Encanto (2021)

Zajímavý a odvážný děj na pohádku. Zápletka se motá okolo mezilidských vztahů a celé vyznění je velmi vyspělé/dospělé. Do filmu jsem šel s přáním, že se nechci dívat na ty přebobnatěle napínavé filmy dnešní doby. A přání se mi splnilo.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Splněný sen nerdů. Jestli Marvel, Star Wars, DC sledujete jen ze setrvačnosti a nikdy jste se nad tím nezamysleli, tohle vás bavit nebude. Neříkám, že Marvel apod. patří k tomu nejkvalitnějšímu, na co se dá koukat, ale když už něco sleduji, měl bych toho využít maximálně. ***Tak změna, dokoukal jsem na přeskáčku zbytek a některé epizody jsou super, některé pro mě ztracený čas. Nejlepší epizody: 1, 7, 8 Nejhorší epizody: 3, 6

Co kdyby...? - What If... Thor Were an Only Child? (2021) (epizoda)

Vtipné, ale s tím správným nadhledem. Aneb, co se Lásce jako hrom vůbec nepovedlo. Na těch 30 minut se to tak akorát hodí. Co mi v epizodě chybělo byla nějaká rozumná řeč mezi dospělými postavami. Tedy - že se party poopers nesnažili popsat svůj úhel pohledu.

Black Widow (2021)

Začátek mě celkem bavil, ale ta hromada scénáristických nesmyslů mě přímo ubíjela. V ostatních marvelovkách tolik nedomyšlených scén nebývá a navíc, když už je film o ultra tajné agentce, tak by tyhle nedopalky měly být ošetřeny o to víc. Akčních scén bych ocenil zase míň. Potom, co všechno jsme v Marvel světu viděli, nás nějaký převrácený auta neosloví. Hyper-realistické scény ano, ale těm se tu nevímvůbecproč tolik prostoru nedává. Navíc, když polovina filmu skáče neustále skáče mezi akčními honičkami a sentimentálními rozhovory, chybí mi prostor pro navázání vztahu k postavám. A pak je mi jedno, kdyby náhodou umřeli. Napjatě se necítím. Spíš depkařím. U takovýho oddychovýho filmu škoda.

Muži v černém 2 (2002)

Druhý díl byl ve své době asi víc novátorský, dnes z toho zbylo takové fajn odlehčené sci-fi se spoustou chyb. Počin působí spíš jako jeden díl seriálu, než celovečerní film, ale potřeboval jsem si odpočinout po zkoušce a účel to splnilo. Na nic víc si to nehraje a to se mi líbí. Méně strašidelné oproti jedničce.

Všechno, všude, najednou (2022)

Tento film mě doopravdy zahřál u srdce. Pro: Psychologické drama je skvěle zpracované. Dobří herci. Jako celek to dává smysl, i když spousta lidí určitě čekala opak.  Proti: Začátek na mě působil zbytečně rychle. Ke konci filmu (který je jinak vynikající) jsem přemýšlet nad jinýma věcma, takže asi moc dlouhá stopáž.

Velryba (2022)

Díky těmto filmům se navrací moje důvěra v lidstvo. ,,Lidé jsou úžasní." Z mojí životní zkušenosti mi to ani náhodou nepřijde nekomplikovaně nastavené tak, aby se člověk mohl jen dojímat. Lehce plynoucí film, bez předvídatelných zvratů.

Sunshine (2007)

Skvělý thriller, jen já thrillery (vyvražďovačky) nerad. Řadím jej však mezi nejlepší filmy tohoto typu. Sluneční svit si po zhlédnutí tohoto filmu užívám úplně jinak.

K zemi hleď! (2021)

Satira pro lidi, kteří satiru běžně nesledují. Nechápejte mě špatně, ne že bych četl Parlamentní listy, posílal Vrabelovi peníze na exekuce a proklínal Havla. Jen na tuhle Netflixovou mainstreamovou satiru připadá deset lepších nezávislých satir. Témata se neprobírají do hloubky a celý film se nás jen snaží šokovat sledem mikro-scének jdoucích po povrchu. Není to ani vtipné, ani náležitě rozebrané, jen neprávem cynické. Stopáž by mohla být kratší.