• Thriller

Nový svět (2015)

Prvému i druhému príbehu chýba akákoľvek dynamika, akýkoľvek vývoj. Tretí je ako tak zaujímavý, neopozeraný, ale potáca sa tiež k melodramatickému záveru. 100 minút mi dávno neprišlo podobne nekonečných.

Nový svět (2005)

LÁSKA podľa MASTERa&COMMANDERa filmovej básne. A pohľadnica z Nového sveta podpísaná nádhernou Q´Óriankou Kilcher nech je tou najkrajšou ódou na ňu. Is this THE FAR SIDE OF THE WORLD ???

Nowhere Boy (2009)

Pomalá a nezaujímavá prvá hodina, smerujúca odnikiaľ nikam (nowhere), ktorej akoby chýbala duša, sa v piatich minútach, v herecky krásnej scéne, obráti presne tak ako sa nám často mení život. Jednou vetou, spomienkou, dlho zbieranou bolesťou, po ktorej sa ale automaticky nedostaví katarzia (podobne ako v živote). A podobne ako v živote, nastúpi vytriezvenie a tupý pocit, kedy jeden nevie, čo ďalej. Všetko je relatívne - i Jack Nicholson (už) vie, že matka nie je nikdy istá. K.S.Thomas, A.Johnson, A.M.Duff (Mrs. McAvoy), very well done.

Nula (2009)

Zero si, sme, som a v ZERO sa obrátime. Všetci. Do jedného.

Občan Kane (1941)

Strhujúci film. Vo všetkých smeroch. Na prvé pozretie mi prišiel ťažký, čo som následne, pri ďalších sledovaniach, ocenil. Formálna stránka, dejová prepracovanosť, skvelí herci. Chápem, prečo Občan Kane predbehol dobu a klaniam sa pánovi Wellsovi, že to dokázal tak mladý a takto dokonale !

Obchod na korze (1965)

Intenzita pocitu po dopozeraní Obchodu na Korze = intenzite pocitu po dopozeraní Vyššího princípu. Extrémny smútok, bolesť prenesená z plátna (obrazovky) do duše, priamy zásah, okamžitá smrť. Chcel by som napísať viac, ale slová, slová, slová...v tomto prípade sú úplne zbytočné !

Obchod s láskou (2010)

Domnhnall Gleeson je hviezdou zajtrajška, ťahá celý film. Ten akurát po prechode od vzťahovky k businessu tápe, stráca na tempe a späť k dobrému úvodu ho, paradoxne, vracajú len posledné tri vety. Škoda.

Objekt mé touhy (1998)

Katastrofálny scenáristický magorizmus !!! Dopozeral som to len kvôli hercom, ktorí si jeden po druhom môžu film škrtnúť ako zaujímavú položku z filmografie.

O bozích a lidech (2010)

Príbeh, ktorého názov nemôže byť symbolickejší a veľavravnejší (pravdivejší) zároveň.