Osudový dotek (2004)

Mysteriózní filmy miluju a tudíž mohu zcela v poklidu říci: miluju tenhle film! Tenhle film nechává člověka v mrazivém mysteriózním napětí po celý svůj čas a klidně bych ho zvládl i o hodinu, dvě delší. Trochu mě možná mrzí, že neskončil hepyendem, ale naprosto skvělá myšlenka a mladí herci byli skvělým oživením. Opravdu: SKVĚLÉ! Přistihl jsem se při myšlence, že by film mohl končit vyprávěním doktora o tom, že si to celé vymyslel. To by bylo vážně geniální, ovšem i takhle. Rozhodně mezi top5 mysteriózních filmů.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dlouho jsem se odhodlával pustit si L.A. Confidentinal, nevím proč jsem si ještě před začátkem říkal, že se mi to nebude líbit a ono hle, teď po skončení filmu si říkám, wow, tohle bych na začátku určitě nehádal. Přiroval bych tento film ke čtení dobré detektivky. Postupné odkrývání obrazu a fantastické zakončení. U těchto typů filmů mám občas problém věřit hercům jejich role, ale u L.A. Confidential jsem s tím problém neměl a smekám kloubouk. Skvělý film, určitě si ho pustím ještě jednou abych si to celé vychutnal z nové perspektivy.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První dva díly nastavují laťku hodně vysoko a rozehrávají partii, které momentálně žádný fantasy seriál nemá šanci konkurovat, filmová kvalita, skvělý příběh, emoce. Skvěle se na to zatím kouká, myslím, že mám další seriál do sbírky mých nejoblíbenějších. Po 4. epizodě říkám bravo, BRAVO, nádherná fantasy, tak famózní atmosféru a kvalitu nemá momentálně žádný jiný seriál a scéna v hostinci na konci... dokonalé 5. epizoda = jedné z nejlepších epizod ze všech možných seriálů vůbec. Naprosto bezkonkurenčně po okraj naplněná epizoda dějem, zvraty, akcí... Vážně se nedá NIC vytknout. Nepřekonatelný díl, víc, než dokonalý! Po 7. epizodě jmenuji Game of Thrones jako za doposud o sto kilometrů nejlepší seriál, který byl kdy vytvořen. 9. epizoda = nemám slov... vyhrkly mi slzy do očí, to jsem OPRAVDU nečekal ani v nejmenším. Nemůžu tomu uvěřit... První série skončila ve velkém strhujícím tempu. Druhá série začíná pozvolna, bez žádné šokující události. Druhý díl druhé série vynikajicí, od začátku do konce pětihvězdičkový s dechberoucím koncem. Třetí díl poměrně průměrný, jen posouvá děj dál. Čtvrdý díl možná ještě průměrnější, než-li předchozí. Tvůrci se snaží vyprávět příliš velké množství linií a druhý díl za sebou to je dle mého názoru spíše ke škodě, než k užitku. Pátý díl... aneb jak jsem se u čtvrtého nudil, tak jsem se u pátého bavil a nepřál si aby skončil. Napínavý a hlavně velice zajímavý od začátku až do konce. Šestý díl pokračuje ve velkém tempu, které nastavil díl pátý. Opět zajímavé a dechberoucí od začátku do konce. Sedmý díl byl opět velice zajímavý, sice ne pro mě tak strhující, ale zajímavý. Osmý díl se nese v duchu sedmého. Opět pro mě bez žádného zvratu, posouvá děj dál.............................Devátý díl a jedna velká epická bitva. Nečekal jsem takové rozuzlení. Tento díl zařadím ke špici celého seriálu. Jak je celá druhá série prozatím pod úrovní první, tenhle díl je opravdu excelentní. Desátý díl a druhá série je za mnou... Z té půdy, kterou vystavěli na sérii třetí se mi az podlamují kolena... To bude jedno z nejtěších čekání vůbec.

The Black Keys: Howlin' for You (2011) (hudební videoklip)

Za Tricii Helfer 5/5 Tomu říkám nechutné útočení na nejnižší lidské pudy. Krásné video.

Sbohem, baby (2007)

Nevím co si mám myslet, je to takové 4.5 - 5 ... není to na čistou 5, co se týče mého nejmilovanějšího žánru mysteriozních thrillerů... Film je to fantastický, to ano, už jsem měl rudo před očima, když jsem viděl jak se uzavírá první případ a já si říkal pane bože, to byla hrůza. Potom se to ještě rozjelo na novo, ale co mi tentokrát scházelo a já nevím proč byly emoce, žádná husí kůže, jenom jsem to prostě odkoukal, řekl si, hm ok, super, a to je vše... nechápu to, možná někdy při dalším shlédnutí to na mě dolehne. Výkon Morgana Freemana se mi také moc nezdál. Prostě fantastický příběh, ale pro mě, nepochopitelně, nechápu to, bez emocí tam kde je muselo 99% lidí cítit.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Obrovská dávka štěstí a optimismu!!!! :) Tak krásnej kraťas, že bych uvítal na každý den jeden takový :)

Friends: The Stuff You've Never Seen (2001) (pořad)

V bloopers edicích jsem již viděl přehmatů a vtipných scének dost, ale i tohle bylo naprosto fantastické a ukázalo to spoustu nových přeřeků atd. oproti obyčejným bloopers. Nasmál jsem se :)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Byl jednou jeden večer, kdy člověk neměl co na práci, polousínal na pohovce a pustil si k tomu Tisíc a jednu noc... Už jsem neusnul, bylo mi tak do pláče, že to nešlo. Do pláče z toho jak se na tohle může proboha někdo dívat...

Pokémon (1997) (seriál)

Největší boom Pokémon zažil v době kdy jsem byl v těch nejlepších dětských letech, proto je to moje srdcovka. Nedám na něj dopustit!

Prokletý ostrov (2010)

Naprostá fantazie, herecké výkony dokonalé, příběh skvělý,. atmosféra strhující. Vtipné je, že člověk si celý film říká jak je ten děj předvídatelný, a že ví jak to skončí a potom přijde poslední věta, která byla jedna z těch naprosto TOP filmových vět vůbec. Absolutní špička žánru. Při druhém sledování si může člověk vychutnat film z naprosto jiné perspektivy a bavit se nad naprosto bezkonkurenčními hereckými výkony.