Červená kůlna (1968)

Celkem milá (málo známá) filmová jednohubka.

Silnější než já (1990)

Režisér si očividně ukousl příliš velké sousto na to, aby ho dokázal pozřít a strávit. A tak se v celkem zajímavém příběhu (co se týče námětu) akorát tak prohání Karel Roden s otřesnou patkou v žigulíku a víc nic. Žádné propracování postav, příběhu ....

Mezi mužem a ženou (2005)

Nemám vcelku nic proti konverzačním komediím/filmům. Ale musí být "o něčem". Dívat se hodinu a půl na to, jak se dva lidé dohadují o suché z nosu, to mě nebaví. Jednu hwězdičku dávám za zajímavé snímaní dvěma kamerami najednou.

Brutální věznice Ameriky (2004) (TV film)

Mé hodnocení filmu neznamená, že s tvůrci tohoto dokumentu bezvýhradně souhlasím. Hodnotím to, že rozhodně jde o zajímavé téma a zpracování dokumentu, včetně poskytnutí prostoru prostistraně, je na dobré úrovni. Pokud mám prezentovat svůj názor, tak musím říct, že mi v dokumentu vadily dvě věci: 1. Samozřejmě uznávám, že každý má nárok na lidské zacházení a bezdůvodné šikanování vězňů odsuzuji, stejně jako prezentované zahlazování důkazů. Nicméně mi ve filmu trochu chyběla zmínka o tom, proč se ti lidé dostali do vězení. Asi ne jen tak pro nic za nic. 2. Jednou si tvůrci sami pod sebou pěkně nařízli větev. Na jednu stranu kritizují to, že při vzniklé bitce mezi vězni dozorci nezasáhli a o chvíli pozdějí pro změnu kritizují, že při podobné situaci zasáhli. Trochu nelogické.

Hokejový zázrak (2004)

Nadprůměrný počin v rámci žánru filmů se sportovní tématikou. Nepřináší však nic, co bysme už neviděli někde jinde. Kromě stokrát použité šablony vytýkám snímku další neduh - a sice přehnaně akční kameru při sportovních scénách. To mi opravdu nesedí a přijde mi, že kamera má spíš za cíl skrýt nedostatky, než aby měl její třas a epileptický střih nějaký smysl. Jako mi nesedí hrát na PC NHL při zobrazení touto akční kamerou, nelíbí se mi to ani u filmu. Celkově vzato se mi asi o něco víc líbil hokejový "Slap Shot" (1977), který má kromě hokejové tématiky ještě navíc slušnou porci humoru jako bonus. PS: Viděl jsem film s českým dabingem a to je neskutečný opruz. Především hlas komentátora a jeho hlášky byly opravdu jalové.

Milionář z chatrče (2008)

Na prvním místě mezi pozitivy musím jmenovat výbornou hudbu a zvukovou stránku obecně. Není to žádnou novinkou u Dannyho Boyla, že hudební a zvuková stránka věci je v jeho případě skvělá. Nejinak je tomu i tady. Orientální rytmy míchané s beaty a-la Underworld skvěle do filmu pasují a podtrhují povedenou vizuální stránku a také scénář. A tím se dostáváme ke druhému pozitivu. Scénář (a děj) dávají smysl. Několik linek se mimočasově míchá a efekt je ten, že to prostě funguje. Další popis bez spoilerů není možný. Třetím pozitivem jsou herci. Hodně dlouho jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, mé hodnocení je tak 90 %. Nakonec rozhodla závěrečná scéna - tanec na perónu :). Předvídatelný konec bych ještě v rámci ***** překous, ale tato pasáž mi tam fakt neseděla.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Seriál, zdá se, bude trapný přesně v duchu trapného traileru, který otravuje diváka na obrazovce už od vánoc 2008. Abych řekl pravdu, tak se mi vůbec nelíbí, že peníze plátců tv poplatků jsou utráceny na takový druh bezduchých blbostí, jako jsou seriály tohoto typu.

Smrt za oponou (1966)

Odnikud nikam se ubírá děj této nezajímavé a nudné detektivky, v jejímž průběhu mi postupem času bylo víc a víc jedno, jak celá zápletka dopadne. Nejvíce jsem si přál, ať už je konec. Krom toho, že film jako celek je špatný, mi do očí v negativním slova smyslu bilo obsazení pana Horníčka do role vyšetřovatele. Už dlouho jsem neviděl, aby se někdo do hlavní role tak nehodil.

Výměna (2008)

Podle mého názoru je u tohoto filmu velmi důležité, dívat se na něj, aniž by člověk o filmu cokoliv věděl (zejména pokud jde o děj a zvraty v ději). Tak jako je tomu například u Čisté duše. Tím, že člověk fragmenty děje zná (a očekává je), sám sebe ochuzuje o kvalitní filmový zážitek. A to je můj případ a moje chyba. Clint Eastwood všechno ve filmu divákovi podá, takže na získávání si informací o celém příběhu (podle skutečné události) je dost času po jeho shlédnutí.

Včera neděle byla (1938)

Nad celkovou romantickou linkou vyčnívají některé velice povedené komediální scénky. Ty vyplývají zejména z jiskření mezí starší manželskou dvojicí provozující koloniál. Role, kterou ztvárnila paní Nedošínská je přesně ten typ ženský, kterou chcete v jedný chvíli zabít a vzápětí je vám sympatická. Jako oddychovou komedii můžu film vcelku doporučit.