Život a doba soudce A. K. - Bílý svině (2017) (epizoda)

Návrat k akčnosti z prvního dílu. Dost kostrbatě a jako uměle naroubované na mě čím dál víc působí vedlejší dějové zápletky.

Život a doba soudce A. K. - Plán (2017) (epizoda)

Diametrálně odlišný díl od úvodního díl druhé série. Parádní Martin Havelka. Psychologická rovina mi imponuje mnohem víc než rovina akční.

Doktoři (2017) (seriál)

Když obsah totálně drtí všechno ostatní, tak nemám potřebu hledat maličkosti jako např. že hudba je fádní, vyznívá jako ve Výměně manželek a podobných show. Tady prostě člověku padne čelist a řeší/vnímá jenom obsah. BTW: Brutální kontrast, jak je pojat a jakým způsobem je zpracován tento dokument a jak by to taky mohlo vypadat jinak, je, když do natáčení v jedné fázi vpadne štáb tv nova a moderátorka se snaží být zajímavá doslova dementníma otázkama na pacienta, který jako první podstupuje vyšetření nebo zákrok na novém unikátním přístroji.

Spravedlnost - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Parádní hudební podkres a-la Trent Reznor. Občas pěkná práce s kamerou. Nebýt pár situací u kterých jsem kroutil hlavou (např. "tajný telefonát" ve vyšetřovací místnosti, plné mikrofonů), dal bych i plný počet.

Gangster Ka: Afričan (2015)

V průběhu obou dílů jsem si říkal, že by bylo možná mnohem lepší tomu dát dostatečný prostor a udělat z té změti událostí seriál - dvě série tak cca o deseti dílech. Takový Narcos.cz :) Nepůsobil by pak děj místama jak vyprávěný z rychlíku.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Viděl jsem zatím 2 díly. Nevím jestli půjdu dál. Zpracování parádní. Obsah zajímavý. Ale ten záběr je strašně strašně široký. Možná jsem sledoval v nevhodnou dobu, naladěn na jinou notu...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Musel jsem si nechat nějaký časový odstup na hodnocení seriálu jako celku. Pokud bych měl udělat matematický průměr hodnocení jednotlivých epizod, tak by to bylo za 4 hvězdičky. Ale za celkový dojem, včetně zajímavého soundtracku (zatim jsem jenom rychle prolít), přidávam jednu hvězdu a dávám plný počet. Asi jsem měl při hodnoceni jednotlivých dílů trochu vyšší laťku po nedávno viděném seriálovém skvostu Narcos. Rozjezd první série Breaking Bad byl velice průměrný. Děj mě nijak nevtahoval, postavy se chovaly jako karikatury, nebo jako magoři. S odhalením rakoviny se však začali lidi chovat vcelku normálně a i děj se roztočil. Úroveň epizod byla víceméně srovnatelná (=na vysoké úrovni). Celá plocha 62 dílů byla dobře využita, téměř bez zbytečné vaty. Žádný film takový prostor nemá, takže v tom má tento formát výhodu. Výborný seriál, na jehož konci mi bylo líto, že končí.....

Perníkový táta - Prázdné ruce (2008) (epizoda)

Pokud vše, co předcházelo této epizodě, byla jenom taková předehra na zahřátí (ikdyž místama ne úplně záživná), pak to beru. Jestli bude další vývoj pokračovat v tomto stylu, tak nebudu proti. S trochou nadsázky bych řekl, že z crazy blbosti se stává zajímavá záležitost.