Alois Nebel (2011)

Hmm pekna animace, a co ? Zoufale nudny scenar. Na tento film jsem se strasne tesila, ale jsem obrovsky zklamana. Dlouha radoby realistiska nuda. Jednu hvezdu davam za animaci a druhou za Neckarovu Pulnocni, jinak uplne zbytecny film...

Aréna národů (2012) (pořad)

Pro Cesko naprosto nadprumerna zalezitost. Uz dlouho tady zadna podobna soutezni hra nebyla a myslim, ze je to skoda. Bavi me obycejni lidi a ne zadne celebrity. Sice jsem byla prvni dil v soku z toho ziveho byka a trnula jsem aby se nestalo nejake vazne zraneni, ale vypada to ze poradatele to maji pevne v rukou. Je to proste pohodova, zabavna oddechovka, ktera je i svizne sestrihana (mozna az prilis). A nevim proc vsichni narikaji nad tim, ze to neni jako Hry bez hranic. Pritom i Arenu narodu vymyslel ten samy clovek. Akorat tohle je modernejsi verze a rozdil je hlavne v tom, ze zde soutezi mi narodu. Jinak tak velky rozdil mezi AN a HBH nevidim. A navic je mi strasne sympaticky ten francouzsky rozhodci Olivier ;-)

Cizinec (2010)

Pro me teda velike prekvapeni. Od tohoto filmu jsem necekala nic, ale pustila jsem si ho jen ze zvedavosti a nebylo to tak strasne, jak jsem si puvodne myslela. Angelinu uprimne nesnasim pusobi na me falesnym dojmem a vzdy kdyz se nekde objevi, tak se stavi jen na jejim zevnejsku, ale kupodivu mi nevadila. A rovnez nejsem nejaka hystericka fanynka Deppa, ale tenhle film me proste bavil, ale na drurhou stranu kdyby vubec nevzniknul, tak by se nic nestalo...

Děti moje (2011)

Takove nemastne neslane. Clooney se do role zlomeneho otce dvou dcer vubec nehodi a misty je hodne nepresvedcivy, ale snazi se jak se da. Vic nez on me bavi jeho dve dcery a vzdy cekam co z nich zase vypadne. Ale z filmu si nic moc neodnasim. Docela zajimava hudba, ktera uz na konci zacne lezt na nervy a atraktivni prostredi. Jedine co by se dalo kladne ohodnotit je originalni scenar, ktery vsak nebyl dobre natocen.

Kocour v botách (2011)

Vsichni jsme milovali Shreka, proto ze to bylo neco noveho, originalniho a dokonce i vtipneho (alespon prvni dva dily) s dobrou a chytlavou hudbou. Pak uz to zacalo jit s temi pokracovani z kopce. Tohle mi prijde jako snaha vytriskat z tohoto tematu co se da. Kdyz uz nemuze byt dalsi pokracovani Shreka (ale buh vi), tak se natoci co nejvice pokracovani o jednotlivych postavach a zanedlouho se urcite dockame i samostatneho filmu o oslikovi. Moc me ale pribeh o kocourovi nezaujal. Spis mi to pripadalo jako spousta klise a opakovani se, proste tvurci vsadili na jistotu. Vysledek je sice koukatelny, ale nepotesi ani neurazi.

Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)

Zivotni role Dany Medricke. S jakou lehkosti dokaze prejit od smichu k placi je az neuveritelne. Ona svoji roli nehraje, ale proziva ji. Verila jsem ji cele predstaveni. Nezapomenutelny zazitek.

Konspirátor (2010)

Docela dobry historicky snimek. Co mi chybelo bylo vsak trochu vic emoci a vic psychologie. James McAvoy byl jako vzdy vynikajici a pro me velke prekvapeni byla Alexis Bledel, kterou jsem mela zafixovanou hlavne jako Rory z Gilmorovych devcat a tady byla naprosto okouzlujici, ale ze zacatku jsem se ztracela v mnozstvi postav a nebyla jsem schopna urcit kdo je kdo, mozna to chtelo trochu vic uvedeni do deje. Ale myslim, ze film splnil svuj ucel, a rekl presne to co chtel.

Koupili jsme ZOO (2011)

Sice sladak, ale uzasny. Romantika. Kdo by nechtel jako maly bydlet v Zoo ? Prijemne herecke vykony vsech hercu, ale nejvic se mi libila ta mala holcicka (Maggie Elizabeth Jones ), ktera je proste kouzelna. Skvela oddychovka ;-)

Můj týden s Marilyn (2011)

Sice Michelle Williams neni Marilyn, ale chvilemi jsem ji to i verila. Film ve me zanechal hluboky dojem a jeste nekolik dni po shlednuti mi zustal v hlave.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pro me obrovske zklamani. Ocekavala jsem jiny uhel pohledu na genialni predlohu Larssona, vice akce, emoci a dockala jsem se jen pekne kamery a celou dobu jsem mela z filmu pocit, ze se pouze stridaji v neuveritelne rychlosti obrazy a naznaky, ktere odkazuji na knihu, kterou kdybych necetla, tak bych tezko asi pochopila oc se jedna. Naprosto mi chybela gradace, napeti a akce. Docela jsem se nudila a az do konce jsem cekala, cim me tato verze prekvapi a nedockala jsem se niceho. Hvezdicku navic davam za Mikaela Blomkvista v podani Daniela Craiga, ktery me potesil, ale na svedske puvodni zpracovani to proste nema...