Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Druhý nástupce Stargate SG-1 po SGA nabízí naprosto rozdílné pojetí Stargate konceptu. Seriál se mnohem víc zaměřuje na jednotlivé postavy a díly na sebe navazují. SGU používá moderní "ruční" pojetí kamery, které mě vůbec neruší a naopak dává dílům tu správnou atmosféru. Seriál má bohužel stejný syndrom jako FlashForward, první díly jsou skvělé, ale pak následují nudné roztahané díly, které člověka musí se vším seznámit, ale to co následuje po nějaké půlce první sezony je fantastický obrat k lepšímu a obrovský spád událostí. Žádnému fanouškovi stargate by SGU nemělo uniknout. ... Tak jsem právě seriál dokoukal a je mi smutno z toho, že bude končit, vždyť tím končí vlastně celá Stargate... Je mi z toho opravdu vyloženě smutno, posledních deset dílů bylo něco skvělého, bohužel to již bylo scifi zaměřené víc na vztahy, než zkoumání světů, a to se prostě muselo na něčem odrazit, tady to byla sledovanost, ale já jsem si jistý, že tenhle seriál nemá končit... je to smutné...

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Fantastický seriál, dokonalý nástupce Lost, kterého se rozhodli ti nahoře zabít po jedné sérii. Ovšem i tu jednu sérii si můžeme perfektně vychutnat. Pilot nasadí laťku vysoko a kvalita začíná klesat, ovšem po nějakém 10. díle začne kvalita seriálu obrovsky stoupat a poslední díly první série jsou naprostou diváckou lahůdkou. Tomuto seriálu kromě lehkému sestupu kvality po prvním skvělém dílu nelze příliš vytknout. Má to spád, má to nápad a pokud se chce divák nechat nějakým seriálem strhnout podívá se na FlashForward.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Seriál Warehouse 13 se veřejně prohlašuje za takového "bratříčka" Eureky, ovšem nutno poznamenat, že za Eurekou ve všem o tu jednu "hvězdičkovou kategorii" zaostává. Námět je zájimavý a díly odsýpají. Každý díl má nápad a určitě se nedá u Skladiště 13 nudit. V době přestávky Eureky dokonalá volba.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Hlavní síla seriálu tkví v naprostém postupném souznění s hlavními postavami. Absolutní schopností relaxace u jednotlivých dílu, obrovské množství humoru, a to především zásluhou fantastického Colina Fergusona. Pokud hledáte seriál u kterého si můžete naprosto báječně oddechnout, vypnout, skvěle se pobavit je Eureka správná volba. Prozatím poslední 4. série nasadila laťku skoro až nepřekonatelně vysoko, seriál má neuvěřitelný spád, a proto je super, že se dočká ještě minimálně páté série.