Stranger Things (2016) (seriál)

Naprosto vynikající, můj nejoblíbenější seriál. Neuvěřitelná atmosféra 80. let v USA, které jsem vůbec neznal a ST mi je velmi osvětlilo, protože to je udělané skvěle. Každý díl by mohl být samostatný film, protože každý je neuvěřitelně zábavný. Skvěle se tu prolíná normální život postav s neprobádanou temnotou, hudba, audiovizální stránka, všechno vynikající. Dále se mi velmi líbí to, že si každá generace v seriálu najde to svoje, protože jsou tu postavami zastoupené jak děti, tak teenageři, tak dospělí. Každou sérií jsem byl pohlcen a tento seriál můžu jen a jen DOPORUČIT! 1. Série: 100%, 2. Série: 95%, 3. Série: 100%

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Zaprvé, herec Tom Holland mi do téhle role vůbec nesedí. Ano, s původním Peterem Parkem si jsou v některých ohledech podobní, ale Tobey Maguire se mi na Spidermana hodí mnohem víc. Nový oblek se mi taky nelíbí a to že se spiderman spojil s Avengers už vůbec ne. Film pro mne nemá žádnou atmosféru, a k původním Spidermanům to má dost daleko. U snímku jsem se nudil, a myslím že to by se u akčních filmů stávat nemělo. Pár plusů bych našel určitě v tom, že se film odehrává v Evropě (dokonce i v Praze) a že Mystério se mi jeví jako zajímavá postava. Jinak mne tento Spiderman absolutně nebavil. 15% za Prahu.

Zlodějka knih (2013)

Jestli se dá Zlodějce knih něco vytknout, pak je to podle mně to, že je místy trochu utahaná, což ale neznamená nudná. Příběh vás ale dostatečně vtáhne, a ač některé pasáže jsou opravdu dlouhé, nenudíte se. Moc se mi líbí celková atmosféra filmu a decentní zpracování. Nejsem vůbec žádný válečný znalec, takže nemůžu posoudit, jak se film má po téhle stránce, ale zdá se mi že to přesně takhle klidně mohlo být. Na mne až moc smutný závěr, kdy jsem přemýšlel jestli to není přehnané kvůli celkovému dojmu z filmu, ale nemyslím si to. Takhle hrozné to prostě bylo, a že člověk ztratil všechny, které měl rád, bohužel vůbec není k neuvěření. 90% za někdy možná přílišnou utahanost.

San Andreas (2015)

Myslím, že pouhých 57% je pro tenhle film žalostně málo. Dwayne Johnson sedí do této role naprosto perfektně, ale jestli je něco na tomto filmu opravdu vynikající, jsou to právě katastrofické scény o kterých film je. Celou dobu jsem byl dosti napjatý, protože po téhle stránce je film opravdu výborný. Je to, řekl bych, typický odreagovací film na sobotní večer, kde budete uchváceni jeho akčností a skvělým zpracováním těchto scén. Vadami by mohlo být to, že postrádá nějaký hlubší smysl. Je to prostě co vidíte, a nemusíte v tom hledat žádný podtext. Také je od začátku dost snadno rozluštitelné, jak to dopadne, ale tohle není detektivka... zde jde spíše o dobře a masivně udělané scény, a příběh, který, ač je dost prvoplánový, prostě zaujme. 80%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tenhle sitcom (dlouhý jako Transsibiřská magistrála) je neuvěřitelně zábavný! Opravdu bych ho popsal jako: Něco kolem 75 hodin vynikající zábavy.  Lidé, vytvářející charaktery postav si zde opravdu vyhráli, protože věčně zasněný Ted, vtipný Barney, roztěkaný Marshall, příjemná Lily, a drsná Robin, vytváří pětici, která v mnoha ohledech zastiňuje tak slavné Přátele, a dokáže vás rozesmát, až se za břicho popadáte. V seriálu je skvěle popsaná stránka vztahů nejen milostných, ale i přátelských a rodinných. Všechny hlavní i nehlavní postavy zde odvádějí skvělou hereckou práci, kamera je sice podobná jako u každého jiného amerického sitcomu, ale tak to snad má být. Příběh je dobře ucelený a dává smysl. Že má himym s každou serií upadající tendenci? Inu, když nastavíte laťku tak vysoko jako se to povedlo v první sérii, už jen těžko to pak překonáte, což ale ani v nejmenším neznamená, že pozdější série jsou špatné. Tuhle sérii miluju, a dokazuje to fakt že jí mám shlédnutou dvakrát a stále mne ani trochu nenudí, i když už každý díl znám pomalu nazpaměť. 95%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Jestli je nějaká detektivní série v Česku opravdu skvěle udělaná a strhující, jsou to Případy prvního Oddělení. Velmi tomu nahrává fakt, že zločiny jsou popsány podle skutečných událostí, a dopomoc jednoho z nejlepších českých kriminalistů Josefa Mareše. Díly jsou filmařsky, ač tedy trochu obyčejně, dobře zpracované, ale nejvíce mne udivují herecké výkony v čele s vynikajícím/velmi zlým Hanušem. Nejen díky velmi tomu, že pachatele jsem u skoro žádného dílu neodhalil do poslední chvíle, ale také díky reálnosti příběhů, je tento detektivní seriál o mnoho lepší než ostatní české kriminálky, které jsou povětšině (některé po právu) považovány za odpad. Vynikající, strhující seriál! Deset procent ubírám pouze za pro mne občas chybějící nápaditost kamery. 90%

Princezna zakletá v čase (2020)

Moc se mi líbila kombinace fantasy, pohádky a komedialnimi prvky. Po vizuální a zvukové stránce je to asi nejlepší česká pohádka, protože pokud bych neznal herce jakožto české, opravdu bych si tipl že je to film z nějaké velké zahraniční produkce. Skvělá výprava, obsazení atd, atd... Občas jsem se trošku ztrácel a nepochopil jsem některé věci, ale to je spíš moji hloupostí, než špatným zpracováním, i když si myslím, že pohádka by měla být jasná. 3 hvězdy hlavně za audiovizuální stránku, protože co se týká scénáře, moc mě neoslovil (první polovina rozvleklá, utahaná, zamtečná) a 1 hvězdu navíc přidávám za výborné vtípky. Skvělá pohádka na sobotní večer!