• Thriller

To Leslie (2022)

Andrea, roky je pre mňa tajomný predmet túžby. To Leslie: príbeh nakrútený v 19 dňoch, skúsenosť citeľná, hmatateľná, dejúca sa tu a teraz, bytosti, ktorú máme pred očami, akoby v reálnom a vlastnom živote. Od prvej chvíle, od stretnutia so synom, fantasticky a v jemných nuansách stvárnený Owenom Teagueom, po neustále obrazy/close ups vychudnutej a zúboženej existencie Leslie, až po stretnutie so Sweeneym/ Marcom Maronom, sledujúc ho a vnímajúc, že podobné bytosti existujú (he does nothing, almost better than everyone I have ever seen. He is just completely, nakedly present quoting Kate Winslet). Ticho, (bez)nádej, minimalizmus, detaily, nech si to odžijeme. Kongeniálne spojenie a fungovanie všetkých zložiek umeleckého procesu do surového, zároveň nežného, nefalšovaného, zároveň plného súcitu, emočne hlbokého zážitku. A objatie, katarzia, objatie, slzy a blúza od cestovín. Na čom záleží? Na nás, jednom pre druhého, tu a teraz....PS: Taron Egerton napísal: "Andrea R. does the kind of inspirational acting that makes me want to work harder to be better." And I love her.

Veselé vánice (2022) (seriál)

Love actually po seversky. Konštrukt, s jednou normálnou a nevydierajúcou časťou, 4., inak gýč ako bič...a už nič, prosto nie som cieľovka.

Víc než kdy jindy (2022)

* * sú snáď i veľa, pretože scenár neponúka skoro nič, dvaja spoluautori sa museli fakt na ňom natrápiť. Takže hodnotím 5 hviezdičkových hercov, tí skutočne hrali ako o život.

Angela Black (2021) (seriál)

Nebyť civilnej a veľmi presvedčivej Joanne Froggatt, neodpustil by som scenáristom, že ma ťahali za nos podobne ako Angelu a že až príliš vsadili na náhodné posuny v deji....čo si jedna krehká žena musí vytrpieť....2 a pol * *

Duna (2021)

Po cca 20 minútach mi bolo úplne jedno kto bojuje za ktorú stranu, kde je Arrakis, čo či kto je Padišáh, Kwisatz Haderach, Fremeni....Oscar Isaac a Rebecca Ferguson fantastickí, Zimmerova hudba explozívna a to je za mňa všetko.

Elektrizující život Louise Waina (2021)

....ako život sám....farebné, euforické, dojímavé, nešikovné....prvá polovica je geniálna, ako život sám, keď si človek nájde k sebe tú pravú/ľavú.....a potom, keď si začne užívať, eufória vie byť, sviňa jedna, fuč(k). A ostávajú úlomky. Situácie. Spomienky. Tlmené a zahmlené. Farby sa vytrácajú. Staroba je nespravodlivá. A Benedict C.je pán boh. Po víkende s ním nemám slov. HE OWNS THE POWER OF THE DOGS AND THE CATS. Nie je to dokonalé, ale život nie je.

Frank of Ireland (2021) (seriál)

Niektoré časti sú skvelé, 3. a divadelná 4., ostatné sú ale čistá zhovadilosť. Bez vtipu, nápadu, len situácie, ktoré dej nikam neposúvajú. Gleesons si nakrúcanie asi užívali, to isté by som čakal, že doprajú divákovi.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Čistá zhovadilosť. Nemienim hodnotiť, pretože som stratil čas 4 časťami, ktoré ma nepresvedčili, že mám pokračovať. Jediná postava ma nezaujímala, infiltrácia policajta na prelome 2.a 3.časti nemohla byť viac smiešna. Vyhypovaný HYPE a prázdnota.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Až na politicky korektného Indouška, ktorého som ani trochu nepochopil, ma to bavilo od začiatku do konca. Maggie Smith by kľudne mohla čítať telefónny zoznam a počúval by som ju, veľmi pozorne, od A do Z.

Kukačky (2021) (seriál)

"To Tvoje nekonečno lásky, kde to má člověk brát?"