• Thriller

Jsem voják (2015)

Ťažká téma, ťažká atmosféra. Smiešna nahota, krásna nahota (hoc akosi nelogická). Louise Bourgoin příťažlivá. Už to nechcem nikdy vidieť, dlho som mal fóbiu zo psov, nechcem si ju vrátiť.

Šaman ze Sibiře (1996)

Kamera, na ktorej by sa mohol Emanuel Lubeszki čo to naučiť a k tomu príbeh, ktorý je neraz jednoduchý, chvíľami až príliš naivný. Obrázky ale prevažujú. Inšpirácia AGI ?

Zátiší (2013)

Z malých životných etúd do príliš veľkých, resp. posledných 15 minút pre mňa až príliš N(I)E-uveriteľných.

Duet pro jednoho (1986)

Osem(8)desiatkovo(10) hysterické a príliš teatrálne. Nevyužitý herecký potenciál.

Agáva (2016)

....zopár vskutku kúzelných dialógov či klenotov zo scenára, ktorý proste nemohol na papieri fungovať, nemohol....: "Vojna je sviňa, ale voda je výborná." "Počula si doktora Vargu? Sklamanie je zlatý stred, vľavo je bujará veselosť, vpravo smrť." "Prepáčte, nechcel som Vám pokaziť večer. Nevadí, na hnusné veci sa rýchlo zabúda..." "Nie je to proti prírode, zakvitnúť a potom hneď skapať?" "Máš to tu rozryté Angel, chodia Ti sem diviaky? Aleeee, včera som tu prekotil Katarínu. Slúžku? Angel, veď máš ženu! Doktorko, Štefinu obrábam tamto, v tekviciach. Veď preto..."

Já, Daniel Blake (2016)

Ukončiť príbeh o 10 minút skôr, prežitok by bol oveľa silnejší. Paradoxne scény, ktoré mali (asi) vyznieť najdramatickejšie, ma ani trocha do seba nevtiahli. Takto je to dobrý, ale nie výborný Ken Loach. Akurát sa trafil do aktuálnej nálady poroty v Cannes. Čo je ale vlastne i pozitívne, pretože si po rokoch zaslúži(l), aby sa o jeho videní sveta viacej vedelo. 3 a 1/2.

Café society (2016)

Neviem sa zmieriť s tým, že na Woodyho mám chodiť už len z nostalgie.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

MY DIARY: 1) som rozmaznaný prvou časťou 2) Sharon Maguire - WELCOME BACK 3) Emma Thompson si (podľa mňa) cielene nedopriala viac priestoru v scenári, čo je ale škoda 4) Patrick Dempsey a Colin Firth sú chlapi s tými najdivnejšími hlasmi na svete, Colin obzvlášť. Ale i tak majú charizmu, dobre. 5) niektorí ľudia sú divní, na pizzu si dávať cibuľu a ananás 6) geniálne použitie skladby Lilly Allen FUCK U 7) ??? preložiť geriatric mother ako staršia matka ???? hm, dal by som inak !!! 8) tak zase niekedy, čoskoro (btw, sme rovnako starí, Bridget)

Případ pro začínajícího kata (1969)

Na prednáške: PROFESOR: Řekněte nám slečno, za jakých okolností konstatujeme u vyšetřovaných objektů tzv. úpornou mlčenlivost? SLEČNA: k úporné mlčenlivosti dochází u objektů duševne méněcenných až debilných. GULLIVER: Včera pane profesore, včera jste úporně mlčel Vy. JA: napriek rytmicky nevyrovnanému záveru, v českých luzích a hájích NEVIDENÉ a NEVÍDANÉ!

Nikdo se nebude smát (1965)

Dokonalá absurdita o malých, nenápadných a snaživých debiloch medzi nami. A o tom, že každého z nás si nejaký nájde, sú totiž strašne spoľahliví.