil svoje nekonečné herecké umění. Je jen málo filmů zasluhujících si 5 hvězdiček tak jako Green Mile.

Poslední samuraj (2003)

Sonda do světa samurajů z doby těsně před jejich zánikem. Samotné prostředí filmu je dovedeno téměr k dokonalosti. Životní styl, zbraně, oblečení i mravy a chování těchto lidí je historicky asi nejpřesnější jaké jsem kdy ve filmu viděl. Perfektní pocit dokresluje herecký výkon Toma Cruise a Kena Watanabeho, dokonalá hudba Hanse Zimmera i perfektní děj. Závěrečná bitva velice pěkně zpracována, dokonce dělaná podle průběhu bitvy o Širojamu, což byla skutečně poslední historická bitva samurajů, závěr Sacumského povstání proti zrusění samurajské třídy. Bez váhání tento film zařazuju na 1.místo mojeho žebříčku filmů. Všem vřele doporučuji.