Amadeus (1984)

100% za povodnu kino verziu. Zial ta sa uz neda nikde vidiet, vsetko ovladol Directors cut, ktory obsahuje mnozstvo zbytocnych scen, ktore same osebe su zaujimavymi anekdotami, ale robia film umorne dlhym. Uz to zial nie je ten isty film, co ziskal 11 nominacii na Oscara. Forman sa tak stal ceskym Lucasom, ktory znicil vlastne dokonale dielo.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Ak by sa vystrihlo poslednych 5 minut, tak by to mozno bolo na plny pocet, zial posledna scena meni cely film na parodiu.

7500 (2019)

Problemom tohoto filmu je, ze je prilis realisticky a tym padom zbytocny. Naucil sa nieco hlavny hrdina, okrem toho, ze o vsetko prisiel a uz si zrejme nikdy nesadne do lietadla? Dosiahol nieco svojou ludskostou? Alebo uvedomil si mlady terorista, ze terorizmus nie je spravna cesta? Mozno by aj, ale uz to nestihol. Chvilami to je napinave, ale kedze to nikam nevyusti, tak zostane len pocit strateneho casu.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Úvodná polhodina je neúnosná, najviac ju zráža robotický strih. Od prevrhnutia sa to vylepší, keďže mám slabosť na plazenie sa vzduchotechnikou, ale väčšina postáv zostáva otravnou a pokusy o akýkoľvek dramatický oblúk vyšumia do prázdna.

Prometheus (2012)

Bože, to bolelo...to si niekto ten scenár aj prečítal, než do toho naliali 130 miliónov? AvP odrazu u mňa poskočil o 3 hviezdy. Vedecká výprava zložená z dementov, načo prilby, keď sa všetko dá napraviť plameňometom. Zrejme tým chcel Ridley naznačiť, že sa film odohráva v inom svete, ako prvý Alien, kde Ripley nechcela pustiť posádku do lode kvôli karanténe. Modlil som sa, nech už je po nich a môžem ísť spať.

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Neskutočne bizarný guláš, ale na to, že to natočil Rapoš, je to prekvapivo zábavné a ako tak to drží pokope. Hudba špičková. Extra hviezda za Lucii Bílou a jej "sluňátko":D

Utajený pasažér (2021)

Pár týždňov som sa tomuto filmu vyhýbal pod vplyvom nízkeho hodnotenia na csfd. O to väčšie prekvapenie to bolo. Je to skvelé komorné hardcore sci fi s kvalitným vizuálom a najmä s dobrým scenárom. Určite pripomenie svojich predchodcov ako Sunshine, alebo Gravitácia, no narozdiel od nich, postavy sa správajú logicky, neignorujú fyzikálne zákony a ich konanie má realistické vyústenie. Film nastoľuje zaujímavé etické dilemy a záver je napínavý. Ososbne ma nevyrušilo ani to, že vysvetlenie prítomnosti štvrtého kolesa u vozu bolo len naznačené. Film podľa mojho gusta.

Déšť padá na naše duše (2002)

Je to strašný zmätok, ale oplatí sa to vidieť kvôli malej Kristíne Svarinskej, ktorá je tu proste na zjedenie.

Alfa (2018)

Revenant meets 10 000 B.C. Priemerný film s otrasnými animáciami a sympatickým hrdinom. Úplne pomýlená predstava vzniku psa, ale príbeh je milý a československí vlčiaci potešili, pokiaľ neboli práve spotvorení CGI.

Čistokrevní (2017)

Tento film ma neskutočne bavil. Postavy sú fascinujúce, dialógy geniálne. Pomalé tempo vôbec nevadilo, človek má čas kochať sa dokonalou kamerou a hudbou. Musel som si to pustiť na druhý deň ešte raz.