• Thriller

Jesenná (zato) silná láska (2003)

Mentálne bezprízorný a zbytočne často nahý JV, krásna EG a nikde prítomný RS (Rudolf Sloboda). Pani Furková je lepšia herečka než filmová režisérka.

Je těžké ji svést (2015) (TV film)

DDDDAHLovsky DDDDOJÍMAVO DDDDOKONALÉ..či DDDDokonalo DDDDojímavé? OBOJE! Nech žijú JuDDDDi, DDDDDustin a korytnačky! "What´s the point in getting old if U can´t break the rules?" "U are American, for heaven´s sake - the land that brought us Fred Astaire and John Travolta and...that naughty little Justin Timberlake..."

Je třeba zabít Sekala (1998)

Mojimi očami a ostatnými zmyslami úplne svetový český film, ktorý je skvelý práve tým, že je mimo všetkých geografických čiar a to nielen vďaka poľským hercom v hlavných úlohách. Nebudem sa dlho rozpisovať, skvelá záležitosť, ktorá určite nie je dokonalá, ale dokonale ma odrovnala ! P.S. Komu A.Sitek nepripomína mladú M.Streep, nech zdvihne ruku:-)))

Jezero smrti (2008)

Čím viac sa vraciam k tomuto výletu za romantikou, tým viac sa presviedčam, že takto výborný psychotický film som už dávno nevidel. Režisér je k divákovi nekompromisný, chlácholí ho prehnanou romantikou, aby mu následne vylepil takú facku, na ktorú sa len tak ľahko a skoro nezabúda. Najhoršie a najdesivejšie je, že sa to može stať komukoľvek z nás ( a kedykoľvek ). Dokonalý obraz toho, akými jednoduchými vyjadrujúcimi prostriedkami je možné narušiť Vám spánok. 5 * hviezdičkový strach v rukách 4 * hviezdičkového režiséra. Na debutanta hodne dobré !

Ježek (2009)

Povrchná & tým zbytočná adaptácia, ktorej chýba ľahkosť, vtip a pôvab (z obsahu), neprimerane cituje Annu Kareninu a dáva jedenásťročnej hrdinke do úst "skvosty" druhu: "len psychoanalýza môže konkurovať náboženstvu v trvalom utrpení..." Francúzsky absurdné.

Ježek a kudrny (1987) (TV film)

ONA: Mal si niekedy zápchu (CZ čítaj zácpu) ? ON: Nie, zato moja mama áno. Ty ju máš ? ONA: Áno, skúsim si vziať preháňadlo (CZ čítaj projímadlo) ! ON: A k nohám Ti spadne celý svet. ------------------------- ONA (najsuchšie, úplne britsky): To nebolo veľmi vtipné -----------------------------

Jídlonoš (2009) (studentský film)

Pominuteľnosť života, láska (ne)láskavá, v každodennosti, v rituáloch, ktoré sa zdajú nepatrné a pritom keď (už) nie sú, tak najviac chýbajú. Krása v smútku, smútok v kráse.

Jiná žena (1988)

FENOMENÁLNA ONE woMAN show by Gena Rowlands.

Jiný život (2001) odpad!

Nepozerateľný paškvil s výbornými hercami, ktorí nemajú čo hrať. K sľubovanej vražde z obsahu som sa neprepracoval, čím som prišiel "asi" i o ten iný život (a možno i iný, viachviezdičkový zážitok).