Je těžké ji svést

(TV film)
  • Velká Británie Roald Dahl's Esio Trot
Ukázka z filmu

"Je těžké ji svést" je nevinná romantická komedie v hlavní roli s Judi Dench a Dustinem Hoffmanem. Pan Hoppy (Dustin Hoffman) žije sám v krásném bytě v Londýně. Je to hodný, ale plachý pán. Má dvě velké lásky - květiny a jednu ženu, o které nikdo - kromě něj - nic neví. Potkali se před 5 lety ve výtahu, když se stěhovala do třetího patra. On sám bydlí o patro výš. Její jméno je Lavinia Silverová (Judi Dench). Dlouhou dobu nikoho neměla, až si tam najednou nastěhovala milence - Alfieho. Podaří se panu Hoppymu svést Lavinii a žít s ní krásný život až do smrti? (SimpanzJi)

Ukázka z filmu

smatana.sk

Mimochodom, ten milý pán mal typické myslenie psychopata. "Povedala, že ak pomôžem jej korytnačke pribrať, bude ma mať rada do smrti, a tak rozviniem šialený a riskantný plán na dosiahnutie tohoto cieľa." To, čo v Dahlovej poviedke dávalo podnety pre našu fantáziu, je v explicitnom filmovom prevedení na hrane trápnosti. Aj keď je všetko v tomto filme milé a útulné. ()

kleopatra

Jsem překvapená, jak málo si tenhle klenůtek zatím objevilo lidí (73). Nesmírně roztomilá a dojemná mezilidská pohádka je natočena tak, jak běží fantazie v hlavě, když povídky Roalda Dahla čtete, a přes výše zmiňovaná adjektiva nezvedá cukr. Dustin a Judi jsou trochu jako malé děti, v obstarožním kabátku, taky ... nesmírně ... roztomilí :). ()

Ziral

Celkem stupidní komedie, kterou celým filmem provází komentátor, aby vysvětlil asi přihloupému divákovi co bude v ději následovat. Tento komentátor se velice podobá zprofanovanému Koptovi, který  také všem rozdává rozumy napotkání. Nebetyčná nesmělost hlavního hrdiny je v této "komedii" spíše už otravná, když si neporadí ani s protivným sousedem. Happy end, už jako vždy, nesmí chybět v žádné americké blbině. ()

jhrasko

DDDDAHLovsky DDDDOJÍMAVO DDDDOKONALÉ..či DDDDokonalo DDDDojímavé? OBOJE! Nech žijú JuDDDDi, DDDDDustin a korytnačky! "What´s the point in getting old if U can´t break the rules?" "U are American, for heaven´s sake - the land that brought us Fred Astaire and John Travolta and...that naughty little Justin Timberlake..." ()

Florentyna

Snesu hodně. Dokonce mám v oblibě hloupoučký romantický komedie. Také Curtise mám ráda. Ale tohle!?? Chceteli některý z večerů přikusovat k vínu notnou dávku sentimentu, máte možnost. Jinak: ani jednomu z herců ona servírovaná naivita vážně nesluší. Judi Dench je samozřejmě beztak skvělá. Ale měla jsem u toho filmu podobný pocit jao hlavní hrdinka; že ze mne Richard Curtis dělá trochu pitomce. ()

• Film je adaptací románu „Esio Trot“, což byla poslední kniha Roalda Dahla, publikovaná za jeho života. Zemřel pouhé dva měsíce po jejím vydání. (Martrix)