• Thriller

O malých věcech (2023)

Malé životné absurdity alias tak trochu chaunovo velmi pozdní odpoledne. Smiech cez slzy, od plaču k slzám. Neopozerané tváre českého filmu ako veľký bonus. Odvážny počin. Až tak odvážny, že sa ho zlakli všetky akadémie a nenominovali ho na takmer žiadne ceny. Tí herci? Jeden za druhým. Fuck tých, čo sa boja, vlastná cesta je tá najlepšia.

Omyly tradičnej morálky (1989) (TV film)

Exemplárny príklad, ako sa dá premrhať 82minút času. Filmársky omyl priamo úmerný potenciálnej diskusii na tému čo vlastne tradičná morálka je.

Ondine (2009)

Autorský úlet za hranice, kt.môj mozog nepoberá. Hýbadlom deja je 11ročné dievčatko, opäť raz extrémne premúdrelé, pre istotu s dysfunkčnou ľadvinou, nech má jej výnimočnosť nejaké racionálne zdôvodnenie + morská panna, z ktorej sa vykľuje (pozor SPOILER) rumunská pašeráčka drog a "bol raz jeden" rybár, ktorý ma bavil asi tak 5minút. Takto nejak to dopadne, keď stratí renomovaný autor (The Crying game, The Miracle) a výborný režisér (Interview with the Vampire) odhad a cit pre mieru. Ale je celkom možné (ako vidím a čítam), že som čudný ja. Samotný fakt, že 11r.dievčatko žijúce v Írsku (s)pozná okamžite Islandský Sigur Rós, je, podľa mňa, úplne mimo. Chudák (i) Lisa Hannigan. ÁNO, INSTANTNÁ ROMANTIKA.

Opilí láskou (2002)

Brutálna love story, ktorou si Anderson dal oddych po Magnólii a Boogie Nights. Megaftipný Sandler, Watson, ktorá je ako moja maminka zamlada, Hoffman v ďalšej svojej psycho roličke, ktorí dokonale spolu /ne/fungujú. Ako bonus úžasné titulkové sekvencie - priznajme Lynchovský klavír - a všetky tie sestry... Nie je horšia rodinná konštelácia!

Opilí slávou (2006)

Nedopozeral som to do konca. A to sa mi fakt nestáva. Dokonca ani kvoli sľubovanému dobrému záveru ( niektorí užívatelia ). Páčia sa mi DiCillove filmy, ale toto som fakt nedal. Prvoplánové, povrchné a gýčovité.

Opri sa o mňa - Katarína Koščová (2024) (epizoda)

Mäkkosť v Katke, v jej duši, v srdci, v nej, prenesená do výpovede/dokumentu, ktorých je málo. Otvorenosť, citlivosť, slušnosť, láskavosť. Odvaha a krehkosť. Výborný počin RTVS, veľmi. Viac takých prosím. A  ďakujem.

Opustit Las Vegas (1995)

Po 13.rokoch som dal LLV opätovnú šancu a opäť nič. Nezabralo to na mňa. Mike Figgis akoby sa nevedel rozhodnúť ktorým smerom sa vybrať. Zvoliť cestu komorného psychologického profilu dvoch stratených existencií alebo natočiť JAZZový dokument v tých najžiarivejších farbách alebo reklamu na všetky flašky tohto sveta ??? Nicolas Cage síce dostal Oscara, ale prestal dostávať role podobné tým, ktoré mu dali A.Parker (BIRDY), Coeni (RAISING ARIZONA), N.Jewison (MOONSTRUCK) či D.Lynch (WILD AT HEART). Škoda preňho, pre mňa, ale k radosti všetkých akčňákov. A tak mi ako najväčšie plus vychádza krásna a menej efektná a tým práve oveľa presvedčivejšia Elisabeth Shue. Let´s call it: odPUSTIŤ (si) v Las Vegas.

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Ušlachtilá nuda. Tak korektné až to bolelo. A tak aspoň vďaka za do koberca oblečenú Frances McDormand a jej nefalšovanú radosť, vďaka za Kumail Nanjiani a jeho dokonalý humor nech povedal čokoľvek, vďaka za Mayu Rudolph a Tiffany Haddish. A Greta Gerwig zhrbená ako malé dievčatko, roztomilé. ALE: chlapci na ČT, prepáčte, ale toľko vecných chýb - Sally Hawkins nominovaná po prvýkrát? Vážne? (Blue Jasmine nič?). Denzel Washington nominovaný po 9.X ako Laurence Olivier a Spencer Tracy...vážne? Čoby herec po 8.x, to za prvé a zároveň Laurence Olivier mal nominácií 10. F. Murray Abraham v prehľade hlavných hercov a Vy že bol ocenený ako vedľajší a že v prehľade nemal byť...vážne? a Ruth Prawer Jhabvala bola manželka Jamesa Ivory. Nie muž, žena....toto nie sú chyby vyplývajúce z komentovania v priamom prenose, to je zlá príprava. Prepáčte, ale podceňujete filmových fanúšikov a to sa nemá...

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Oscar pre NO TIME TO DIE by bol prvyým Oscarom histórie pre akúkoľvek bondovku? Really? Siân Heder celý večer skloňovaná v mužskom rode? Really? Akože oukej, uznávam moderovanie v priamom prenose, všetky nástrahy, sám som to absolvoval, dávno pre RTVS, ale toto sú faktické nedostatky, chyby, toto je príprava, nie situácia plynúca z komentovania/moderovania LIVE. Dana Hábová 4ever.

Osina v zadku (2008)

Myslel som si, že Vojtěch Bernatský je so svojou ofinou posledný mohykán. Očividne nie, Rišo Berry je mu silnou konkurenciou.